Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kolbásszal, zsíroskenyérrel...

Kolbásszal, zsíroskenyérrel tényleg le lehet fogyni? Regenor!

Figyelt kérdés

Nem trollkodok. Már régóta hallok a regenorrol illetve a regenor dietarol de eddig nem tudtam mit takar. Utána néztem és olyan egészséges és fogyást elősegítő ételeket nem lehet fogyasztani mint a túró, cottage cheese, natúr joghurt, kesudio, mandula, kb. az összes gyümölcs, a kevés gyümölcscukrot tartalmazó málna és eper is tilos. Folytatván a sort pl. a lenmagolaj kókuszzsír, savanyú káposzta, teljes kiőrlésű kenyér és ami a legdurvább a zabpehely(natúr is) szinten tilos.


Viszont ami szabad: szalonna, kolbász, hurka, majas, disznozsir, fehér kenyér, sima liszt, összes panirozott étel.

Na most ez csak sztem nettó baromság? Oké tudom h ez egy vese tisztító kúra is de a 99% nem ezért hanem a fogyás reményében csinálja. Hogy lehet olyan egészséges és diéta barát ételeket kizárni mint a cottage cheese, sovány túró vagy zabpehely egy dietabol? És h gondoljak h a sok telített zsírral meg transzzsirral majd lefogynak? Mert oké h a zsír jó(bizonyos mértékig) de nem szalonnabol meg kolbászból meg zsiroskenyerbol, rántott húsból kellene bevinni. Ezek az emberek sztem 10x annyi zsírt visznek be mint kellene és főleg telitettet pedig telítetlent kellene. Az meg h Zero gyümölcs megintcsak nettó baromság és egészségtelen.

Persze sokaknak megindul az elején a fogyás a cukor elhagyása miatt de sztem igazán lefogyni ezzel a diétával nem lehet arról nem beszélve h nem egészséges.

Ja és ami szintén röhejes h a rengenor “szakértők” szerint nem szükséges sportolni mellette.

Meg amúgy sincs értelme ezeknek a kúráknak mert ha vége és újra jönnek a sütik, csokik, cukros üdítők ugyanannyi feljön amennyit lement pikk-pakk.



2020. máj. 25. 01:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%
Nekem is van pár ismerősöm akik csinálják ezt a regenoros "fogyókúrát". A sok zsírtól folyton megy a hasuk, így persze, hogy lefogy az ember 😁 Csak nem tudom mennyire egészséges. Én még a gondolatától is rosszul vagyok.
2020. máj. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát így leírva nekem úgy tűnik, hogy ezzel a diétával apámat célozták meg. :D Az életben nem tudnám elképzelni, hogy ő zabpelyhet egyen meg cottage cheeset, szóval ő biztos örülne egy olyan diétának amiben eheti tovább a kirántott húst.

De ez nyilván f.szság, persze. Ezek tipikus élvezeti ételek, azért esszük, mert finomak, de alapvetően túl sok tápérték, és jól hasznusoló anyag nincs bennük. Mekivel is le lehet fogyni, de úgy gondolom, hogy az ember azért fogy le a jó kinézet mellett, hogy egészséges legyen. Megnézném, hogy annak aki így fogy milyen a szellemi képessége négy hét után, meg mondjuk milyen a bőre. :D

2020. máj. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Az ismerőseim körében hatásos. Sokat fogytak,van aki 30 kilót is nem túl sok idő alatt.Hasmenésről nem panaszkodtak,szerintem ez egyénfüggő. Én se rohangálok a wc-re sok zsírtól.
2020. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó vagyok,még annyi hogy nekem nem szimpatikus,bár hatásos. Nekem az Update vált be.
2020. máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

A regenor nem egy fogyasztó szer, beindítja az epe működését, az pedig rendbe rakja a többi dolgot. Én inkább úgy mondanám, hogy az a feladata, hogy helyreállítsa a megfelelő anyagcserét. Pl sokan nem fogyás, hanem épp ellenkezőleg, hízás céljából állnak neki a reg-enor kúrának. Pont ugyanazt a kúrát tartva én sikerült hízzak tőle (ez volt a célom), a feleségem pedig fogyott 22 kilót.

Én is úgy voltam vele, mint az 1. hozzászóló, rá sem bírtam nézni a zsírra. Ez olyankor szokott lenni, amikor az epe nem működik rendesen. Azóta viszont képes lennék zsíros kenyeret szalonnával enni :) A ketogén diéta is valami hasonló, annak jóval nagyobb a szakirodalma.

