Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Meddig lehet ezt tartani?

Meddig lehet ezt tartani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok és most kezdtem el egy diétát. 20-25 kg-tól akarok megszabadulni. Viszont elég unalmas és egyhangú a diéta. Nem is baj amíg leadom a pluszt. Viszont az edzőm azt mondta ezt az étrendet tartsam utánna is. Ha már csak tartani akarom a súlyom akkor ehetek “rossz” kajákat is? Vagyis keverve ezzel az egészséges étrenddel? Nem akarok életem végéig ilyen étrendet tartani. Az oké hogy heti egy csalónapom lehet az ideális testsúly elérése után de az nekem kevés. Nem élsportoló akarok lenni csak egy normális testalkatot és fizikumot tartani. Heti 3-4 x edzek plusz 2x úszok is


2020. febr. 15. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A diétának nem kell unalmasnak lennie, gondolom csirke rizzsel az edző szerint, protein italokkal; csakhogy nem testépítő bajnoknak készülsz.

Ha jól akarod csinálni életmódot kell változtatni, és hosszú távon tartható étkezési szokásokat kialakítani.

2020. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából ami nagyon nehezemre esik az a napi 5 étkezés ráadásul 3 óránként. Ez nem is lenne baj amíg elérem a kívánt súlyt na de egész életen át kicsit futószalag effektus . Sokszor időm sincs enni mert annyi munkám van ,hogy csak 5-6 óra után tudok kimenni szünetre. Plusz jó lenne vegyíteni ,hogy fele-fele arányban enném naponta az egészséges kajákat illetve a kevésbé jókat.
2020. febr. 15. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:

" Nem akarok életem végéig ilyen étrendet tartani. Az oké hogy heti egy csalónapom lehet az ideális testsúly elérése után de az nekem kevés. Nem élsportoló akarok lenni csak egy normális testalkatot és fizikumot tartani."


Egy ponton kell dönteni, hogy milyen arányban szeretnéd a kaját mint "élvezeti értéket", és milyen arányban a sportos kinézetet.

(Még a versenyeken sportos kinézetűek közül sem tudja mindenki azt a formát tartani "szezonon kívül".)

Illetve vannak genetikai tényezők is, van akinek a 11-12%-os testzsír akkora szenvedés, mint másnak a 7%.



Ez nem azt jelenti, hogy "életed végéig rossz ízű kaját kell enni", de a főleg "hamburger sültkrumplival" étkezést nagyon ritkán lehet "túlsportolni".


Meg kell találni az egyensúlyt, illetve olyan ételeket/elkészítési módokat, amik fenntarthatóak.


#2


A napi 5 étkezés "nem kötelező " (kb ugyanazt az eredményt adja, mint a napi 3-4.) csak pár %-ot veszítesz az "izomépítés sebességéből" a 3 esetében az 5-höz képest.

2020. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség a napi 5 X evés.
2020. febr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pedig aki írta nekem az étrendet a lelkemre kötötte mindenképp 5x egyek egy nap és 2,5-3 óránként. Nem is akarok annyira izmos lenni illetve most a fogyás a cél. Kb olyan izomzatot akarok mint pl Kozma Dominik úszónak van
2020. febr. 15. 16:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell eleve màr a fogyàshoz úgy hozzààllni, hogy nem fogyókúra, nem diéta, nem unalmas vagy drasztikus stb dolog, hanem életmódvàltàs.

Persze ez nincs ingyen, bele kell tenni a melót rendesen.

Ha màr most unalmasnak tartod, el se fogod érni a célodat ...

2020. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!