Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnek le vegre...

Hogyan fogyhatnek le vegre sikeresen? Mar nagyon elegem van

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok, 159cm es 68kg. ami azt jelenti hogy kozel 20kg felesleg van rajtam. sok ember szerint ez nem igazan latszik, pont jo alakom van. persze csontozat erossegetol, izomzattol is fugg hogy ki hany kg, csomo minden befolyasolja, viszont en nem vagyok magammal megelegedve. evek ota megy ez a “most elkezdem a fogyokurat” vagy a kedvencem “majd hetfotol nekiallok” es mindig el is kezdem de egyszeruen nem birom kitartoan csinalni. regen az volt a problemam kb egy eve hogy mivel falusi vagyok nem igen tudok eljarni futni peldaul edzoterembe, mert ugye falun nincs. szoval eljartam futni az egyetlen olyan helyre itt ahol meg aztmondtam hogy okes akkor elkezdem ami a toltes volt. mivel amig tudtam lepni a futol meg a random lyukakba folyamatosan megbotlottam es egyaltalan nem birtam sokaig (feltem a szarvasoktol ozektol rokaktol meg ilyen allatoktol amik azon a helyen folyton jelen voltak). nagyon kicsi szobam van, nehezen tudom megoldani hogy tornasszak. bar ilyen felules ilyesmi meg belefer azt alairom. annyira nagy akarat erom volt meg oktober november kornyeken hogy elkezdtem edzoterembe jarni, ahol kb mindig egyedul voltam. nagyon neha voltak rajtam kivul is de a terem nagyon kicsi es 1000ft alkalmankent amit azert sokallok, mert ha 7 napos berletet valtottam az is kb 7ezer forintra jott ki es semmit nem nyertem vele. plusz a kaukcio tehat mondhatni rosszabbul jottem ki. jartam egy ideig suli utan es mindig keson ertem haza, sotet volt kozeledett a tel is aztan izzadtan (nem volt idom letusolni szval felkaptam a ruhat nagyjabol toroltem csak at magam es siettem buszra) jottem haza es este nakialltam hulla faradtan tanulni. a labda jatekok meg ilyen mindenfele sport nem jon be es nem is lenne lehetosegem eljarni mert elegge szar varosba jarok suliba es minden messze van tolunk ami jo. szooval a lenyeg h az etkezesemre sem tudok odafigyelni, az eletem az eves es nembirok ellenalni kb semminek. es igy hogy nem is sportolok igy tenyleg teszek ra a kajalasra is. tudom hogy nagyon gaz vagyok de csak tervezek tervezek mindig es mindig kudarcot vallok. kereeem valaki segitsen. privit is irhat ha ugy konnyebben tud segiteni. nagyon szeretnek kb majus junius korul alom testet magamnak (egeszsegesen sportolassal mellette es dietaval) tanacsokat varok!!!! koszonom

2020. márc. 5. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban a kajálásodat kellene rendbetenni, lehet az pl. kalóriaszámlálás (kalóriabázis segít) és makrók beállítása, egészséges(ebb) táplálkozás, legjobb mindez együtt. Nasik, felesleges/üres kalóriák, üdítők minimalizálása, sok zöldség. Ha ez már megvan és hetente 3-4x tudsz tá szánni egy kis időt (szerintem tudsz), akkor kis helyigényű otthoni tornát javasolnék. Ha van kertetek, oda is kimehetsz, jön a tavasz, a jó idő. Kitörés, guggolás, lábemelések, planking, kézi súlyzózás, hasprés, helyben futás, ugrálókötél, ilyesmik. Minden testrészedre eddz. Ha 10 perc jut rá, akkor 10 perc, az is valami, ha több, akkor még jobb. Nem kell megszakadni sem, mert akkor hamarabb feladod.
2020. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő, türelem és kitartàs nélkül ez sajnos nem megy.

Életmódot kell vàltani, nem fogyókúràzni. Rajtad múlik. Màs nem fog tudni helyetted vàltoztatni. Kell hozzà szemléletvàltàs, egy màsfajta hozzáàllàs, hogy hosszabb tàvon működjön, és tényleg új életed legyen.

Ha nem így kezdesz hozzà, soha nem fogsz hosszú tàvon, tartósan, sikeresen lefogyni, mert visszaesel.

Àltalànosan javasolható az, hogy a fehérlisztet, cukrot kerüld el, és ne koplalva éhezve próbàlj lefogyni. Élhető és ne tiltólistàkkal teli étrended legyen, próbàlj az egészséges irànyàba elmenni. Olyan étrendet, szokàsokat kell kialakítani, amit egy életen àt tartani tudsz.

