Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudtatok áttérni az...

Hogy tudtatok áttérni az egészséges életmódra?

Figyelt kérdés

Nagyon lassú az anyagcserém, folyamatosan hízok, sokszor fáradt és álmos vagyok, sokszor megbetegszem, fáj a hasam, fel vagyok puffadva stb., az orvos szerint pedig semmit nem érdemes addig csinálni, amíg nincsen normális életvitelem. Én próbálkozom, mert nekem is rossz és nyilván tudom, hogy magam miatt lenne ez fontos. Sportolni igyekszem eljárni hetente legalább három alkalommal, viszont az étkezésekre piszok nehéz odafigyelni.

Én eddig soha nem reggeliztem, de most muszáj valamit magamba erőltetni. Nagyon rosszul kelek mindig és soha nem is sem kívántam semmit felkelés után, rosszul voltam tőle, kihánytam, pedig direkt nem is akarok rögtön nagy dolgokat enni, csak pl. gyümölcsöt vagy joghurtot. Tízórait és uzsonnát sem ettem soha rendszeresen, nekem most ezt is nehéz betartani. Ebédelni sem szoktam minden nap, és talán ezt a legnehezebb megoldani. Vacsorára szoktam esténként, általában valami főtt ételt. Inni is keveset iszom, ez sem könnyű.

Nagyon nehéz, mert nem is kívánok ennyi mindent és nem is vagyok hozzászokva. Nekem már az is nehéz, hogy egyáltalán kitaláljam, hogy mit egyek és mindent meg kell tervezni előre, bevásárolni, elpakolni stb. Nekem eddig szinte üres volt a hűtőm is, külön reggeli vagy vacsora alapanyagok sosem voltak nálam. Még dobozom, edényem stb. sem volt elég, mert egyszerűen nem erre vagyok berendezkedve. Napközben az egyetemen vagyok, oda is akkor mindig kell vinnem magammal valamit és így is csak olyan jöhet szóba, amit nem kell se hűteni, se megmelegíteni. Aztán így sem tudok mindig ugyanakkor enni, csak hozzávetőlegesen próbálom tartani.


Hogyan lehet ezt csinálni?


2020. febr. 8. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Alig eszel, de folyamatosan hízol, hagyjuk már...
2020. febr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azelőtt is főztem, magamnak majd a családomnak, így ez a része nem volt nagy kihívás. Első körben azt kellett megoldanom, hogy a saját főztömet, előre elkészített kajámat vigyem a munkahelyemre, hogy ne kelljen menüznöm vagy pékségből ennem napközben.

Engem is az egészségem motivált, és nagyon megérte. Azóta sokkal több az energiám, kevesebb alvással is beérem, jobban esik mozogni is. Egyébként én sem szoktam reggelizni, mert nem vagyok éhes. Leghamarabb 10-kor eszem valamit, de van, hogy ebédig csak folyadékot viszek be. Ezen nem tudok és nem is szándékozok változtatni (a súlyom már rendben van).

2020. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%

Reggelire tojás, ebédre saláta.

Vacsora ami van. Gyümölcsot is egyél napközben.


Minden éves előtt egyél egy kiskanal mustár magot. 3-4 alatt helyre teszi az emesztesedet.

Ne rágd szét, hanem egyszerűen vedd a szádba majd igyál rá egy pohár vizet.

Nekem ez segített, a puffadasba.

2020. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért vàltottam, mert veszélyben éreztem az életemet. Nekem ez adott motivàciót. A külsőségek sose érdekeltek. Majdnem 1 éve csinàlom, még messze a fogyàs vége, de érzem, hogy sokkal jobban vagyok màr, javult az egészségem, pedig csak 38 kg ment le. Az se érdekel mennyi idő kell a maradékhoz. Tökmindegy, mivel màr ez az életem, és a fogyàs utàn is így akarok enni. + Rendszeres mozgàs.
2020. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért érzed nehéznek, mert nem jól csinálod. Ne rögtön akarj mindent enni, eleinte hagyd ki a tízórait és az uzsonnát, mert nem fog menni és rosszul érzed majd magad. Reggelire egyél olyat, amit nagyon szeretsz és szívesen eszel, de abból sem sokat, hiszen, mint mondtam, nem bírnád. Az ebéded se legyen sok, viszont tápanyagdús, egyél elegendő fehérjét. A vacsorával nem lesz gond, azt nem részletezem.


