Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » IR, PCOS, pajzsmirigy-alulműkö...

IR, PCOS, pajzsmirigy-alulműködés, súlyos D-vitamin hiány betegségkombinációval sikerült valakinek lefogynia?

Figyelt kérdés

Évekig diétáztam sikertelenül. Nemrég derültek ki a fent írt betegségek, most kezdik beállítani az egyes gyógyszerek adagját.


Van esélyem lefogyni, ha ezek kezelve lesznek? Van, akinek már sikerült?


23/N



2020. jún. 18. 09:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
Aviva tornát próbáltad már? Pont erre jó. A mozgásnál semmi sem gyógyítóbb.
2020. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Lehet,csak szigorúbb diétát kell követni.Ez alatt azt értem, hogy alacsony zsírtartalmú, alacsony szénhidráttartalmú,fehérjében és rostban gazdag diétát kell követni, és a sóbevitelre is figyelni kell (meg persze a kalóriamennyiségre).Ha ezt tartod,és mellé mozogsz,le tudsz fogyni,de valószínűleg lassabban fog beindulni a folyamat.Tehát sovány hús,tojás,nyers vagy párolt zöldség, és bogyós gyümölcsök,ilyesmiket egyél.
2020. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

A súlyom miatt nagyon le van korlátozva, hogy mit mozoghatok. A kezelőorvosom szerint csak az úszás és a szobabicikli jöhet szóba. Előbbire sajnos a környéken nincs lehetőség, úgyhogy marad a szobabicikli.


Az a baj, hogy alig van időm mozogni. Hétköznap hajnali fél négykor kelek és este 4-5 felé érek haza. 6 órakor már aludnom kell, mert nagyon fáradt vagyok. Szóval van átlagosan napi másfél órám, amibe bele kell férnie a vacsorának, az állataim ellátásának, a tisztálkodásnak, plusz takarítás, bevásárlás és egyéb teendők. Szóval max hétvégén van időm mozogni, ami tudom, hogy nem elég, de abba a másfél órába egyszerűen nem fér bele. Az alvásból meg nem fogok lefaragni. Próbáltam, egy hét után egy élő hulla voltam. Remélem, hogy a nagy dózisú D-vitamin legalább ezen segíteni fog.

2020. jún. 18. 10:02
 4/26 A kérdező kommentje:

Az étrenddel is vannak problémáim. Az alacsony szénhidrát az megvan, de nem tudok sok fehérjét enni. Tejet, tejtermékeket nem ehetek, húst alig szojtam enni, akkor is inkább halat. Tojást se nagyon eszek, nem tudom jóízűen megenni, mindig arra gondolok, mint amikor húst kell ennem: hogy honnan van, hogy ő élt, és azért halt meg, hogy megehessem.


Szóval a fehérjével vannak gondok, ennek következtében több zsírt eszek (a kalóriakeretet nem túllépve). A zöldségeket szeretem, minden formában eszem őket, gyümölcsöt viszont ritkán eszek, akkor is epret vagy fagyasztott meggyet, erdei gyümölcs mixet.


A sóbevitelre mindig is figyeltem, azzal nincs gond. Illetve a glikémiás indexre is figyelek a szénhidrát mellett.

2020. jún. 18. 10:13
 5/26 A kérdező kommentje:
Illetve az étkezések gyakoriságát se tudom tartani, ha háromnál többször kell ennem egy nap, akkor nem esik jól, rosszul vagyok tőle. Hétköznap kétszer, hétvégén háromszor szoktam enni egy nap.
2020. jún. 18. 10:16
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Le nem fogytam még, az több év lesz , de -49 kilónàl jàrok. 15,5 hónapja vàltottam életmódot.

170 kilóról kezdtem, most 121 vagyok épp. Sokkal jobban érzem magam màr így is😊

IR, PM alulműködés, PCOS, d vitamin hiàny, magas prolaktin. Ezek vannak nekem.

Nekem a szénhidràtszegény, zsírban gazdag étrend vàlt be, sok fehérjével. Mivel ez kezeli az IR- emet az àllapotomnak megfelelően.

Az IR tulajdonképp azt jelenti, hogy szénhidràt intoleràns vagy, vagyis àllapottól függően le kell csökkenteni a szénhidràtbevitelt, ezzel csökken az inzulinszint, és be tud indulni a fogyàs. Én 80-85g szénhidràtot fogyasztok. Àltalànossàgban minél nagyobb a súlyfelesleg, annàl fokozottabb a rezisztencia, annàl több inzulint termel a szervezet feleslegesen.

Orvos ajànlotta a sablon 160g szénhidràt diétàt 1400-1500 kalóriakorlàttal, szedtem gyógyszereket ( fél év nonstop hànyinger, hasmenés), de csak kínszenvedés volt és semmit nem fogytam.

Most lényegében ennek a felét eszem szénhidràtból, 2300 kalória körül jön ki egy napom energiàban, és éhezés nélkül , gyógyszerek nélkül fogyok.

Privàtban, ha érdekel, tudok küldeni infót. Egy dietetikustól, akitől sokat tanultam, és a videói lényegében megmentették az életem.

2020. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

A testre szabott diétán kívül a D-vitamin sokat segíthet, nem ártana mellé magnézium is, valami jól felszívódó fajta.

"nem tudom jóízűen megenni, mindig arra gondolok, mint amikor húst kell ennem: hogy honnan van, hogy ő élt, és azért halt meg, hogy megehessem." - Jó lenne, ha ezeket a gondolatokat el tudnád engedni, a saját egészséged érdekében.

Ha sajnálod az állatokat (még a semmit sem érző tojást is), akkor vegyél húst, tojást megbízható helyről, ahol az állatokat normális körülmények között tartják. Ha minimális állati fehérjeforrást eszel (ettél eddig) napi szinten, akkor a B12 vitamin pótlása legalább kellene, omega 3-at is javaslom (nem csak növényi forrásból). Étolaj, margarin helyett használj kókuszzsírt, kisebb arányban olivaolajat.

2020. jún. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt a gondolatot nem tudom elengedni, gyerekkorom óta egyre kevesebb húst eszek. A tojást akkor tudom megenni, ha "el van rejtve", például rakott zöldségek között.


D-vitamint elkezdtem szedni. Nagyon hamar javult a nappali fáradtság. Még nem az igazi, és aludnom ugyanannyit kell, de remélem ez még javulni fog. Egy hét szedés után lett az eredmény 19,1 nmol/l (50 alatt hiány, 75 felett jó az eredmény). Nem is akarom tudni, hogy előtte mennyi volt...


A magnézium-szintem rendben van, a referenciatartomány közepén van. Viszonylag sok olyan ételt eszek, amiben sok a magnézium. Részben azért, mert az izomgörcseim miatt magnéziumhiányra gyanakodtam régebben, és ezért iktattam be több magnéziumforrást az étrendembe. De most kiderült, hogy ezt is a D-vitamin hiánya okozta.


B vitamint szedek, a háziorvosom javasolta az étrendem miatt. Emiatt kezdtem el utánaolvasni, hogy mire érdemes figyelni, ha valaki nem eszik húst (vagy mint az én esetemben, keveset eszik).


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, a továbbiakat is szívesen fogadom!

2020. jún. 18. 11:16
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Olajos magvakkal is tudsz fehérjét bevinni😊
2020. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az olajos magvakat szeretem, szoktam is enni őket. Tényleg van bennük fehérje, csak annyit sajnos nem lehet belőlük enni, hogy a napi szükségletet fedezze. De legalább nagyon finomak. :)
2020. jún. 18. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!