Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek a folytonos visszah...

Mit tegyek a folytonos visszahízás ellen?

Figyelt kérdés
Egyszerűem egy ideig szépen megy a fogyás, nem diétával, életmódváltással fogyok, meg sok mozgással. Viszont amikor már pont jól érezném magam, valami elszakad, és rávetem magam az egészségtelen,hízlaló ételekre. Kis mennyiséggel nem lenne baj, de megeszek belőle egy rakattal, mert egyszerűen nem birom leállítani magam, mivel tudom, hogy alapból nem engedném meg magamnak, hogy ilyeneket egyek. Végre jól éreztem most is magam a bőrömben, ma pedig tejbedarával, nesquick kakaóval, meg péktermékekkel indítottam a napot:( pedig próbálkozom egészségesen táplálkozni, sok csirkemájat, húst, halat, zöldséget eszek. De az ilyen csalónapokkal mindent elrontok. Nem ettem olyan sokat ma sem, de kiszámoltam, és kb már 6000 kalóriát lenyomtam, ami egy kiló instant hízás. :(( folytonos harcban állok a kilóimmal, és már úgy érzem, nincsen erőm folytatni

2020. júl. 1. 09:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, hogy engedem magamnak, hogy mértékkel egyek csalókaját, de egy kakaós csiga megevése után, kb máris éhes leszek, és csak még többet kívánok. A legjobban a szénhidrátszegény életmód jött be nekem, ott nem volt ilyen sóvárgás, viszont ha egyszer elcsábultam, vitt a lejtő magával
2020. júl. 1. 09:03
 2/16 anonim ***** válasza:

A szervezet megszerzi, ami kell neki.


A csomó sport miatt valószínűleg változtak a testarányaid, lentebb ment a zsír, feljött az izom - ezt viszont a mérleg nem mondja meg! Te meg csak azt látod, hogy nem fogysz.


Esetleg mérhetsz pulzust egy fix edzés végén, és pulzusnyugvást (5 perc alatt mennyire áll vissza). Minél jobban megközelíted a nyugalmi pulzusod, annál edzettebb vagy.


És a centi jó barátod lehet! Mérd a hasad, a combod, a felkarod, a vádlid, vezesd egy naplóban!

2020. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbàlj tudatosabban tàplàlkozni, ne a vàgyaidnak engedj ha kakaóscsigàt kívànsz, tervezd bele az életmódodba, de gyakorolj önkontrollt. Nekem is a szénhidràtszegény étrend vàlt be. Kalóriàk nem érdekelnek. Havonta egyszer tartok csalónapot, egyébként ch szegényen eszem, és 50 kilót fogytam.

Aki hízàsra hajlamos, nos igen, ez lesz egy életen àt, ha nem akar visszahízni. És a hízàs csak 1 dolog. Mellette a betegségek rosszabbak. Szóval, szerintem nem éri meg feladni.

2020. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy egész kakaóscsiga nagyon nagy. De el lehet felezni, sőt negyedelni is!


Nekem az a módszerem, hogy minden nap eszem édességet, de csak egy kicsit. Tehát egyik nap kakaó van, másik nap egy negyed kakaóscsiga (a másik három negyedet lefagyasztom három másik alkalomra), egyszer meg tejbedara (azt ebédre szoktam enni, egy jó rostos leves után, pl. lencseleves).


Az, hogy egyáltalán nem eszem édességet, nem vált be, pontosan az történt, amit leírtál, hogy néha mégis rákaptam, és akkor hatalmas mennyiséget ettem belőle. A hivatalos ajánlásban is az van, hogy hozzáadott cukorból nem 0 g az ajánlott, hanem a napi kalóriakeretednek az 5%-a. Ebbe belefér egy negyed kakaóscsiga (de persze mást is kell mellé enni, mert önmagában kevés).


Valaki úgy csinálja, hogy heti 1x eszik normál adag édességet, de nekem az sem vált be, mert éhes lettem utána.

2020. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Én heti 1x tartok csalónapot. Nem nagyon érdekelnek olyankor a kalóriák, talán 3-5000 körül szokott lenni.

De azokat előre felírom. Így nem az lesz, hogy a boltban mindent felvásárolok. Meg megjegyzem az előző csalónapokat és amelyiken rosszúl voltam a sok kajától attól kevesebbet tervezek be.

Lehet, hogy lassabban fogyok így, de jobb mint ha feladnám az egészet mert bekattanok hogy csak 2 villányi tésztát ehetek vagy semennyit stb.

Bár ezt neked kell kitapasztalnod, mindenkinek más válik be.

2020. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5000 kalóriás napokkal is lehet fogyni? Nem rontja el így teljesen az addigi kalória deficitedet?
2020. júl. 1. 10:09
 7/16 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdtem diétázni, sokkal kevesebb volt a súlyom. Aztán minden fogyás után többet szedtem fel, igaz csak pár kilóval, de így az évek alatt már nagyon zavaró lett. Szomorú vagyok, hogy először nem csináltam okosan a diétát, és koplaltattam a szervezetem, olyan mintha még mindig ezt bosszulná meg, pedig már próbálok értelmesen fogyózni
2020. júl. 1. 10:12
 8/16 anonim ***** válasza:

6x 1200 kcal (plusz mozgás) mellett 1x 3-5000 lehet lassít a tempón, de elrontani nem ront el semmit.


Most nézzük fordítva. Minden nap eszel 4 ezer kalóriát, de egy nap koplalsz. Mindenki rávágja, hogy semmit se ér elhízol a fenébe.

De fogyókúrában má egyből mindenki "elrontottam"- ot kiált egy túlevés után.


Persze ezt se kell ész nélkül csinálni. Előtte válassz ki 1-2 ételt amit már nagyon akarsz és ilyenkor is annyit egyél, amitől még nem vagy rosszúl.

2020. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért az ilyen drasztikus csalónapok igenis hátráltatják a célod, szerintem vissza kéne fogni ilyenkor is magad. Nem azt mondom, hogy ne tarts ilyet, csak ne egyél meg 6000 kalóriát már egy délelőtt alatt. Úgy tűnik azzal van a baj, hogy ilyenkor mivel érzed, hogy végre szabad, elszalad veled a ló és gondolkodás nélkül összeeszel mindent, amit máskor nem lehet. Szerintem tervezd meg előre, hogy mi legyen a csalónapos menüd (a nasit is), miből mennyit fogsz enni kb és ahhoz tartsd magad. Ha pedig ezeket megetted, akkor nincs már plusz kaja. Lehetőleg ne is legyen otthon több édesség meg olyan, amit csak ilyenkor ehetsz, csak annyi, amennyit beterveztél. Szóval igazából azt eszel, amit te szeretnél, csak keretek között tartod, hogy ne kaphasson el a falási roham. Így is több kalóriát fogsz bevinni, mint máskor és ezzel nincs is semmi baj, csak nem mindegy, hogy mondjuk a dupláját vagy a 4-szeresét eszed meg.
2020. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként neked jól esett egyszerre ennyi édesség? Velem is előfordul, hogy bezabálok ilyesmiből, de akkor mondjuk a napi keretem dupláját eszem meg, és már ekkora mennyiségtől is kellemetlenül telítettnek érzem a hasam, gyomrom. Szóval lehet, hogy első körben azt is kitűzhetnéd célul, hogy a heti vagy kétheti egy csalónapon csak annyi kakaóscsigát egyél, ami még tényleg jól esik. Úgy nem lesz 6000 kcal szerintem.
2020. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!