Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szálkásító diéta?

Szálkásító diéta?

Figyelt kérdés
Nagyjából elégedett vagyok a testemmel, de úgy érzem lehetne kicsit vékonyabb a derekam és a combom. Minden nap edzek és hamarosan bevezetek egy kalóriaégetősebb edzéstervet. Egy olyan diétára lenne szükségem, ami segít a fölösleges zsír leadásában és a szálkásításban, de nem olyan bonyolult és szenvedős (pl. kalóriaszámlálás) és engedélyezi a gyümölcsfogyasztást. (És könyörgöm hagyjatok a puffasztott rizzsel és a natúr csirkemellel).

2020. máj. 4. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon egyszerű. Mostani étrended -500kcal. Nem az egész étrended kell kiszámolni csak megnézed mit eszel most és abból kiszedsz 500kcal-nyi ételt. (pl. kevesebb hús/köret és több zöldség étkezéseknél és meg is vagy).

Vagy másik megoldás, hogy ugyan ennyit eszel csak többet mozogsz, hogy lemozogd azt a napi 500kcal-t.

2020. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze nem mindegy mekkora vagy és mennyit eszel most mert ha egy 220-as férfi, aki eszik napi 5000kcal akkor lehet mégtöbbet el kell hagyni mint 500kcal, ha viszont egy 150centis nő aki eszik 1500kcal-t akkor meg mondjuk elég ha elhagysz egy 200-300kcal-t.
2020. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Áldozat nélkül nincs siker.

A kalóriaszámlálás nem arról szól (jó esetben), hogy folyton mindent lemérsz, mert egy idő után kialakul a szemmértéked (kb egy hét elég), így csak azt kell mérni, ami kérdéses. Én pl csak a húst mérem, mert hajlamos vagyok kevesebbet enni, mint amennyit kellene. A zöldségeknek amúgy sincs nagy kalória tartalmuk, más köretet nagyon ritkán eszek. Leginkább, mert én is szálkásítok, abba pedig egy idő után nem fér bele semmi, aminek magas a ch tartalma. Ha elakadsz, akkor érdemes pár napot újra számolni, hátha észrevétlenül elkezdtél csalni.

Ha megengedő diétát folytatsz, akkor sokkal lassabban jön az eredmény. Ez inkább súlytartáshoz ajánlott, vagy ha ráér az eredmény 1-2 év múlva. Szigorú diétával ez 2-3 hónap. Megengedő diéta, mikor a makrók rendben vannak, de nem teljesen tiszta forrásból származnak (pl ha gyakrabban eszel disznót, vagy sok gyümölcsöt, néha pékárut, egy-egy pizza...stb).

Szóval, vagy türelmes vagy, mert úgyse versenyre, vagy ilyesmire készülsz, vagy összeszorítod mindened, és gyorsan letudod, hogy utána ésszerű változtatásokkal tartsd az elért alakot.

Mindkettő jó megoldás egyébként. Csak el kell döntened a célod.

2020. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most mennyi a testzsír százalékod?
2020. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most 21,4%
2020. máj. 4. 20:58
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez jó étrend?

R: görögjoghurt+alma

T: 3 db Korpovit + pár szem aszalt sárgabarack/más gyümölcs

E: vmi zöldséges csirkés egytálétel (szénhidrát nélkül) +/- leves (alacsony kal)

U: túró + fagyasztott áfonya

V: saláta natúr/ céklasaláta citrommal

A tízórainál azért kell az energia, mert 2 órát tanulok, egyébként mindig reggel eddzem, tehát a reggeli energiát teljesen felhasználom. Tudom, hogy sok a gyümölcs, de ha nem ehetek gyümölcsöt depi leszek és, ha depi vagyok akkor az egész nem ér semmit.

2020. máj. 4. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
A testzsirod alapjan nem kell sokat fogynod. 3-5 napos keto egg dietat javasolok. Jol meginditja a fogyast.
2020. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!