Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggeli futás, itthon szobabic...

Reggeli futás, itthon szobabiciklizés és kevesebb kalória, mint amennyit eléget a szervezet? 164cm és 75 kg vagyok kb.18/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék fogyni... de baromi nehezen veszem rá magam. Rengetegszer álltam neki, hogy én lefogyok, de jobbik esetben egy hét és kész, vége, nem bírtam tovább.


Az meg nem vállalható út, hogy külön étkezek, külön kasszán futok, tehát nincs az, hogy semmi liszt, tészta, zsír. Főleg most nem, hogy szerencsére még apámnak van munkája, de kevesebb fizetést hoz haza.


Meg, a tanárnőm még anno azt mondta, ha naponta 1-3 Burgerkinges hamburgert megennék, és emellett mozognék, akkor is fogynék, mert többet égettem el, mint amennyit bevittem. Ezért reménytelien szeretném azt hinni, elegendő az, ha kevesebbet eszek, viszont azért több gyümölcsöt betéve az étrendembe.


Futni érdemes most? Mármint, a vírus miatt kérdezem. Na meg... átkozottul korán kelnék, mivel senkivel nem akarok összefutni, egy idegennel se. Régen annyit csúfoltak általánosban a súlyom miatt, amit az otthoni gondok elfojtására használtam, hogy sok évig szociális fóbiám volt. Szerencsére már nem erős, simán megyek emberek közé, viszont még mindig van rajtam túlsúly, és előjön olyankor (mások előtt testmozgás) az a pocsék érzés.


A barátnőm szobabiciklizéssel fogyott rengeteget, és kevesebbet evett. Semmi mást nem csinált, nem futott, nem tornázott, csak szobabiciklizett. Az is elég lenne a fogyáshoz (mozgásilag)?



2020. máj. 6. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Ekkora súllyal ne futkoss sehova. Szétmegy a térded bokád minden eredmény nélkül. A szobabicaj jó ötlet! De egy óra tekerés azért kéne rajta 2 naponta. Torna mehetne, 10-15 perces törzs, hasizom erősítés a pihenő napokon. Étkezés, reggelire zabkása, gyümivel pl. Ebédre ami van de ne edd degeszre magad. Vacsorára puffasztott rizs, felvágottal, túróval egy pohár teával pl. Tízórai - uzsonna mehet gyümölcs, 0-ás joghurt, korprovit keksz. De jönnek a jó idők, tekerj kint. Valamint ha kávézol, teázol cseréld le a cukrot édesítőre. És semmi nasi! Még egy falat sem, mert egy falatnál nem tudsz megállni.


25/L

2020. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már sokszor nekiálltál, de mindig feladtad egy hét után, akkor most próbáld ki, hogy kevésbé szigorúan állsz hozzá. Eleve úgy gondolkodj, hogy mi az, amit hosszú távon is fenn tudsz tartani. A futással óvatosan, mondjuk ha gumi futóúton vagy erdőben futsz, úgy talán nem olyan kritikus. Gyalogolni viszont lehet! Annak is nagyon jó a hatása a hormonrendszerre, tehát nem csak a plusz kalória miatt segít. De ha biciklid van, az lenne a legjobb. A vírus miatt ne aggódj, nem is fontos hajnalban menni, így nagyon kicsi eséllyel kaphatod el.


Van, aki tud úgy fogyni, hogy simán kevesebbet eszik ugyanabból. Meg lehet az étkezésen kicsit javítani is, nem kell feltétlen mindent fenekestül felforgatni. Vannak olcsó zöldségek is, én például rengeteg sárgarépát és fejeskáposztát eszem. A lencse is nagyon jó fogyáshoz, mert rostos. Zabpehelyből is van olcsó. Korpovit keksz helyett ajánlom a Detki Cukor Stop nevű kekszét, jóval olcsóbb (bár nem olyan finom).


Az édességeknél nekem az vált be, hogy előre kimérem az adagot, a többit elpakolom, és csak úgy eszem meg. De valakinek úgy a legkönnyebb, ha egyáltalán nem is eszik édességet. Ez is egyénfüggő.


