Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt aki puffad a zöldségek...

Van itt aki puffad a zöldségektől?

Figyelt kérdés

Tehát szeretnék áttérni a növényi alapú étkezésre, de a zöldségektől puffadok. Mintha a szervezetem nem tudná megemészteni. Van, hogy eszek paprikát, karalábét (már bocsánat, de, van, hogy 2óra elteltével is büfögök tőle, mintha most ettem volna meg)

Aztán eszek salit pl hússal, tegyük fel egy hétig, és hasmenésem van tőle, vagy egy nap többször is kell mennem a wcre...ez mennyire egészséges? Aki csak növényeket fogyaszt fehérjével neki milyen az emésztése? Valaki esetleg szed a zöldségekhez puffadás ellen gyógyszert? Még így nem próbáltam.

Próbáltam már rátérni tehát többször, de mivel boltban dolgozok nem ülhetek folyamatosan a wcn 😅, és nem is büföghetek a vásárlóra.......

Alapjáraton nem eszek össze vissza. Kerülöm a gyorséttermeket is.



#fogyókúra #puffadás #zöldség #Tiszta táplálkozás
2020. júl. 14. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Eleinte puffadtam, fokozatosan szoktasd hozzá magad.
2020. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Mi az, hogy mintha?

Nem tudja megemészteni, mert nem vagy kérődző és soha nem is fogod tudni, tehát mindig puffadni fogsz...

Bikém: Alfa-amilázt termel a szervezeted, ami csak az alfa helyzetű glikozidos kötéseket tudja bontani. Ez van a glikogénben, keményítőben, egyéb cukrokban, viszont a cellulózban, ami a növények rostanyaga, béta helyzetű kötések vannak. Ezért szépen keresztül megy a beleiden, esetleg erjed és abból keletkezik a gáz.

2020. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bélflórád nincsen hozzászokva ehhez a fajta étrendhez, és amíg az átállás nem történik meg addig valószínűleg így is marad.


Sajnos keveset tudunk még a bélflóra egyensúlyáról és annak hatásáról a szervezetre, de egy biztos: ha beteg a bélflórád akkor te is az vagy. A jó baktériumok a beleidben nagyon szeretik a rostokat és az erjesztett ételeket (pl. savanyú uborka, kombucha), őket táplálni kell ahhoz, hogy egészséges maradj. Ha eddig ilyesmiket nem ettél, akkor valószínűleg kevés jó baktérium van a beleidben és a "rossz" baktériumok maguktól nem tudnak az új étrenddel mit kezdeni.


Adj nekik időt, nem fogod megbánni.

2020. júl. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Több helyen olvastam, hogy ha valaki egyik napról a másikra vált, akkor erre van esély, szóval nem te vagy az első. Nekem is más volt a székletem állaga egy ideig de helyreállt. Nem kell aggódnod, csak türelmesnek kell lenned.
2020. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan ételek, amiket nem tudnak rendesen megemészteni az egyes emberek, ezeket kerülniük kell. Vannak olyanok, amikhez hozzá tudnak szokni, ha nem hirtelen, nagy mennyiségben fogyasztják.

A hasmenés keresztallergiától is lehet.

2020. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!