Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 164 cm és 75 kg vagyok....

164 cm és 75 kg vagyok. Szobabiciklizéssel, guggolással és felülésekkel, jó étrenddel egy nyár alatt mennyit fogyhatok? 18/l

Figyelt kérdés

Jelenleg minimálisan férne bele, de nem tudnám csinálni. Májusban vizsgázok, ha lesz vizsga... Annyit tanulok itthon, mint még soha, hogy a szakmait ne a semmiért adják + legyen mögötte tudás, ne csak seggelés. Amikor nem tanulok, a kutyákat viszem le sétálni, takarítok itthon, illetve pihenek, hogy utána folytassam a tanulást.


A vizsga után szeretném kezdeni, amikor nem lesz rajtam teher, hogy sikerül vagy nem sikerül. Alapból édességes vagyok, de a stressztől még inkább, és ha hirtelen leállnék az egésszel, ami koncentrációm van most, eltűnne az éterben, mint valami rossz elvonási tünet.


Gondoltam, mindennap 2 óra intenzív tekerés a szobabiciklin, vagy több. 100 guggolás és felülés. A biciklizést a hét minden napján, mert lazább tempóban nem annyira megterhelő, de a többinél legyen 1-2 nap pihenő. Úgy hallottam, az kell az izmoknak. Az nem lehet, hogy egy napig nem csinálok semmit, mert tudom magamról, hogy akkor a következő nap se csinálnám, és ez így folytatódna. Az étrendem annyiban változna, hogy édesség kizárva és kevesebbet eszek, többet mozgok, mint amennyit bevittem a szervezetembe. Nem megoldható, hogy "két malomba őrölünk", hogy nekem külön étel legyen.


Ezzel így kb mennyit fogyhatnék?



2020. ápr. 10. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

"Gondoltam, mindennap 2 óra intenzív tekerés a szobabiciklin, vagy több. 100 guggolás és felülés."


Kicsit óvatosabban indulj, ennyit nem fogsz bírni. De a tanulásban már most is tarthatnál félóránként szüntet, és akkor belefér 5-10 guggolás, nem? Az összesen elég sok egy nap. Tanulni is hatékonyabban tudsz, ha mozgáspihenőt tartasz.


Kaja: nem kell mindenképp spéci étrend a fogyáshoz, a legfontosabb a mennyiség. Ez különösen igaz, ha mozogsz, úgy többmindent "megbocsát" a hormonrendszered. Az édességet szerintem fokozatosan érdemes elhagyni, én nagyon zizi leszek, ha a sok édesség után hirtelen semmennyit nem eszem.


Kicsit még tudod az étrendedet is fejleszteni úgy, hogy nem főztök teljesen kétfelé, de egy-két apróságot lecserélsz, átalakítasz. Pl. fagyasztott zöldségekből mikróban könnyen-gyorsan-egyszerűen lehet fedeles jénai üvegedényben zöldségköretet készíteni. Vagy pl a mákos tészta helyett még mindig jobb a túrós (lehetőleg sósan, nem cukorral).


Hogy mennyi fogyásra számíthatsz - szerintem semmi akadálya, hogy kimaxold a "súlykategórádra" vonatkozó ajánlott fogyási ütemet, ami fél kg/hét.

2020. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bírom mikor valaki nulla testmozgás mellett "kigondolja", hogy majd napi két órát fog intenzíven tekerni.


Intezíven valószínűleg 5 percet sem bírnál két órához pedig komoly kondi kell.


Ha fogyni akarsz, akkor ne a sportban gondolkodj elsősorban hanem az étkezésben. A sport nagyon jó, de valójában SOKKAL könnyebb nem megenni 500 kalóriát mint elégetni. Viszonyításként én 80kg-os ffi vagyok, 500 kalóriát kb 40-45 perc 10km/h futással égetek el.


Ilyen súlyból rohadt könnyű fogyni ha keveset eszel, szerintem 1kg/hét simán tartható legalább 2-3 hónapig. Szintén viszonyítás: nekem kb 76kg a versenysúlyom de mivel egészségtelenül élek ezért minden évben eljutok kb 83-84kg-ig. Utána két hónap diéta és mozgás nélkül visszamegyek a 75-77kg-ra.


Majd ha lefogytál akkor nekimehetsz a sportnak is, de ne attól várd a megváltást.

2020. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem a hasamra csapva gondoltam ki, hogy két óra. Két kutyám van, ezért vannak a napi séták + este a futtató, ezen kívül amikor iskola volt, keddenként gyakorlat, ami nálam 7 órányi gyors tempójú sétát jelentett a házi segítségnyújtásban. Amikor utoljára (nem volt 1 éve se) komolyan belekezdtem a fogyókúrába, akkor is annyival indítottam, és nem haltam meg, a fény közelében jártam. Ezt egy ideig csináltam, minden probléma nélkül. Oké, a végtagjaimat nem akartam érezni, az érzés megvolt, se egész jól bírtam.

Amikor kb 2 éve egy ideig jártam konditerembe, személyi edzővel, akkor aztán annyit sem mozogtam, mint amikor macskám volt, nem kutyáim. De tényleg, az nagy semmi volt. Ehhez képest a személyi edző is megjegyezte, hogy jó erőben vagyok.

Plusz, az egyik ha akarnám se engedné, hogy nyugtom legyen, ugyanis 4 hónap alatt 4 tűnt el, kerítésen belül is, ami egyszer (télen) egy órányi futást jelentett... pizsamában. Azt is jól bírtam, bár akkor dolgozott rendesen az adrenalin, hogy már megint hova tűnt.

2020. ápr. 10. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
7%

Totál értelmetlen amiket itt a háziállataidról írkálsz, biztos ezért is vagy 75kg.


Egyél kevesebbet, még mindig csak ezt tudom mondani.

2020. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd, ha bírod, akkor jó. Majd kiderül. De nem csak fizikailag, lelkesedéssel is bírnod kell. Nekem kb. egy óra volt a suli biciklivel irányonként, nyáron semmit nem mozogtam, és persze mindig siettem, mert késve indultam. Szeptemberben az első két tanítási héten teljesen K.O. voltam ennyi biciklizéstől. Ha megvan a motivációd, menni fog. De nekem azóta se sikerült az iskolába járással felérő motivációt találni.
2020. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!