Aztán, hogy ha érzed, ez már okés, akkor emelj az adagokon. Lassan edd az ételt, ne kapkodj, hidd el, jobban fogod érezni magad. Végül csaod hozzá a tízórait és az uzsonnát. Ne akarj mindent rögtön, mert nem fog menni.


Nekem viszonylag könnyű volt, tulajdonképpen csupán a káros szenvedélyeimről kellett lemondani. Az ivás nekem is nehéz téma volt, még most is az, de ha belegondolok, hogy ez kell a célomhoz, akkor mindjárt motiváltabb leszek. Lebegjen előtted az, hogy ha megcsinálod, akkor boldogabb leszel és eléred azt, amire vágytál. Ha nincs célod, nincs motivációd és türelmed, mert egyből akarsz mindent, akkor nem igazán fog ez így sikerülni

2020. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nekem az is nehéz, hogy egyáltalán kitaláljam, hogy mit egyek. Reggelire általában müzli, zabkása vagy gyümölcs és ennyi, de ezt már nagyon unom és nem tudok mit kitalálni. Az ebéd a legnehezebb, általában salátát viszek magammal és azt eszem meg, de ezen kívül nem tudom, hogy még mit tudnék vinni, ami finom így is és ki is bírja.

Az időbeosztással is meggyűlik a bajom, nagyon nehéz, hogy mindig mindennel előre kell készülni. Hazaérek este, akkor még álljak neki valami kajának, dobozoljam el másnapra is, de még tanulni is kell, akkor sportolni is el kellene menni majd valamikor... éjfélnél előbb soha nem fekszem le, de másnap meg korán kell kelni, szóval aludni sem tudok eleget és fáradt is vagyok.

2020. febr. 9. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Ez van, ha az ember vàltozni akar, azért vàltoztatni kell, az ilyesmi nincs ingyen, tenni kell érte. Sokan napi 8-10-12 óra munka/ hàzimunka/ hàzastàrs/gyerek mellett csinàljàk.

Én azzal könnyítem meg a dolgom, hogy legalàbb 3 napra előre főzöm az ebédem, csak ki kell adagolni és el kell dobozolni.

2020. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát azzal nem tudok mit kezdeni, ha más napi 8-10-12 óra munka/ hàzimunka/ hàzastàrs/gyerek mellett csinàlja… Én nem, de nekem így is nehéz. Egyetemre járok és ez ugyanúgy rendszeres napi elfoglaltságot jelent mintha dolgoznék, rendszeresen tanulnom is kell a félév során. Egyik épületből rohangálok a másikba, nekem nincsen ebédszünetem sem napközben mint sok munkahelyen. Nekem is kell házimunkát végeznem, takarítani, mosni, kaját készíteni magamnak stb., csak én kollégista vagyok, szóval még idegenekhez is alkalmazkodnom kell.
2020. febr. 9. 15:54
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvannak a maga problémài és kötelezettségei, de ha vàltoztatni akar akkor megoldàst keres, nem kifogàsokat, ennyi.
2020. febr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet! Fogyózni próbálok. Mozgással nincs gond minden nap tornázok 2x is néha naponta. Az étrendem viszont botrány. Elkezdtem a saláta, csirkemell kombót. 3 napig bírtam. Én borzasztó válogatós vagyok és rossz evő. Néha szinte semmit nem eszek egész nap főleg, ha stresszes vagy rosszkedvű vagyok. Reggeli csak kávé. Azzal elvagyok 2ig simán. A 3 napra előre megfőzök se jó. Lehet másnap nem kívánom épp azt. Nekem is adhatna valaki tanácsot 😀
2020. febr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!