Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik lehetnek az anorexia...

Mik lehetnek az anorexia hosszútávú következményei?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Halál.
2017. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
halál
2017. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
73%

Kiszáradás, gyomorfekély, az immunrendszer meggyengülése aztán halál

»NE CSINÁLD

2017. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
17%
Elmúlhat magától és visszaáll a szervezet egészségesbe. Ismerek ilyet.
2017. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Anyagi biztonság
2017. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Kóros soványság, hajhullás, kopaszodás (tartós), a körmök letörése/leesése, vérszegénység, hormonzavarok, hormonális betegségek (tartós), látásromlás, gyomorfekély, bélgyulladás, szívritmuszavarok, szívelégtelenség, veseelégtelenség, májgyulladás, májelégtelenség, epehólyag-gyulladás, érszűkület, vashiány, csontritkulás, a bőr rugalmasságának elvesztése (tartós), foltosodás, kiszáradás, pánikbetegség, hallucinációk, demencia, izomsorvadás... sok olyan problémát lehet vele okozni, ami az anorexiából való kigyógyulás után sem fordítható vissza, vagy csak lassan és nagyon nehezen.
2017. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ez.

2017. dec. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9%

Amúgy nem tudom miért ez a nagy fogalomzavar az anorexia körül. Sokan már anorexiásnak hiszik azt aki szimplán vékony. De az anorexia egyáltalán nem a vékonyságnál kezdődik.

Anorexiás az aki úgy néz ki ,mint egy élő csontváz,keress rá nyugodtan googlin és látni fogod, nincs rajtuk semmi izom,se háj, látszik minden csontjuk,totál mint egy élő csontváz. Úgyhogy butaság azt gonodlni,hogy valaki aki csak sovány az már akkor anorexiás is.

A soványságnak(nem az anorexiára gondolok) pedig negatív következménye nem nagyon van,sőt úgy tudom tudományosan tovább is élnek a soványok és egészségesebbek is.

Ha valóban anorexiás vagy,akkor szerintem már a környezeted régen a kórházba cipelt, De szerintem csak vékony vagy és mindenki rád mondja,hogy anorexiás mintegy megalázva ezzel,mert a soványakat lehet csúfolni,de a kövérebbeket nem.

2017. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
29%
Na már megint itt vergődik egy csontika, aki nem érti meg, hogy a társadalom viszolyog a csontvázszerű test látványától, sőt kisgyerekek még meg is ijedhetnek és rémálmaik lehetnek.
2017. dec. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

hosszutavu kovetkezmenye a halal ,de nem a fizikai legyengules miatt hanem a mentalis kimerultseg okozza azt


nagyon nehez ezt hosszutavon csinalni, ebben a betegsegben szenvedok ehesek nem is kicsit, de elutasitjak az evest az ehsegerzetuk ellen kuzdenek a nap 24 orajaban

egesz nap a kajan es az evesen jar az eszuk, hogy mi finomat ennenek de nem tehetik ...

a tudat, a gondolkodasmod, az erdeklodesi kor beszukul

ehhez parosul mindenfele hasi fizikai fajdalom mint pl. gyomorfekely, allando puffadas, egy ido utan eljon a pont hogy barmit eszel pl. egy sima kifli minden utan iszonyatos hasi fajdalmaid lesznek


aztan vagy megelegszik ezzel az illeto es feladja, elkezd normalisan enni, vagy nem birja tovabb "az elet elviselhetetlen sulyat" es az ongyilkossagba menekul


en ugy gyogyultam meg, hogy a sok hasi fajdalom es puffadas utan azt hittem daganatos vagyok, nagyon megijedtem es azt mondtam magamban a francba az egesszel.... aztan elkezdtem enni es hiztam 10 kilot nehany honap alatt

normalis a sulyom, visszatert a menstruaciom, nem hullik a hajam, a borom is szep

viszont a felelem az elhizastol mindig ott van, es az agyalas a kajan is megmaradt sajnos

2017. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!