Hogy ki mit eszik, mit nem eszik, milyen tàpanyagból mennyit, az màr teljesen egyéni, nem mindenkinek jó ugyanaz.

Én pl 1 éve vàltottam életmódot, és nagyon egyszerű alapelveket követek. Tojàs, húsok, zöldségek, zsiradékok, olajos magvak, sajtok fogyasztàsa van előtérben. Ezt kiegészítem némi kenyérrel, jobb minőségű húskészítményekkel, időnként fogyasztok tésztàt is, de keveset és ritkàn, és néha beiktatok cukormentes édességeket ha megkívànom, valamint havi 1 csaló napot tartok. Mellette mozgok heti 3-4 alkalommal 1 óràt. Ennyi. Ezzel fogytam eddig 40 kilót ( nagy súlyból). Itt tartok most. Szàmomra ez az az életmód, amit kínszenvedés nélkül tartani tudok hosszútàvon fogyàs, egyre jobb közérzet és egészségjavulàs mellett.

2020. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem az a baj, hogy városi blogokat olvasol :-) Falun sokkal egyszerűbb a fogyás, főleg, ha elérhető közelségben van azért a város is, hogy egy-két hasznos dolgot beszerezz.


Falun nem tudsz sportolni? Ne hülyéskedj, tudsz. Az edzőtermet a városiaknak találták ki, akik nem tudnak kimenni a határba gyalogolni, futni. Ha kifulladsz a futástól, gyalogolj egy órát minden nap, és iktass bele 1-1 perc futást. Vagy fél perceket. Vagy amennyit bírsz. Egy idő után nőni fog az időtartam. Ha már a futás is megy, akkor nem is kell minden nap, mert csak túledzed magad. Ha félsz az állatoktól, akkor ne este, sötétben menj, hanem hajnalban. De az ásás, intenzív kapálás is nagyon jó sport a fogyás szempontjából.


Ami az étrendet illeti: szerintem indulj egy kicsit messzebbről. Első körben próbálj ki új ételeket (de először csak kis mennyiséget, hiszen lehet, hogy nem fog ízleni): salátát, főzelékeket kevés rántással vagy habarással, különféle zöldségköreteket. Ha már összebarátkoztál ezekkel, akkor próbáld meg minél többször kiváltani a gyors felszívódású szénhidrátokat (pl. főtt krumpli, fehér rizs, tészta). Csökkentsd az édességeket, de ne rögtön mindet elhagyni próbáld, hanem szép lassan csökkenteni a mennyiségeket. Ha cukros üdítőket szoktál inni, azokat hagyd el lassan úgy, hogy vízzel vagy szódával egyre jobban felhígítod.

2020. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na szóval szerintem ez az én posztom.


16 éves leszek, lány vagyok, 165 centi és most 72 kg, majdnem 78 kgről kezdtem ezt az egészet, de még messze van a cél. Falun lakom én is, ráadásul nem is a legjobb helyen, szóval nagyon ki sem merek menni futni egyet, bár nem i szeretnék. Én az étkezésemet változtattam meg, a kalóriáim csökkentettem a felére, tehát 3000 helyett csak a felét eszem meg. Minden nap eszek valami édességet, de többnyire igyekszem saját magamra főzni. Amint jön a jó idő megyek biciklizni, ez az, amit igazán élvezek és szeretek. Mellette táncolok, majdnem két órát gyors-gyaloglok minden nap. De ami a legfontosabb, nem szorongatom meg magamat. Azt eszem, amit szeretek, de a nagy kedvenceim nem hiányoznak. Igyekszem lassabban enni, rendszeresen és pont annyit, amennyire a szervezetemnek és nekem szükségem van. Én azt ajánlom, hogy kezdd el, de ne adj bele mindent. Hidd el, ha lemennek az első pár kilok nagyon be fogsz bátorodni és jobban fogod élvezni. Én nagyon sokat tanultam az edzők videóiból, tapasztalataiból; mert ők értenek hozzá és tudják mit beszélnek. Ne keress minden féle csoda fogyókúrát, hiszen nekem is barátnőm jött újságolni, hogy elkezdte a diétát és leadott 3kgt. Mondja, hogy tudja, ez salakanyag és víz, meg minden. Kérdezem, hogy mióta diétázik, erre a válasz a három nap. Elnevettem magam és elkértem a diétát, amit csinál. 900 kcalos koplalás volt gyakorlatilag és szeméttel volt tele.


Plusz ne diétán, hanem életmódon gondolkozz. Szerintem bűntudat nélkül én már a régi kedvenceimből nem is tudnék enni, pedig nemrég kedmzdtem

2020. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!