A kúra idején tilos gyümölcsöket fogyasztani, de nem azért , mert nem egészséges, hanem mert gátolja ezt a folyamatot. Ugyanígy ecetet és olajat sem szabad fogyasztani, pedig azok elvileg nem hizlalnak. Tejet, tejterméket sem, de az amúgy sem egészséges bizonyos nézetek szerint. Ezzel lehet vitatkozni, vagy egyet érteni, mindenki döntse el maga.

Az elején én is úgy voltam, hogy ezt a kúrát képtelenség betartani, hiszen teljesen más szemléletben nőttünk fel, mint a dédszüleink, akik szalonnát vittek kaszálni :) Viszont azt is láttam, hogy hova vezetett ez a szemlélet. Ma már ott tartunk, hogy évek óta nincs itthon cukor, tej, vaj, sajt, olaj, ecet. Egyszerűen nem vesszük meg, megszoktuk, nem is igényeljük.

Na és ez a reg-enor kúra legnagyobb előnye. Megtanít úgy étkezni, hogy ne is jöjjenek vissza azok a dolgok, amik az elhízáshoz vezettek.


Nagyon könnyen belátható, hogy csak és kizárólag olyan kúrát érdemes elkezdeni, aminek az étrendjét életed végéig tudod tartani. Szerintem nem létezik olyan csodaszer, olyan kúra, amivel el lehet érni azt, hogy ha kúra után megint elkezdesz úgy étkezni, mint amitől elhíztál, nem ugyan az lesz az eredménye.

Ugyanez a helyzet a kalóriaszámlálgató kúrákkal is. Az emberek általában alig várják, hogy vége legyen, hogy újra jóllakhassanak. A reg-enor kúrával viszont nincs éhezés, minden étkezésnél jól lakhatsz. Sőt, mondhatni kötelező.


Ez a kúra megtanít arra, hogy van olyan étrend, amit életed végéig tudsz tartani. Persze nem arra kell gondolni, hogy a kúra után sem szabad gyümölcsöt, vagy sütiket enni. Gyümölcsöt annyit ehetsz, amennyi beléd fér, sütiket viszont már csak mértékkel. Olajat, tejet, tejterméket meg már nem is fogod kívánni.


Én azt tudnám javasolni, hogy akik biokémiát végeztek, vagy tökéletesen értik az emberi test működését és arra jutottak, hogy a zsír alapú diéta nem egészséges, azok ne fogjanak bele egy ilyen kúrába.

Akik viszont nem értenek annyira hozzá, azok inkább mások tapasztalatai alapján döntsenek.

A Reg-enor egy kizárólag zárt kereskedelmi láncban kapható termék. Ez nem csak arra hivatott, hogy meg tudd vásárolni, hanem aki által megvásárolod, az segíteni fog neked mindenben a kúra ideje alatt. Vannak csoportok, "klubok" ahol az emberek egymást segítve, egymást ösztönözve ötletekkel, tanácsokkal, receptekkel teszik hatékonyabbá a fogyást.

Egyedül, a segítő tanácsai, útmutatása nélkül nem is érdemes belevágni, mert csak csalódás lesz belőle, visszajönnek a kilók. Kidobott pénz. Akkor sem érdemes belevágni, ha nem vagy hajlandó 100%-osan betartani a szabályokat.


Tehát, aki gondolkozik azon, hogy belevágna egy ilyen kúrába, az először keressen egy hiteles embert, aki már maga is végigcsinálta a kúrát jó eredménnyel és nem is hízott vissza évek múlva sem. Nézze meg, hogy az illetőnek a csapata milyen eredményeket ért el. Sok ilyen ember van, körül kell nézni.


Aki pedig nem hajlandó változtatni az életmódján, vagy a biokémiai tanulmányai más sugallnak, az nézzen másik fajta fogyókúra után :)

2020. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

#5 Én felpontoztalak,annak ellenére, hogy nekem nem vált be a regenor. Ugyanis egyet értek azzal, hogy mindenki olyan étrendet alakítson ki, amit követni tud. Én 14 kilót fogytam február óta és szénhidrátot eszem szénhidráttal, kalóriát meg nem számolok. Mindenkinek más jön be.

Gondolom a tipikus magyar Gizike néni falun szívesebben fogy regenorral, mint cottage cheese-zel, zabkásával és kalória számolással. Szerencse, hogy mindenkinek megvan az az étrend ami megfelel az igényeinek.

