Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy aki...

Mit gondoltok arról, hogy aki túlsúlyos, elhízott, de nem betegség miatt, annál valami lelki probléma van a háttérben? Az akaraterő nem szokott működni, hiszen fogyás után visszahízzák az emberek, amit leadtak.

Figyelt kérdés
Milyen lelki problémamegoldásokat tudtok?

2020. jún. 8. 00:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

10: ne írogass már. Szerintem senki sem rád gondol, akin van pár kiló felesleg. Nyilván senki sem akarja kínozni magát normális esetben mínusz pár kilóért, és nincs is értelme.

De akin 30-50-100 kiló plusz van, azért ott van valami a háttérben, és nemcsak annyi, hogy de fincsi enni.

2020. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Senki sem betegség miatt túlsúlyos... betegség nehezítheti a fogyást, de a levegőtől senki nem hízik...

Aki túlsúlyos, az több tápanyagot visz be, mint amit a szervezete felhasznál. Pont.

2020. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
#12 Ez így ebben a formában is féligazság. Vannak betegségek és gyógyszerek, amik elhízáshoz vezetnek, főleg, ha nem állunk ellene tudatosan a dolognak, de itt nem is erről volt szó. Itt az elhízás lelki hátteréről volt szó. Amikor az ember számára az is nagy kihívás, hogy élni akarjon, nem hogy ilyesmivel törődjön. És mint írtam is korábban, nekem a depresszív állapot megszűnése diéta nélkül is -10 kiló volt kétszer is.
2020. jún. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Szia! :)

Nálam is lelki okok álltak a háttérben nagyon sokáig. 6-18 éves korom között durván önbizalomhiányos voltam, kikészített a szüleim válása és az utána is tartó folytonos marakodásuk, így - utólag, nyilvánvalóan, akkor és abban a helyzetben nem tudtam ezt megfogalmazni magamnak - az evésbe folytottam a lelki fájdalmam. Egy fél éve kb., mióta tudatosult bennem, hogy van esélyem bekerülni álmaim egyetemére, valahogy megszűnt az érzelmi kötelek az evés és köztem, amit elképzelhetetlennek tartottam világ életemben. Azóta probléma nélkül szaladnak le rólam a kilók - koplalás nélkül, konkrét koncepció nélkül. Nem figyelek vasszigorral a bevitt mennyiségre most sem, bár látványosan kevesebb és minőségibb táplálékot lett igényem magamhoz venni. Kíváncsi vagyok, meddig tart a spontán fogyásom. Nincs kitűzött célom töneget illetően, csupán szeretném komfortosan érezni magam a bőrömben, amit napról napra jobban tudok megélni. :)

2020. jún. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
*tömeget :)
2020. jún. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%
Nálam is lelki okok miatt van... egyszerűen nagyon szeretem a bismarkot, meg a fánkot, na meg a kólát... a milkaról már nem is beszélve... a lelkem szakadna, ha nem ehetném.
2020. jún. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

11: Nem pár kiló. Általánosban 75 voltam, most 95. Pár kiló?

Egyedül középsuliban fogytam le 57 kilóra 160 cm mellett. Egyébként egyáltalán nem fogyóztam akkoriban, sőt rászoktam a chipsre, üdítőkre és a hétvégi mekizésre. Szóval az se játszik, hogy a "lelki problémák" miatt nem ettem.

De az életemnek elég mélypontja volt az az időszak.

Nincs lelki gondom, csak épp nem szeretem se a húst, se a zöldségeket. A tésztát annál inkább. Az már mindegy, hogy sült, főtt, édes, sós... de mivel azokban van kb a legtöbb kalória hát kövér vagyok sajnos

2020. jún. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17

Próbálom keresni a logikát a mondataidban, de nem sikerül. Most akkor lelkibeteg vagy 6 éves korod óta, vagy boldogan létezel 95 kg-os kiszerelésben?

Egyébként mindenki máshogy próbál megküzdeni a stresszel, ellenben Európa legelhízottabb országaként nyugodtan elmondható szerintem, hogy a stresszevők igen jelentékeny tábort képviselnek itthon, Te esetleg a szabályt erősítő kivétel vagy...

Egyébként szemét kaján való koplalással jól kikészíthetted szerencsétlen szervezetedet, emiatt kapcsolt pánik üzemmódba és kezdett elraktározni mindent. Bár ne haragudj, viszont a leírt életmóddal szerintem 57 kg-osan is inkább tűnhettél “zsírosnak”. Nem vagy a kérdés célcsoportja.

// Hogy valami konstruktívat is írjak:

Kedves Kérdező!

Kezdj apránként megbarátkozni a sporttal (teljesen mindegy, milyen vállfajával). Ahogy egyre jobban fejlődsz, észre fogod venni, hogy az étel helyett a mozgással fogod tudni legjobban érezni magad! Nem mellesleg a tudatra is pozitívan hat, ahogy látod formálódni magad, illetve hogy teszel az egészségedért. Nem mellesleg válts életmódot. Nem kell túlmisztifikálni a kérdést, egyszerűen válts át egészséges szénhidrátokra, növeld a fehérjebeviteled, sok zöldség, alkalmanként 1-1 szelet születésnapi torta is belefér, bár nem rögtön már reggeliként fogyasztva. :) Igyál 2-3 liter vizet, kerüld a cukros üdítőket (nagyon sokat lehet spórolni rajtuk egyébként) és aludd magad kipihentre, mivel kevés alvás esetén a test automatikusan étkezéssel próbálja kompenzálni a hiányzó energiát.

Sok sikert hozzá! :)

2020. jún. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem betegség miatt vagyok túlsúlyos, tehát szerintem beletartozok a célcsoportba.

Nem azt mondom, hogy szeretek kövér lenni de amúgy nincs problémám magammal se semmivel ami lelki beteggé tenne.

Gyerekkorom óta túlsúlyos vagyok, de akkor lettem vékony amikor szemetet ettem és tényleg gondjaim voltak. Ha így érthetőbb.

Tehát szerintem nem igaz, hogy VAGY betegség VAGY lelki baj miatt hízik el az aki kövér.

2020. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi, többiek sem állítottuk amúgy, hogy csak ez lehet az oka. De néha bizony belejátszik.
2020. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!