Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől függ hogy diéta alatt...

Mitől függ hogy diéta alatt megjön e?

Figyelt kérdés

Mikor a legalacsonyabb súlyomat tartottam fél évig, volt menstruációm, most visszaszedtem 5 kg-t, és nincs.

Már bőven túl vagyok az első menzesztől számított 2 éven, és alapból is rendszeres volt, csak mostanában nem.



2020. febr. 4. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül függ össze a diétával, de ha éheztetéssel próbálsz fogyni előfordul, hogy elmarad. Ha 2 éve menstruálsz csak, még nem állt be a hormon rendszered, lehet, hogy soha nem is fog.
2020. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Meg kellene jönnie, diéta független 😮
2020. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Erös lefogyástol megváltoznak a hormonok,ekkor tud elmaradni a menstruáció, mert a tested veszélyben érzi magát. Ez kb ha 45 kg alá esik a súlyod.

De hízástól nem szabad elmaradnia.

Viszont a hormonális változás okozhat éhséget és a hízásnak így köze van a menstració elmaradásához.

2020. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hízástól is elmaradhat, ha nagyon egészségtelenül sikerült összehozni és inzulinrezisztenciád lett, mert ez hajlamosít a PCOS-re. De azért 5 kg hízásnál ez még abszolút nem valószínű, inkább elméleti lehetőség. Mindenesetre ha már hónapok óta rendszertelenül jön meg, akkor menj orvoshoz, nem ártana egy hormonszint-ellenőrzés.
2020. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy hogy àllnak a hormonjaid. Nekem pl az elhízàstól felborult minden, de az én esetem elég durva... Az életmódvàltàsom óta eltelt 1 évben viszont így, hogy fogyok, kezd lassan rendeződni a ciklusom. Szerintem még 1-2 év és teljesen helyreàll majd.


Azért 5 kg hízàs nem szokott problémàt okozni. Lehet érdemes lenne orvoshoz menned, ha tartósabban kimarad. Feltételezem, hogy a terhességet kizàrtad màr.

2020. febr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen az étrended? Lehet, hogy több vitamin, esszenciális zsírsav kellene. Ha túl alacsony a zsírbeviteled, nem ártana emelni, mert ez is kihathat a hormonháztartásra.
2020. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!