Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ebben a formában az ugrókötele...

Ebben a formában az ugrókötelezés hatékony lehet, fogyás/izomépítésre alkalmas?

Figyelt kérdés

22/F vagyok, 176 cm, 101 kg. Nagyjából 25 kiló plusz. Inzulinreziztens vagyok, így szénhidrátszegény étrendet követek. Közepesen súlyos asztmám van. Már írtam pár kérdést ebbe a témakörbe, így lehet néhányatoknak már ismerősek lesznek az adatok.

Napi mozgásként eddig csak sétáltam. Néha túl sokat is. 2-4 órát általában egy nap. 14 kiló fogyáson vagyok túl másfél hónap alatt, étkezni normálisan étkezem, nem koplaltam, csupán átalakítottam az étrendemet. Én is meglepődtem, hogy ennyit sikerült leadni. Viszont szeretnék némi izmot is építeni, illetve javítani az állóképességemet. Aerob mozgásról - ha csak pár napra is a héten - lehetőleg át szeretnék térni kardiora.

Itt jön a képbe az előzőleg említett asztma, illetve a kérdés lényege. Ha egyszerre túl sokat ugrok, 2-3 perc után kidőlök, nem bírom folytatni, zihálok és túlterhelve érzem magam. Egy olyan módszert próbáltam, ami bevált, hogy 30 percen keresztül úgy csinálom, hogy 1 perc közepesen gyors ugrás, utána 1 percig pihenő, amíg lejár a 30 perc. A szünetekben is gyorsan dobog a szívem, tehát érzem hogy fent lehet a pulzusom. De a lényeg, hogy így 30 percet végig bírok csinálni, bár igaz ebből a 30ból csak 15 ami maga a mozgás. Lehet, hogy talán 40 percre tudom emelni, de többre már nem igazán lennék képes egyszerre. Ezt a mozgást kardioként alkalmaznám.

Nem hagynám el a sétát emellett, mint aerob, nyilván azt is szeretem és szükségem van rá, de minden nap 2 órákat lesétálni, hogy eléggé hatékony legyen, már eléggé unalmassá vált.

Ki mit gondol erről? Jöhet bármi tanács, hogy érdemes-e ezt így, vagy hogy kéne, ha ez nem okés.



2020. febr. 4. 11:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100 kg-osan napi 30-40 percet ugrókötelezni nem csak az asztma miatt nem jó, hanem szétmennek az ízületeid is. A sétákat is tehetnéd változatossá tempós részekkel, rövid sprintekkel. Otthon inkább rövid ismétlésekkel hasprés, fekvőtámasz.
2020. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!