Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki hogyan fogyott 100kg felett?

Ki hogyan fogyott 100kg felett?

Figyelt kérdés

110kg vagyok fogyokurazom de neha elgyengulok.

Esetleg valaki aki most kezdene a fogyokurajat?


2020. márc. 24. 15:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

178 cm magas vagyok, január elején kezdtem, akkor voltam 118 kg. Most 98 kg-ot nyomok.


Én durván szénhidrátfüggő voltam, rengeteg kenyeret, pizzát, felvágottat, tésztát ettem. Nagyon stresszes a munkám, és amiatt "menekültem" az evésbe. Ez nyugtatott meg.


Amit csinálok, az az, hogy egy nap átlagosan 1500 kcal-t eszem.


Reggelire általában zabkása (pici holland kakaóporral,édesítővel es fahéjjal, bele bármilyen gyümölcs, vagy szendvics tk. kenyérből zöldségekkel.


Tízórai: egy alma, vagy pár szem olajos mag.


Ebéd: csirkemell (átlagosan 20 dkg hús/nap) változatos körettel, zöldségekkel, esetleg öntetnek egy kis natúr joghurt sóval, fokhagymával. De csináltam már csirkepaprikást is, minimális zsiradékon, basmati rizzsel és ecetes-édesítős uborkasalátával. Legutóbb curry-s csirkét készítettem.


Uzsonna: nem mindig kívánom, de ilyenkor eszem egy csomag mozzarellát (light) bazsalikommal, paradicsommal.


Vacsora: tojás bármilyen formában. Most nagyon rá vagyok kattanva a tojáskrémre. Két tojást keményre főzök, villával szétnyomkodom, bele egy ek. mustár, só, bors, koriander, egy ek. natúr joghurt. Hozzá egy kis szelet pirítós.


Láthatod, hogy ez igy egy napra nem kevés étel, de nálam ez a sokszor keveset módszer vált be. Edesseget egyáltalán nem kívánom, nem is szeretem az édes dolgokat. Csokit egyáltalán nem ettem évek óta.


Néha kívánok limonádét, akkor egy pohár vízbe rakok citromlevet és pár csepp steviat.


Egy nap átlagosan 3 liter vizet iszom, ez fontos, hogy pörögjön az anyagcsere.


Minden másnap szobabiciklin tekerek, 30-40 percet, de vklt hogy egy órát is lenyomtam, kifulladásig. A vőlegényemmel nagyokat sétálunk, kirándulunk. Olyan helyen lakunk, ahol nagyon kevés ember jár.


Minden nap iszom Gál kollagent, hogy ezzel is segítsem a bőröm. Szerencsére arányosan oszlik el a súlyfeleslegem, széles a csípőm, nagy a mellem, keskenyebb a derekam. Pluszban minden zuhanyzás után Bio Oilt használok, ez szintén segíti a bőr feszességét. Aztán majd meglátjuk, mennyit használ. :)


Ami változást érzek magamon, az az, hogy az egy számmal kisebb farmer simán rámjön (decemberben a 46-os majdnem szűk volt, most már lazán hordom a 44-est). A téli kabátom még ugyanaz, de érzem, hogy sokkal kényelmesebb, főleg a váll részen. A lépcsőket sokkal könnyebben mászom meg, kevésbé fulladok. Szerencsére a környezetemben is látja már a változást, elkezdtem kisebb, csinosabb tavaszi ruhákat hordani.


Végső célom a 75-80 kg, akkor voltam igazán elégedett magammal. Az alá nem nagyon szeretnék menni, és nem is sikerülne hosszútávon, borzasztóan hízékony vagyok.


Remélem, segíthettem!

25N

2020. márc. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek

Bar ez a zabalj kevesebbet sokat nem segit ugyan de igaz.


#11-esnek kulon koszobom. Hasonlo helyzetbe vagyok 26/N, imadok enni a fo gond ez. Orulok, hogy neked sikerult remelem nekem is fog. KIfogom probalni ezt amit leirtal :) a cel az nekem is 80kg lenne :D

Nem tartod soknak ezt a 20kgot 2 honap alatt? Vagy ez normalis ennyi sulyfeleslegnel?

