Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Felsorolnátok milyen betegsége...

Felsorolnátok milyen betegségek alakulhatnak ki hosszútávú koplalás során egy nőnél?

Figyelt kérdés
Ne ilyen napi 1 almára gondoljatok, hanem olyan pici reggeli pici ebéd meg pici vacsora olyan 1000 kalória értékben.
2020. júl. 17. 04:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Hajhullás, elmaradó menstruáció, vitaminhiány. Nem azonnal, kb 1,5 - 2 hónap után jelentkeztek.
2020. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Ja és hogy nagyjából annyi idő volt regenerálódni a szervezetemnek, amennyi ideig koplaltam.
2020. júl. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
31%

Ki fog hullani a hajad csomókban, arra készülj fel. Nem lesz energiád, idegbajos leszel, nem fogsz tudni semmit rendesen csinálni. De legalább rázhatod magad a pasikáknak.

Nem koplaltam, hanem történt valami ami miatt nem tudtam hónapokig normálisan létezni. Ha te ezt önként teszed magaddal, ahhoz csak gratulálni tudok.

2020. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
1 + Általános gyengeség, koncentráció hiány, vérszegénység.
2020. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
95%

Kigyógyult anorexiásként én a koplalásom alatt az alábbiaktól szenvedtem: koncentráció hiány, állandó szédülés (olyannyira, hogy székből felállni se volt könnyű), hajhullás, állandó fázás, ezáltal állandó remegés, menstruáció elmaradása (nekem több mint 2 évig nem volt), vitaminhiány, indulatosság, testszőrzet növekedése, alacsony vérnyomás, végtag zsibbadás, köröm töredezés.

Nem éri meg.

2020. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

A napi egy alma csak az egészséges emberek képzelgése arról, hogy mit eszik egy restriktív evési zavarokkal küzdő ember. Valójában már az, ha valaki hosszútávon 700-1000 kalóriákat eszik naponta, koplalás, és könnyen elvezet ezekhez a betegségekhez.

Csak a saját tapasztalatokat írom le: pajzsmirigy alulműködés, koncentráció zavar, hajhullás, a test többi részén fokozott szőrösödés, szívritmuszavar, csontritkulás, gyorsan szuvasodó fogak, idegrendszeri problémák, egyre erősebb szuicid gondolatok, depresziós epizódok, a menstruáció elmaradása, hormonzavarok, folyamatos izomfájdalmak, keringési zavar, izomgyengeség, libidócsökkenés, állandóan ingadozó vércukorszint, gyakori nyugtalanláb szindróma, alvászavar, fáradékonyság, migrén.

2020. júl. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%

Fázás az nálam kb 4 nap után megvolt, a menstruáció elmaradt talán a kezdő hónaptól kezdve. De amit a többiek írtak nem tapasztaltam, nagyon minimális volt a fáradtság, enerváltság.

(800-900kcal-on voltam)

2020. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Nekem semmi más bajom nem volt, "csak" elkezdtm zsibbadni a végtagjaim. Néha kezeim (olyankor kiesett belőle ami benne volt), néha térdem, combok (ilyenkor összeestem), néha a nyakam (a fejemet nem tudtam mozgatni. Hosszú kivizsgálások után derült ki hogy az alulevéstől van
2020. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%

Az állandó fázás, ezáltal állandó remegés nálam is megvolt, alacsony vérnyomással persze, igaz a nem evés mellé nyomattam a nyugtatót meg a koffeint, mikor épp melyikre volt szükségem.

(Nem célzott fogyás volt amúgy, hanem idegösszeroppanás, 10 kg körül ment le rólam akkor.)

2020. júl. 18. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

8 éve gyógyultam ki az anorexiából, így az azonnal jelentkező tünetek mellett a koplalás okozta problémák hosszútávú következményeiről is tudok írni.

Én kis túlsúllyal indultam, úgyhogy a tünetek többsége eleinte még nem jelentkezett, mert volt a szervezetemnek mihez nyúlni, de amint kiürültek a raktárak, csőstül jötek a bajok.

A fáradtságérzés nálam időszakos volt. Előfordult, hogy a lépcsőn alig bírtam magam felcibálni, vagy hogy 14 órákat aludtam, de olyan is, hogy 3-4 óra alvás elég volt, és még sportolni, szellemileg teljesíteni is volt energiám.

Ellenben borzasztóan szédültem és fáztam. Egy székből felállás után meg kellett támaszkodnom, mert majd' fél percig csak a sötétséget láttam, többször a padlón tértem magamhoz, vagyis elájultam. Télen általában 3 nadrágot hordtam, annyira fáztam, nyáron is hosszúujjúban voltam, és folyamatosan vacogtam, volt, hogy teljesen önkéntelenül órákig kocogtak a fogaim. A hajam fele kihullott, a menstruációm teljesen elmaradt. Utóbbi két dolog az, aminek hosszú távon is érzem a hatását. Szerencsére mindig sok hajam volt, így most sincs kevés, de konkrétan a felénél is több hullott ki, aminek nagy része soha többé nem nőtt vissza. A menstruáció tekintetében pedig a következőkről tudok beszámolni: az előtte óraműpontossággal jelentkező menzeszem az elmúlt 8 évben nem tudott normálisan beállni. A kis kalandom következtében olyan pajzsmirigy hormonzavarom alakult ki, amire egész életemben szedhetem a gyógyszert, valamint inzulinrezisztenciát is megállapítottak, és még szerencsésnek mondhatom magam, hogy nem csúsztam bele a cukorbetegségbe.


Emellett ha valaki nagyon soványra éhezteti magát, azzal a kórházat kockáztatja. Én is megjártam ezt. Amikor nyáron 40 fokban már vizet is alig ittam, mert féltem, hogy majd akkor is többet mutat a mérleg, akkor bekerültem a kórházba. Ekkor voltam a 175 centim mellé 43 kiló. De szerencsém volt, egy olyan pszichológusnő kezdett el foglalkozni velem, akivel azonnal megtaláltuk a közös hangot. Neki hatalmas szerepe van abban, hogy ma itt vagyok, és azt tudom mondani, hogy kigyógyultam, és nagyjából egészséges viszony fűz az evéshez.

Ja még annyi, hogy a kórházban készült vérkép alapján kiderült, hogy erősen vérszegény és vitaminhiányos is vagyok, és ezeket sem pár nap volt rendbekapni.

2020. júl. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!