2020. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Regenorról nem tudok nyilatkozni, nem szedek semmi hasonlót, a diétàmba viszont belefér sok minden, kolbàsz, szalonna, stb és pl kenyér is ( ch csökkentett kenyér), zsíros kenyeret is szoktam enni. Meg húsokat, rengeteg zöldséget, tojàst, olajos magvakat, néha ch csökkentett tésztàt. -47 kgnàl tartok.

Szerintem minden ilyen " fogyasztó" ital, por, tabletta, kapszula nettó pénzlehúzàs, semmi több. Fölösleges rà költeni. Helyette vegyél kajàt:) De ahogy gondolod.

2020. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

Ez valamiféle ketogén diéta? Tudnál több infót mondani róla?

2020. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Az alábbi sorokat sokszor Regenorozott tapasztalataim, biocomos előadások és biológus, dietetikus szakmai tudását közvetítve írom.


-20 kiló volt amit legtöbbet fogytam regenorral. Ezt 4 hónap alatt. Ahogy írtam többször vágtam bele. Sajnos a regenor sem csodaszer, hogy ha egyszer lefogysz tőle úgy is maradsz. Sajnos 15 kiló visszajött. Utána következő évben 10 kiló le, 7 vissza.


Ez a diéta kiváló a cukor, vérnyomás, pajzsmirigy rendben tartására. Sőt a súlyod is rendben tudod tartani, amennyiben folyton évről évre kb 3-4 hónapra visszatérsz rá.


A regenor összetétele 99% tejsavó, amely valóban sok jó hatással van a szervezetre. Nagyanyáink és az ők szülei mind használták ezt. Sajnos ma már nem ismert eléggé.

Van még benne grapefruit magkivonat, amely ismételten sokoldalúan támogatja a szervezetet.

Vitamin, szintén.

Tartósító szerek, melyek már nem hasznosak a szervezet számára.


Amit én az évek alatt megtanultam, hasznos a szer ezért számára, de nem így. Közel 6000 Ftot löktem ki az ablakon 20 naponta. Sokkal gazdaságosabban, és a tartósító szereket elkerülve is be tudom ezeket vinni a szervezetembe.

A regenor mögött egy nagyon nagy reklámfogás van, mert használ. De ez akkor sem csodaszer.


Igen is fogyáshoz kell egy mértékletesség, egy napi mozgáslomit. Mert igen is vannak olyan emberek, akiknek napjuk telik el úgy, hogy ülnek egész nap és alig ha 1000 lépést tesznek meg. Mozogni kell, menjen el sétálni, kirándulni, pucolja meg az ablakokat. Valamit.


Visszatérve arra, hogy kolbász, szalonna, zsír, zsír hátán.

Egy étkezésnél a 1 evőkanál zsír (olvasztva) bőven elég.

A diéta a ketogén diétához hasonlít. Azért fontos, hogy ne növény eredetű zsírokat, olajakat vigyünk be, hogy a "father papilla" (epecsatorna nyílása) kinyíljon. Ugyanis ez csak állati zsírokra reagál. A tejsavó pedig tegye dolgát.


Gyümölcsöt a cukra miatt nem javallott, így nehezebben lennének sikerélmények a fogyásban, nem venné a kutya se, így ez is nyom a latba a sok sikertörténethez.


Tejtermékek pedig a belekben segítik a gombák terjedését, bélférgek szaporodását.


Van aki felveszi az új szokásokat, amikor elkezdi a diétát, megtartva súlyát. Van aki, pl. én is, tartja a diétát kotty nélkül, mégis miután abbahagyta, 2 vagy több hónap elteltével észreveszi, hogy hát ismét gyarapodik.


És azt is áláírom, hogy mozgásszegény munkát végez, nincs rá idő. De ha a diétát sikerül betartani, akkor sikerülne kell egy olyan életmód kialakításának is, amely regenor nélkül is megtartja a test egészségét.


Maga egy regenoros "főág-valaki" mondta, hogy az Oliva olaj jó ha valaki már nem regenorozik.

Én most igyekszem egy olyan rutint beiktatni, amely egy átlagos napi minimum mozgást tartalmaz, szabadnapon kell időt szakítani rá. És le kell csérlni az ételhordós dobozt kisebbre, amibe egészséges étel kerül.


En ennyit tudtam mondani róla. Remélem segített.

2020. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8. LCHF, de Nem ketogén étrend, inkàbb csak lowcarb , mert 80-85 g szénhidràtot tartom főleg. 90g fölé max a havi 1 csalónapomon megyek, amit tudatosan építettem be az életmódomba, amúgy soha.

A keto 50g ch alatt kezdődik, szàmomra az màr túl drasztikus, kevésbé laza. :)

7. Voltam.

2020. máj. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!