Úgy is lehet fogyni, hogy nem korlátozod az evést, de nagyon sokat sportolsz. De ahhoz komoly motiváció kell. Mikor biciklivel jártam suliba, ahonnan nagyon ciki volt elkésni, és kb. egy óra volt irányonként - na, akkor fogytam havonta egy kilót úgy, hogy ettem, amennyit bírtam. De a legtöbb embernek ez nem járható út, mert nem tudnak elegendő mozgást összehozni.

2020. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én, mint korábban hozzád hasonlóan elkötelezetlen, és gyorsan feladó fogyokúrázó, azt javaslom, hogy szépen, fokozatosan indulj neki. Én 7 hete kezdtem el a fogyózást, nulla sport, és mindenféle szar kaják zabálásáról kellett átállnom. A kaja téren eleinte annyit tettem, hogy normális, nem junk food kajákat kezdtem el enni, napi 3-4 kisebb evést iktattam be a napi 1-2 zaba helyett, és teljesen száműztem a nasit. Illetve ez így nem igaz, de majd kifejtem. kb 3 hét alatt sikerült olyan szintre eljutnom, hogy már nem kívántam non-stop a kaját, és már éjjelente sem szenvedtem attól, hogy kiosonjak valamit enni. Szóval tök jól beállt a dolog, és ebbe belefért egy-egy túró rudi, itthon készített pattogatott kukorica, vagy puding is, ami nagyon fontos, hogy nem hatalmas adagokban, hanem mértékkel, és persze nem minden nap. Emellett elkezdtem szobabiciklizni, ami lihegéssel, pihenéssel, mindennel együtt kb napi 45 percig tartott. A bicón ez egy 30 perces programnak felelt meg, ami az 1-es 3-as fokozatok között váltogatott kb 3,5-4 percenként. Ez ment nagyjából 4 hétig. Persze, ahogy nőtt az állóképességem, úgy csavartam fel a biciklin a fokozatot, míg végül eljutottam az 5-ös, 7-es szintre. Ez idő alatt 4 kiló ment le (vagyis 6, de az első kettőt nem számítom, mert az 2 napon belül lecsusszant, ahogy átálltam. kezdősúlyként is azt jegyzem, amit a gyors -2 után mutatott a mérleg.)

A negyedik hét végén kicsit emeltem a tétet, felemeltem a biciklizést 45 perces programra, és beiktattam mellé egy 20-25 perces, főbb vonulataiban hasprést, kitörést és nyújtást tartalmazó gyakorlatsort is, illetve pár naponta elmegyek, és a szabadban is tekerek, mikor mennyit, időnként 10, de van, hogy akár 50 km-t. Emellett a kaján is szorítottam, elkezdtem kőkeményen a kalóriaszámlálást, letöltöttem egy health appot, amiben tudom követni az eredményeimet, és a napi bevitelt/elégetett kalóriát. A heti 1 kiló lett volna a cél továbbra is, amihez az app által meghatározott keretek közé szorítottam magam, vagyis nagyjából 1000 kcal-val égetek el többet napi szinten, mint a bevitelem, és így jelenleg ott tartok, hogy a heti két kiló mínuszt sikerül tartanom, vagyis az elmúlt 3 hétben újabb 6 kilótól sikerült megszabadulni. De ez csak úgy működhetett, hogy fokozatosan építettem fel a dolgot, nem kezdtem rögtön első nap azzal, hogy én márpedig a hegymenetes fokozaton 50 km-t tekerek, és a kajás átállásban is volt némi fokozatosság. Mostanra talán már-már át is estem a ló túloldalára, de mivel elég nagy túlsúllyal indultam, így annyira nem aggódom.


Ami nagyon fontos még (nálam), az a következetesség, amihez sziklaszilárdnak kell lenni. Az első napokban, sőt néha még most is rohadt nehéz nekiállni, és csinálni. Ebben nekem nagyon sokat segített, hogy kialakítottam egy napirendet, ami nem abból áll, hogy konkrét időpontot jelöltem ki az edzés számára, de megvan egy szép rituálé, hogy felkelés, reggeli és a lakás körüli teendők elvégzése után, de még ebéd előtt torna van. Most a jelen helyzetben ez tartható, különben meg persze igény szerint alakítható. Nekem jelenleg így kényelmes, hogy "szabad" az egész délutánom, estém, és olyankor tudok munkával, tanulással és egyéb kikapcsolódással foglalkozni.


Bocsi, ha hosszúra sikeredett, remélem, hasznát veszed, még ha csak kicsit is. :)

2020. máj. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!