Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges olyan, hogy valaki...

Lehetséges olyan, hogy valaki egy bizonyos szintnél nem tud lejjebb fogyni, pedig még nem vékony?

Figyelt kérdés

163 cm vagyok, ha kifejezetten vékony lennék, akkor kb 50-53 kg lennék. Még pár éve ez volt a célom, 66 kg-ról fogytam le 58 kg-ra, de utána megállt. Valahogy nem ment tovább, így ez volt a legalacsonyabb felnőtt súlyom eddig. Most 59-60 kg vagyok és megint szeretnék fogyni, de nem vagyok biztos benne, hogy sikerül olyan sokat, hiszen kevés a túlsúlyom, nem tudom, mit kéne tennem ahhoz, hogy ne álljon meg a fogyás... Most is két hét alatt 61-ről fogytam 59.1-re, legalább is pénteken még ennyit mértem, de most reggel 59.7 voltam...


Létezik olyan, hogy valakinek egyszerűen olyan az alkata, a genetikája, hogy nem tud vékony lenni, csak normál testalkatú? Egyébként már nem eszek olyanokat, mint régen, pl chips, csoki, gyorskaja, de nem akarok csak csirkét és zöldséget enni egész életemben. Szeretném élvezni az életet és néha mondjuk havi egyszer enni egy kézműves hamburgert, vagy ebédre néha tésztát, rántott húst krumplival, vagy szendvicset vacsorázni.


Aki kis túlsúlyból fogyott sokat (10 kg-t kb.) az hogy csinálta és mennyi idő alatt sikerült neki?


2020. márc. 30. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy valaki ne tudna lefogyni. Az viszont igen, hogy nagyon szigorú megszorítások kellhetnek, és nem feltétlenül érdemes törekedni rá. Ha nem tudsz és akarsz aszkézisben élni, akkor meg kell barátkoznod vele, hogy normál testalkatú leszel, soha sem sovány.
2020. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hosszú kérdésre rövid válasz: nem lehetséges.
2020. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia,én 165 cm magas vagyok és a legnagyobb súlyom 57-8 volt ( terhesen 60), a legkisebb meg 48-9. Ezt szigorúbb étrenddel,kalóriadeficittel ellehet érni. Most beálltam olyan 51-2 körülre, az alkatomnak,szervezetemnek úgy tűnik ez a normális.
2020. márc. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lehetséges, hogy nem jó módszerrel próbálja az illető, és zsír helyett az izmait veszti el. Így persze egy bizonyos pont után nagyon nehezen fogy tovább.
2020. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyetemi életet sínylette meg a testem. Ritka mozgás + brutális adag kávé + bulizás vizsgaidőszakba volt hogy 2 napig nem ettem a harmadik napon pedig mindent amit megláttam. Cserébe 172 centi magasságal sikerült 77 kilónak lenni.

Azóta stressz forrás limitálva, dolgozok stabil élet rutin stb fogytam le 65kgra egészséges étkezés (és igen van ha nagymamámhoz mentem nálam is lecsúszott a szilvásgombóc + fehérlisztes sütik). Minden reggel jogázok utána egy 30perces torna, este másfél órát tornázok ha jó idő van akkor beiktatok egy plusz sétát (most ez így a karantén alatt de leginkább a hideg miatt hiányzik). Most 61 kiló vagyok nekem 59 alá nem igazán megy le de súlyomon nem igazán rugózok. Érzem és látom magamon a ruháimon ha valami nem oké hiába mutatja ugyan azt a mérleg.

2020. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy kis túlsúlyod van csak majd sok fogyás (10 kg) érdekel. Érzed az ellentmondást? Alakíts ki egy egészséges, fenntartható táplálkozást és sportolj rendszeresen. Hagy, hogy a tested álljon be a neki megfelelő súlyra. Én is ilyen magas és ilyen alkat vagyok, és 57 kilósan volt a testem nyugodt és boldog, azt meg tudtam tartani. Tudtam fogyni, de kínszenvedés volt és mindig visszaszedtem. Nem érdemes harcolni ezzel, mert csak csalódott és frusztrált leszel. Most 42 éves vagyok, hidd el, mindent megadnék az 57 kilóért, de az most ugyanolyan elérhetetlennek tűnik és már nem is mutatna jól rajtam.


Én azt javaslom, hogy élj egészségesen és tanuld meg szeretni magad úgy, ahogy vagy.

2020. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Olyan nincs,de olyna van,hogy stagnál valaki pár hétig. Na akkor nem szabad feladni ,meg vannak egyéb módszerek is ,hogy kicsit " átverd" a tested . PL új edzésformával próbálkozol, vagy tartasz egy két zabanapot . De ezt tényleg csak hetek óta tartó stagnálásnál tudom javasolni.

Amúgy a kalóriát szép lassan csökkenteni kell,hisz egy kisebb testet kevesebb energia fenntartani .. Én azt tudom mondani,hogy sportolj többet, ne csak a kajával trükközz . Alakíts ki egy olyan napirendet,amit hosszútávon tartani tudsz ,heti 3-4 alkalommal sportoljál minimum,és akkor (valószínűleg) bele fog férni a néhai nasizás is.

Egyébként teljesen érthető az álláspontod. Nekem pár hónapig volt kockás hasam,egyszer életemben,de annyira szigorú étrenddel tudtam csak tartani,hogy inkább elengedtem . Nekem is fontosabb,hogy mindenfélét egyek,minthogy 1 cm-rel kevesebb zsír legyen a hasamon .

2020. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!