Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyárra szeretnék bikini-alakot...

Nyárra szeretnék bikini-alakot varázsolni magamnak. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Először is... Most 100%-ig komolynak gondolom azt az elhatározásomat, hogy idén nyáron meg leszek elégedve az alakommal! Másodszor, a bikini alakomat úgy képzelem el, hogy: lapos has, izmos comb és popsi.

16 éves lány, 173 cm magas és 60 kg vagyok. Leginkább a combomon van felesleg és a pocakomon. Gondolom diétáznom kell...ami megoldható, hiszen nem kell bejárni az iskola épületébe, tehát az étkezést meg fogom tudni oldani. Edzésnek mit ajánlanátok? Heti hány aerob, esetleg súlyzós edzést kellene csinálnom?

Súlyzóink vannak, szobabicikli is és el tudok menni futni is.

Írnátok saját tapasztalatokat és tippeket? Mindenre kíváncsi vagyok!:)



2020. márc. 16. 09:07
 1/8 anonim válasza:
68%

Szia! :)

Ha fogyni is szeretnél, akkor fontos hogy kevesebb kalóriát kell fogyasztanod mint amennyit elégetsz, ettől indul el a fogyás. Ebben segíthet a kardio, HIIT edzéseket ajánlom, instán rengeteg jó edzést találhatsz pl Kim French, Krissy Cela, Whitney Simmons, az ő oldalukon szuper edzéseket találsz!

Súlyzós edzések izomépítéshez elengedhetetlenek. Sportolsz valamit általában? Mennyit szoktál mozogni? Írj privit segítek :)

2020. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én heti 4-5 súlyzós edzést ajánlok + 1-2 kardió. Nem kell túlhajtani magad. A lényeg, hogy érezd a vérbőséget az izmaidban. Kerüld a chipseket, icetea-ket, energiaitalokat, kólákat, alkoholt, nasizást. Gyümölcsökből is mértékkel, főleg dióból, banánból. Nekem ez vált be.
2020. márc. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
ilyen adatokkal nem lehet rajtad felesleg, max formátlan vagy...
2020. márc. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

"ilyen adatokkal nem lehet rajtad felesleg, max formátlan vagy..."



Hagyjátok már abba ezeket az ostoba válaszokat. Ha ilyen adatokkal is zsírosnak/löttyedtnek látják magukat, és nem csont és bőrnek akkor ilyen adatokkal is van rajtuk zsír, ez van, valószínűleg formátlan, mert nincs rajta izom, de ha izmosodik, a zsír még attól ott marad rajta.



Kérdező. Először diétázz, fogyj annyit, hogy 19-21 tzs% körül legyél. Diétával az lchf étrendet javaslom fix kalóriadeficitre beállítva, és ahogy az első írja HIIT edzéssel párosítva. Sok felesleg nem lehet rajtad, pár hét alatt lemegy, mehet emellé a súlyzós edzés, hogy több izom ne menjen le, sőt még így is fogsz kicsit izmosodni, mert kezdő vagy. Fogyás után nem leszel bomba tested, lapos leszel, vékony, de ezután jön egy nagyon lassú tömegnövelő diéta, ami ugyanezt az étrendet jelenti, csak nem kalóriadeficittel hanem kalóriatöblettel. Viszont, formás tested, feneked, combod, hasad, stb még nem lesz most nyárra, 1 év kell mire néhány kg izmot felszedsz, és nagyobb eredményt látsz. De ez nem számít, 16 vagy, egy apró részlet az életedben, ne légy türelmetlen, és ne tegyél olyat diétában amitől rosszul érzed magad, a jó diéta olyan, hogy hosszútávon is kényelmesen tartható, fő az egészség. Sok sikert!

2020. márc. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha nincs tele a spájz menni fog. Időd meg bőven lesz edzeni
2020. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Nagyobb problema hogy ilyen adatokkal megfelelsi kenyszered van, nem erzed jol magad a borod en, de am edzel sokat es jo alakod lesz, hosszu tavon csak ugy lehet ha olyan sportot vegzel amit szeretsz es akkor is csinalnad ha elegedett lennel magaddal.
2020. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Erről már lekéstél.
2020. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
70%
Szia, egyáltalán nem kell sokat fogynod, viszont nagyon figyelj az étkezésedre, és úgy menni fog! Fontos h ne akarj nagyon keveset enni, mert utána ezt a szervezeted megsínyli, és csak több jön vissza rád. Van kalória kalkulátor avval kiszámolhatod, hogy mennyi a napi energiaszükségleted,a fogyásnál max. heti fél kg-t állíts be. Napi többször étkezz,a bőséges reggeli szerintem nagyon fontos, itt jöhet tojás, avokádó, teljeskiörlésű kenyérből pirítós, zöldségek, esetleg egy kis sonka ha megkívánod. Szóval ha 8 körül reggelizel, akkor 10-kor egyél valamit tízóraira. Egy almát, esetleg felvághatsz zöldségeket, ez azért nagyon fontos, hogy ne legyél annyira éhes ebéd előtt, aztán ebédre rengeteg egészséges variáció van, legfőképpen csirkemellet És halat fogyassz, párolt zöldségekkel vagy salátával de tényleg meg ezerféle variáció van, szóval ennek utalná tudsz nézni,én általában 13kor szoktam ebédelni, és 4kor eszek uzsit, én személy szerint kalóriákban számolva majdnem annyit, vagy van amikor annyit eszek uzsora mint vacsira, szóval jöhet gyümölcstál(ne aszaltat!!) naturjoghurttal, csirke salával, vannak egészséges süti receptek mindenféle, szóval nehogy azt hidd, hogy nem ehetsz finomakat, ha diétázol. Vacsira én valami könnyűt javaslok, 6-7 óra tájékában. Fontos! Ha éhes vagy egyél, keress valami egészségeset, hidd jobb ha eszel 3kor egy almát minthogy utána felzabálod a hűtőt, számold a kalóriákat, és edzél, de bűnözz néha nyugodtan. Ezt csak azért mondom, mert van akik már néha tényleg átesnek a ló túloldalára.
2020. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!