Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Én szeretnék fogyni,de anyukám...

Én szeretnék fogyni,de anyukám nem vesz ehhez való ételeket. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem,hogy például nem barna rizset vesz hanem fehéret,fehér lisztet,kenyeret.Rendes tehén tejet növenyi tej helyett,és gyümölcs sincs soha itthon. Avokádot meg pazarlásnak gondolja. Mit lehetne tenni? Nagyon önfejű.

2020. júl. 9. 07:55
1 2 3 4
 21/31 Bhaurora1 ***** válasza:
31%

Jav. :

Válogathatsz, felnevel, írták...

2020. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%
A legfontosabb: nem csupán a kaloriát kell csökkenteni! A szénhidrát bevitelt kell a legalacsonyabbra venni. Cukor helyett édesitő, tészta, krumpli, kenyér, édességek elhagyása amennyire csak lehet. A magas cukortartalmú gyümölcsöket is. Elegendő folyadékot bevinni. Ettöl megindul a lassú fogyás.. heti 1kg tól. Adj neki időt
2020. júl. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
#22, pont az a lényeg, hogy nem igazán tudja befolyásolni, mit egyen, mert az anyukája nem akar neki ilyesmit venni. De nincs igazad abban, hogy feltétlen nagyon szigorúan be kéne tartani a szénhidrátcsökkentést. Valakinek úgy könnyebb, ez igaz, de nem létfeltétel. Ha mozog, azzal jelentősen "jóváteszi" amúgy is a szénhidrátbevitelt.
2020. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Bhaurora1 ***** válasza:
72%

Amúgy meg, tudod mennyivel drágábbak ezek a normál azaz egészséges etrendek, mit anyu keresetéből kívánnál magadnak? Javaslom nézz utána, csinálj 1 listát, fehér rizs VS barna stb.... Hatalmas különbség lesz hidd el, SAJNOS!

VALAMIÉRT AZ EGÉSZSÉGES ÉTELEKET BÜNTETIK AZZAL, HOGY MI MÉREG DRÁGÁN TUDJUNK HOZZÁJUK FÉRNI :-(


Azt nem hiszem viszont el, hogy nem vesz a szülő gyümölcsöt soha, az abnormális lenne!

Vannak olcsón kaphatók is pl. alma stb... Titok az aminem az, igyál rengeteg folyadékot, vizet!!!

AZ telít s csillapítja az éhséget... Cukros, színezett lötyöket tilos!!!!!

Na és sportolj kardio jellegű azaz gyors izzasztós sportokat, persze az ásványi mikró /makrokat vidd be só stb... Mert rosszul lehetsz aztán.... Hasazzál otthon, lépcsőzzél, guggolj, fekvőtámaszozz, stb...

2020. júl. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%
A fogyásnál zsirt kell égetni. De nem fog! Mert van szénhidrát, azt használja előszőr a szervezet. Ha az nincs..akkor fogja a zsirt égetni. Meg az éhségérzetet is ki lehet kapcsolni. Nekem fantasztikusan mükődik úgy higy előtte koplalnom kellett és nem ment le semmi! Én gyogyszerésztöl természetgyógyasztol es élelmiszertechnológustól tanultam. Hiteles emberektöl
2020. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
A fogyást ha össze akarjuk kötni az egészséges étkezéssel az már esetleg extra költség lehet. Mert egyébként koplalni is lehet. Az olcsó. Nem hiszem hogy az lenne cél és a megoldás
2020. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

18-as vagyok!

33 éves vagyok, 2x szultem már.

2020. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
51%

"A fogyásnál zsirt kell égetni. De nem fog! Mert van szénhidrát, azt használja előszőr a szervezet."


Nem, mindig mindkettőt használja. De a sorrend amúgy is mindegy. Ha én mondjuk 1600 kcal-t eszem egy nap, és némi sportot is beiktatva 2000 kcal-t használok fel, akkor fel fogom használni az összes bevitt szénhidrátot, a bevitt zsírt és még 400 kcal-nyi tárolt zsírt is. Az olyan mindegy, hogy ez most 250 kcal-nyi szénhidrát és 1000 kcal zsír volt (meg egy kis fehérje), vagy 800 kcal szénhidrát és 450 kcal zsír.


Maximum azon lehet szívni, hogy ha rossz táplálkozással az ember behülyíti a hormonrendszerét, akkor az a felhasznált 2000 kcal valójában kevesebb lesz.

2020. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
a szervezet a májban raktározott cukrot használja elsőre. Ha nincs cukor ami a szénhidrátból készült..akkor zsir jön.
2020. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

De az akkor is mindegy, hogy a táplálékkal bevitt zsírt vagy a táplálékkal bevitt szénhidrátot használja fel először a szervezet. Ha a táplálékkal bevitt 1600 kcal elfogyott, akkor meg majd a tárolt zsírhoz nyúl.


Bonyolítja a helyzetet, hogy normál esetben a szervezet egyszerre használ zsírt és szénhidrátot, változó arányban. Meg az is, hogy a bevitt szénhidrátot is könnyedén zsírrá tudja alakítani. De ezeket a részleteket nem feltétlen kell ismerni ahhoz, hogy valaki lefogyjon.


És ez még mindig leegyszerűsítés persze. De az így is látszik, hogy nem olyan lényeges energetikai szempontból, hogy azt az 1600 kcal-t te miből viszed be. Éhség és sok más szempontból attól még számíthat, ezért kell kitapasztalni, hogy egy adott embernek mi a jó.

2020. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!