Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek a folytonos visszah...

Mit tegyek a folytonos visszahízás ellen?

Figyelt kérdés
Egyszerűem egy ideig szépen megy a fogyás, nem diétával, életmódváltással fogyok, meg sok mozgással. Viszont amikor már pont jól érezném magam, valami elszakad, és rávetem magam az egészségtelen,hízlaló ételekre. Kis mennyiséggel nem lenne baj, de megeszek belőle egy rakattal, mert egyszerűen nem birom leállítani magam, mivel tudom, hogy alapból nem engedném meg magamnak, hogy ilyeneket egyek. Végre jól éreztem most is magam a bőrömben, ma pedig tejbedarával, nesquick kakaóval, meg péktermékekkel indítottam a napot:( pedig próbálkozom egészségesen táplálkozni, sok csirkemájat, húst, halat, zöldséget eszek. De az ilyen csalónapokkal mindent elrontok. Nem ettem olyan sokat ma sem, de kiszámoltam, és kb már 6000 kalóriát lenyomtam, ami egy kiló instant hízás. :(( folytonos harcban állok a kilóimmal, és már úgy érzem, nincsen erőm folytatni

2020. júl. 1. 09:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És szerintetek mit csináljak ma? Ne is egyek többet a nap folyamán? Mert a kalória adag jócskán megvolt, de kezdek megéhezni.. Egyek valami könnyű salátát?
2020. júl. 1. 13:30
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom Te hogy vagy vele, de én kimondottan rosszul vagyok ha ennyi mindent összezabálok. Amikor mindent összeettem, akkor volt hogy megmoccanni sem volt kedvem mert annyira puffadtam, fájt a hasam, hányningerem volt. Nekem az jött be, hogy megfogadtam hogy hétközben rendesen eszek, hétvégén el lehet egy kicsit engedni magam: fagyi, süti, hambi, pizza, stb. 2 hónap után megtanultam hogy mi az a mennyiség, amit gond nélkül meg tudok enni, és nem vagyok rosszul tőle. És ezek amúgy egészen beilleszthetőek a diétába is, olyan 2000-2500 kcal körül van egy ilyen “csalónap”. Szerintem nincs nagyobb motiváció, mint jól érezni magad, energikusnak lenni, nem feküdni órákat a kajakómától. Sokkal jobb érzés úgy felállni az asztaltól, hogy kellemesen eltelít amit ettél, de nem akar szétdurranni a gyomrod tőle. Nekem ez abszolút bejött, próbáld ki hátha Neked is beválik!
2020. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kérdező... Annyi mindent leírtak neked, hogy már-már elvesztem az infók halmazában. Csak annyit tudok mondani, hogy SEMMI baj, ha néha megeszel egy édességet. Vannak vágyaink, nem kell őket ennyire bekorlátozni. Ne legyen bűntudatod. Lecsúszik egy-egy kakallyós csiga, hát lecsúszik. A lényeg: mindig annyit mozogj, amennyit eszel. Menj el utána sétálj egyet, mozdulj ki az edzőterembe, vagy úszni, vagy tornázz egyet otthon. Megetted, semmi baj, ne bántsd magad miatta :) Az idő is telik a mozgással, a következő étkezésig. Kösd le a figyelmed hasznosan.
2020. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam csinálni, hogy amikor tudom előre, hogy sokat fogok enni, vagy piálni, akkor elmegyek a délután folyamán letekerek 30-50 kmt gyors tempóban. Ekkor túl is lépem a kalóriamennyiséget de a kerékpározás kompenzálja valamennyire. De azt soha nem értettem, hogy lehet ennyit megenni édességből.. pizza meg hambi, vagy akármilyen húsokat értem, éhes vagy és bezabálsz (én is ilyenektől híztam el) na de édességből?
2020. júl. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én pl.pizzából még hamburgerből nem tudnék összehozni soha ennyi kalóriát. Édességből simán, még többet is. Régebben az elfuserált csalónapjaimon lazán lecsúszott csak édességből 5-7000 kalória.
2020. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"mit csináljak ma?"


Most már holnap van, de erre az általános javaslat az, hogy ha eltértél a tervtől, akkor ezt utólag ne próbáld kompenzálni. Minél hamarabb térj vissza az eredeti tervhez, tehát azt edd vacsorára, amit aznap vacsorára terveztél. Persze a desszertet kihagyhatod, ha már ettél aznap édességet, és ha úgysem vagy túl éhes, akkor elég lehet egy kisebb adag, ne tömd meg magad, ha nem kívánod. Ha segít a lelkednek, akkor beiktathatsz egy kis plusz sprtoto is. A lényeg az, hogy ne alakuljon ki a "már úgyis mindegy, most már végleg föl is adhatom a diétámat", mert akkor tényleg nem fogsz lefogyni. Ugyanígy nem célravezető, ha letargiába esel azért, mert túl sok édességet ettél.

2020. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!