Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért is lenne beteges a...

Miért is lenne beteges a mindennapi mérlegelés?

Figyelt kérdés

Gyakran olvastam itt a válaszok között, hogy beteges minden nap mérni a súlyt, mérje az ember ritkábban, akár havonta.


Én pl. minden reggel mérlegre állok, majd a hét végén heti átlagot vonok és összehasonlítom az előző hetivel, ha megfelelő/egészséges az ütem, akkor rendben van, ha nem, akkor változtatok. Kalóriát (makrókat figyelembe véve) számolok, eddig minden rendben ment, de simán előfordulhat, hogy valamit elszámolok a tervben, és ha ilyesmi van, akkor az már a második héten ki is derül és tudok korrigálni. 0.4-0.6 kiló különbség van az átlag súlyom közt hetente, pont amit a diéta kezdetén meghatároztam magamnak és hetente motivál, hogy igen, most is sikerült elérni a heti célt, és ha így folytatom, akkor a megadott dátumig sikerül is leadni azt a bizonyos X kilót.

Viszont ha csak havonta mérném magam és valamit véletlenül (eléggé...) elszámolnék, akkor akár előfordulhat az is, hogy 1 hónap alatt nem változik a súlyom, és elment feleslegesen 4 hetem, ami alatt amúgy akár 2 kilót is fogyhattam volna.


Persze, a rágörcsöléssel lehet baj a napi méricskénél, mivel ingadozik a testsúly és nem napról napra lesz kevesebb. De ha logikusan átgondolja az ember, akkor ezt elfogadja és nem akad ki, ha egyik nap 60.4-et mutatott a mérleg, másnap meg 60.7-et, úgyis a hét végén kapott átlag számít, az előző hetivel összehasonlítva.



Összességében szerintem jobb a napi mérlegelés, mint a ritkább. Itt van hetente motiváció, és szerintem jobban oda tud figyelni az ember. Régebben is próbálkoztam lefogyni, de vagy túl gyorsan adtam le, és hamar vissza is szedtem a kilókat, vagy pedig 1-2 hét után abbahagytam az egészet. Akkor nem mértem magam minden reggel.



Persze nem mindenkinek jön be ez a módszer, de szerintem így a leglogikusabb. Elsősorban azért írtam ki a kérdést, hogy hátha tudok segíteni pár embernek, akik így még nem próbálták, talán motiváltabbak lennének a heti kis sikerek miatt. Én már majdnem 4 hónapja így csinálom és nem untam meg, ami nálam csoda. :)


Másodsorban pedig érdekelne, hogy akik ezt végigolvassák, és még mindig úgy gondolják, hogy a ritkább mérés jobb, ők miért gondolják úgy. :)


Jaj és nem kell ám szétszedni, ha valaki nem ért velem egyet, nem azt mondom, hogy csak ez a jó és semmi más, mérlegelés nélkül is le lehet fogyni nyilván, de szerintem ez elég hatékony tud lenni azoknak, akik hamar elvesztik a motivációjukat.



2020. máj. 4. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg mindenki azt csinál a fürdőszobájában, amit akar. Ha elmondja, azzal vállalja a véleményeket is, amik megoszlóak.
2020. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Leírtam a véleményem, indoklással és tapasztalattal.


"Persze nem mindenkinek jön be ez a módszer"

"Nem azt mondom, hogy csak ez a jó és semmi más"

Nem akartam ezzel beleszólni, hogy ki mit csináljon, épp azért írtam ki egy külön kérdésbe. Leginkább amiatt tettem ki, mert sok itt a "hogyan fogyjak le" vagy "mit csináljak, hogy ne veszítsem el a motivációm?" kérdés, és hátha ez a módszer valakinél beválna. Ha elolvasod a kérdéseket, akkor rengeteg bizonytalan ember van, akik ötleteket/tanácsokat várnak, és ezek nem azért vannak, mert annyira tudnák, hogy mit kéne csináliuk. Jó ha valaki többmindent kipróbál, valamelyik jobban be fog jönni. Ezt a heti átlagolást nem látom olyan sűrűn, szerintem jó, ha ez is meg van említve, mint tipp. :D


Illetve írtam azt is, hogy aki más véleményen van, mint én, az megírhatná, hogy miért. Nem azért, hogy belekössek, csak érdekel, hátha megismernék valami olyan nézőpontot, amire talán eddig még nem is gondoltam. :)


A "szétszedés" alatt a negatív hangvételű, indoklás nélküli, lenéző válaszokra gondoltam. A normális ellenvéleményeket szívesen fogadom. :)

2020. máj. 4. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Én régebben minden nap mértem, felkelés után rögtön álltam a mérlegre. Egy ideje már én is úgy csinálom mint te, heti átlagot számolok.

Nem tudom melyik a jobb, teljesen egyénfüggő hogy kinek melyik válik be.

2020. máj. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Nem azzal van a baj, ha valaki naponta mér, hanem ha reggel felpattan a mérlegre és az többet mutat, mint előző nap, akkor bepánikol és pl koplalni kezd. Ha átlagot számolsz, az teljesen rendben van.
2020. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok: én pl. minden reggel mérlegre állok. Ha 2 kilóval többet mutat mint tegnap, nem pánikolok be, tudom, hogy a súly ingadozik. Van egy appom, súlyfigyelő. A grafikonom szépen ível lefelé, statisztika szerint havi 3-4 kiló megy le. Ha ma reggel 114 voltam, és holnap 116, hát istenem. Napközben a salakanyagok, víz, vizelet, ezek bőven kiteszik ezt az ingást. Minden nap mérem, de engem ez nem zavar, és kész.
2020. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csempéző vizipisztoy ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem beteges a napi mérlegelés, viszont nagyon károsnak tartom. Én is csináltam egy ideig. Nem vált be, mert ideges lettem. Utána néztem, a heti 1 vagy kéthetente mérést ajánlják. Nem csak azért, mert akkor tényeket látsz és nem napi ingadozásokat, hanem a lelked is jobban veszi, akkor is ha nincs pozitív eredmény.

2020. máj. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a beteges, amikor pl. valaki egyik nap 55,2 kg-t mér, másnap 55,6-ot, és kétségbe esik, hogy hízott. Közben esetleg arra sem figyel, hogy ugyanazon napszakban mérjen, vagy mikor volt utoljára wc-n.

Amit te csinálsz, az racionális gondolkodásra vall. Hetente vonsz átlagot, azaz nem az egyes napi súlyokra koncentrálsz.

Szerintem a heti mérés is megfelelő, de akár a kétheti, havi is, kinek mi. Érdemes a centiket is mérni, főleg a derékbőséget.

Nekem amúgy csak mechanikus mérlegem van, így sok értelme nem lett volna a túl gyakori mérésnek.

2020. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!