Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni egy kb.15...

Le szeretnék fogyni egy kb.15 kilót, hogyan?

Figyelt kérdés

Fogytam már többször és híztam is, voltam kövér és voltam vékony is, de soha semmit nem tettem ezekért tudatosan. Világ életemben össze-vissza ettem, sosem sportoltam és nagyon sokáig ez nem okozott semmilyen problémát, de az utóbbi időben látom (elsőként a ruháimon vettem észre), hogy feljött rám elég sok plusz kiló (most vagyok kb. 80 kg). Ezt le szeretném adni, de fogalmam sincsen, hogy hogyan. Próbálkoztam, hogy akkor megpróbálok egészségesebben étkezni, de őszintén fogalmam nincsen róla, hogy ez konkrétan mit jelent. Nem tudom, hogy mit és mennyit kellene ennem, hogy fogyjak. Ugyanez a mozgás, mert soha életemben nem szerettem sportolni és a próbálkozásaim ellenére nem találtam még olyan mozgásformát, amire hosszú távon rendszeresen rá tudtam volna venni magam (de ebben mondjuk a lehetőségeim is korlátozottak). Én nagyon nem ilyen aktív, egészséges életmódra vagyok berendezkedve, emiatt nagyon nehéz. Tudtok adni konkrét tippeket, amik esetleg nektek is beváltak? Pl. kaja ötletek vagy receptek, miből, mennyit, mikor vagy úgy egyáltalán milyen irányelvet lehetne követni?

21/L


2020. máj. 9. 22:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Az eddigi próbálkozások közül talán az ilyen 90 napos és ahhoz hasonló diéták váltak be legjobban (ezek sem voltak sikeresek, de legalább nem 2 napig tartottam), ami tudom, hogy nem jó és az életmódváltásra kell törekedni stb., de egyszerűen azok voltak azok, ahol konkrétan meg volt határozva, hogy mit és mennyit ehetek. Ha mindezt magamnak kell kitalálnom és megterveznem, akkor az sajnos nem megy, mert egyszerűen halvány lila fogalmam nincsen az egészről és sajnálom rá az időt, energiát.
2020. máj. 9. 22:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a hozzáállással nehéz lesz, főleg, ha 90 napos diéta a hatékony nálad..

Először is ne egyél össze-vissza és ne nassolj. Neked nem receptek kellenek, hanem hogy megértsd, ha kevesebbet eszel fogysz, ami önmérséklet kérdése. Kevesebb kenyér, pékárú, hagyományos köretek, helyette minél több zöldség. Ennyi a titok, meg a víz ivás.

2020. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én nem a telezabálom magam kategória vagyok. Ha azon múlik, hogy mit kívánok vagy éhes vagyok-e, akkor igazából az egész napot képes lennék evés nélkül kibírni, mert egyáltalán nem hiányzik... sokszor csak azért eszem, mert tudom, hogy muszáj. Engem valahogyan nem érdekel az étel, hogy mi az, mennyi, milyen, szóval mindig csak azt ettem, ami a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás volt. Nassolni nem szoktam, de nincs is meg a betartott napi 3 étkezésem normális időközönként. Kenyeret pl. csak szendvicshez eszem, de azt is ritkán, mert nem szeretem. Vizet szoktam inni, illetve teát és kávét üresen. Ezekkel nincsen gond. Az egészséges ételekkel sincsen problémám, én szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket, húst, salátát, főzeléket stb., minden ilyesmit (oké pl. a halat nem, meg van egy-két kivétel, de azért bőven van mit találni, sőt még a vegán meg mindenféle mentes dolgokat is megeszem), de nagyon hamar feladom, mert azt érzem nem tudok ezzel annyit foglalkozni. Plusz megunom a monotonitást is, pl. szeretem a tojást és a zabkását is, de amikor már ezt ettem kb. minden nap, akkor már kifordult a számból. Egyszerűen nem tudok így változatosan és normálisan étkezni, mert nem tudok semmit az egészről, nem tudom mit és hogyan kellene ennem, nem tudom hogyan kell elkészíteni vagy egyáltalán milyen ételek jöhetnek szóba.
2020. máj. 10. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!