Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyni szeretnék az számít,...

Ha fogyni szeretnék az számít, hogy a nap melyik szakaszában szoktam edzeni?

Figyelt kérdés

Reggel 5-kor szoktam kelni, hogy munka előtt tudjak szobabiciklizni, heti 4x 90-100 percet szoktam tekerni, az aktivitásmérőm szerint ez általában 915-1000 kalória. Egyenlőre egy hónapja kezdtem bele a diétába és edzésbe, lassan fogyok is, de azért kíváncsivá tett, hogy más napszakaszban hatékonyabb vagy maradhat a kora reggeli edzés?

23N

165 cm és 59-60 kg


2020. máj. 11. 19:33
 1/5 Koronavajrusz válasza:
52%
Fogyás szempontjából nem, a beosztott energiád szempontjából számít. Például én munka után sokkal jobb kedvvel, több motivációval edzettem, mint amikor előtte csináltam.
2020. máj. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag az éhgyomri aerob amit csinálsz, a legjobb a zsírégetés szempontjából. Gondolom aerob tartományban tolod, nem tekersz másfél órát kardió tartományban :D

Profik is ezt csinálják diétakor, reggel éhgyomri aerob (köznyelvben kardio) a nap későbbi részében a súlyzós edzés.

Ügyes vagy, mostmár "csak" a kajára kell figyelni.

2020. máj. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2es ezt nem is tudtam. És miért van ez így?
2020. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A neten megtalálod, hogy mi ennek a biokémiája.

Persze van aki nem bírja az éhgyomri edzést.

2020. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató tudni, hogy a reggeli edzés is ilyen hatékony!

Igen, anaerobic és aerobic között szokott mozogni, az ennél alacsonyabb tartományt nem érzem elég intenzívnek.

2020. máj. 12. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!