2020. márc. 25. 08:57
 13/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. Az első két hétben lement 5 kg, utána beállt stabilan az 1-1,5 kg. Így már nem is tűnik olyan soknak.


Neked mi a célod? Mennyit szeretnél fogyni?

2020. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most látom, hogy neked is 80 kg a cél. :)
2020. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia :-) A 4-es válaszoló vagyok és a 11-es válaszhoz szólnék hozzá - de nem akarom kint megírni, mert állandóan támadják az embert ("zabálj kevesebbet")


Szóval, amit a 11-es írt, az jó lenne, meg lehet vele fogyni is szépen, először én is úgy csináltam - erre utaltam is - én is elhagytam a szénhidrátot, DE!!! sajnos ez a dolog hosszútávon nem működik, és az összes ilyen fogyókúrával az a baj, hogy amint elkezdesz megint nem odafigyelni és kenyeret, stb enni vagy csak egyszerűen nem olyanok a körülményeid, hogy be tudnád ezt tartani, nos akkor bizony ahogy lement, úgy fel is jön vissza UGYANAZ, vagy még több (jo-jo effektus, ha nem hallottál még róla, nézz utána). Nálam az volt, hogy lefogytam 10 kg-ot, aztán olyan helyen dolgoztam (egy vidéki házat takarítottam vállalkozóként), ahol örültem, ha kajához jutottam (környéken nem volt bolt), nem ám, hogy diétázzak napi 10-12 óra fizikai munka mellett... :D



Nos, én ezért választottam az olyan dolgokat, amit be is tudok tartani (néhány kevésbé evős nap hús + zöldség, alma, sajt, főtt tojás, ja, a céklát, répát ki is felejtettem! :-) stb ), de néha meg eleresztem magam - így nem szenvedés a fogyás, ritkán még chipset is eszem pl. vacsora helyett - de akkor másnap sokat mozgok. Amit írtam, hogy "megkergetem maga", ez azt jelenti, hogy elmegyek sétálni és egyre gyorsabban megyek, amennyit csak bírok (térdemmel le vagyok százalékolva, de azért tudok menni, csak fáj néha, de még azt is észrevettem, hogy ez mintha jót is tenne neki). Kb. 2 kilométert 25 perc alatt teszek meg - ez nagyjából elég is egy kiizzadáshoz :-)


Szóval nem vonok meg magamtól semmit, de odafigyelek, sok folyadék, kisebb adagok, sok mozgás. Nem sokára jön a nyár - remélem :D - akkor meg úgysem lesz olyan nagy étvágya az embernek.

JaJJJ, a legfontosabbat majdnem elfelejtettem: elhagytam a cukros üdítőket ízesített víz, Fanta, Cola, stb.


Remélem, tudtam segíteni :-)

2020. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én ugyan nem most kezdtem, hanem lassan 13 hónapnàl tartok. Eddig -42 kg ment le.

Egy végtelenül egyszerű módszert követek. Kevés szénhidràtot fogyasztok, mellette sok fehérjét és sok zsírt. Nekem ez jött be. 170 kg voltam, most épp 128. Még kb -10 kg és félúton leszek a fogyàsban szóval én boldog vagyok, és nagyon élvezem ezt az utat😄

Rengeteg zöldséget, húst, tojàst, sajtot, olajos magvakat, zsiradékot fogyasztok. Kevés szénhidràtcsökkentett kenyeret és tésztàt, mértékkel diabetikus cukormentes édességeket is.

Havonta egyszer tartok egy csalónapot ( ez nàlam teljesen tudatos). Heti 3-4x mozgok is egy óràt. Nem koplalok, nem éheztetem magam, mindig jóllakom.

Lényegében ennyi.

Olyan módszert kell talàlnod ami neked jó, és hosszútàvon, életed végéig tartani tudsz. A megvonàsokkal teli drasztikus fogyókúràk nem vezetnek tartós eredményhez.

2020. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

4esnek koszonom szepen sokat segitettel es ertem mire gondolsz :D


Az utolsonak hatalmas gratulacio a -42kghoz. Jo ilyet olvasni, hogy ennyire kitarto valaki ez engem is motival kicsit :D

2020. márc. 25. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!