Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megálltam a fogyásban, miért?

Csakénvagyokaznyugi kérdése:

Megálltam a fogyásban, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Januárban elkezdtem odafigyelni magamra, kevesebbet eszek, minőségibb ételeket próbálok enni, itthon edzek.

160 centi vagyok (lány), 74 kilóról most 59 kiló vagyok, 50-52 kiló a cél (lehet kevésnek tűnik, de még mindig narancsbőrösek a combjaim anélkül, hogy összenyomnám rajtuk a hájat, és a belső combomon is van pár centi, a hasamon 6 centi fölösleg van elvileg. Kevés rajtam az izom, 59 kilósan is tényleg hájas vagyok, na de nem ez a lényeg), viszont egy hónapja lassan meg sem mozdul a mérleg, megálltam 59 kilón, ugyanúgy eszek, mint előtte, figyelek a fehérjére, növeltem az edzéseket is, kalóriát is számolok, és semmi.

Ezek mellé belassult az anyagcserém, pár naponta tudok wcre menni, de nem értem miért lassult be, ha gyorsan fogynék akkor arra tippelnék, azért, de fél év telt el azóta, hogy elkezdtem fogyózni, 6 hónap alatt -15 kiló szerintem teljesen rendben van. (javítsatok ki, ha tévedek)


Tudom, hogy elvileg minél kevesebb a felesleg valakin, annál lassabban fog fogyni, de 10 kiló szerintem annyira azért nem kevés, hogy egy hónap alatt ne adjak le egy dekát sem.

Saját testsúlyos gyakorlatokat csinálok itthon hasra és lábra, ez kb. egy órát vesz igénybe, és elkezdtem ugrókötelezni is pár napja, de nagyon hamar kidőlök tőle, gyenge vagyok. Ha jobb lesz az állóképességem és nem fulladok meg 12 perc után, akkor szeretnék futni is eljárni, de ez egyelőre csak tervben van, vagy járjak el már most?


Aki jobban ért hozzá, mint én, vagy járt már így, és tudja, mi a baj, mit csináljak még, hogy újra beinduljon a fogyás, segítsen. :D

Ha ez számít, 18 éves vagyok.


2020. júl. 17. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Kép? Ruhában és fej nélkül

Testzsírszázalékod mennyi?

2020. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem küldök képet.


A testzsírszázalékom elvileg a normában van benne, de ha 160 centisen, izmosan lennék 74 kiló, ugyanúgy túlsúlyosnak mutatna, mert nem tudja megkülönböztetni a bmi az izmot és a fölösleget.


Szóval. Igyak több vizet? Mozogjak mást? Többet kardiózzak, és kevesebbet erősítsek?

2020. júl. 17. 22:23
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Fél év alatt a 15 kiló teljesen rendben van,jól eltaláltad a kalóriabevitelt :)

Az,hogy megállt a fogyás az valószínüleg anyagcsere lassulás lesz,mert keveset viszel be és elkezdett tartalékolni a tested,lehet megérné kipróbálni,hogy pár napig eszel rendesen,sok zöldség,rostok aztán meglátod.

Ha beválik akkor is érdemes szénhidrát hintáztatást csinálni vagy heti 1 csalónap,persze minőségi kajával de több kalóriával.

Narancsbőrre érdemes lenne kollagént kipróbálnod c vitaminnal megtuningolva,de ez időigényes folyamat,ne 2 nap alatt várj csodát,de szerintem ezt tudod,leírás alapján úgy tűnik értesz azért a dolgokhoz szépen :)

Saját testsúlyos edzést folytasd mindenképp mellé futás jó,de ha még nem birod jobb lenne mondjuk tempós sétával kezdeni 20-30 perc,de ha birod tovább meg van is időd mehet több,következő lépcsőfok legyen az,hogy 1 perc futás 1 perc séta 10-15 sorozattal ez már adni fog egy alapot.

Ha úgy érzed már megy a kocogás 30-40 percig már jó vagy,de ha kevesebb időt szánnál rá maradhat az intervall futás 1 perc futás de utána az 1 perc séta helyett kocogás legyen a pihenés.

Erősítő edzés heti 2,futás 2 simán elég,főleg ha a kaja is rendben van,aztán már csak türelem és kitartás!

2020. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Először is gratulálok az eddigi eredményekhez!


lehet, hogy belassult az anyagcseréd, csökkent az energiaigényed és ezért már nem is vagy akkora deficitben, mint a legelején


a másik leehtőség, hogy izmosodtál. vegyél fel pár ruhát, ami régen szorosabb volt és próbáld meg a formák alapján megítélni a haladásod


egy harmadik, hogy nem iszol mellé elég fogyadékot, és azért lassult be az anyagcseréd


Nekem amit a dietetikusom ajánlott hasonló esetben, hogy tartsak egy csaló napot. Csoki, cukor, tészta stb, kalóriaszámlálás nélkül, de csak amennyi jólesik. Ezután pedig ameddig csak kibírja az ember, csak vizet fogyasztva tarts egy böjt időszakot (20-24 óra). Ilyenkor a leptin nevű hormon, ami az éhségérzetért felel és hozzászokott a kevés ételhez, újra termelődik. (Ha T3 T4 pajzsmirigyhormonokra vagy a leptinre rákeresel a cheating day vagy csaló nap kifejezés mellett, olvashatsz erről többet is). Lehet segítene a te esetedben is. Nekem 6 hónap után volt csaló napom, két hétig stagnáltam tovább, de utána olvadtak le a kilók (nyilávn, lassabb ütemben, mint előtte)


Egy utolsó megjegyzés, hogy női napok kezdete előtt és vége után 2 nappal, illetve a közte eső intervallumban ne mérd magad. Ilyenkor több kilót is változhat a testtömeg oda-vissza. Lehet, hogy fogytál 1,5 kilót, csak a női napok előtt többet mutat a mérleg és úgy néz ki, mintha ugyanannyi lenne

2020. júl. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

15 kilót fogytál, de ugyanúgy eszel, mint előtte, lehet, hogy ez a gond. Nem tudom, hány kalóriával, milyen makrókkal és étrenddel fogytál eddig, de lehet, hogy itt lenne az ideje kicsit változtatni. Nem feltétlenül kalóriacsökkentésre gondolok.

A mozgás szerepét túlbecsülöd, jó étrenddel kevés vagy semmi mozgással is le lehet fogyni. Persze a mozgás hasznos, de nem kell túlhajtanod magad.

Vékonyan is lehet valaki narancsbőrös, ezen nem feltétlenül segít a fogyás. Inkább az egészséges táplálkozás, megfelelő hidratáltság, de szauna, masszázs is segíthet, idő viszont mindenképpen kell hozzá.

Lassú emésztésre több zöldség-gyümölcs, kefír/natúr joghurt, kevesebb keményítő (gabona, krumpli stb.). Olajos magvak, lenmag/chia mag + sok folyadék, savanyú káposzta, kovászos uborka, gyógyteák. Ha eddig nagyon zsírszegényen táplálkoztál, több zsiradék.

2020. júl. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a csalónapon én is gondolkodtam, de nem tartottam jó ötletnek, így viszont kipróbálom, ma csalni fogok.


#3: vitaminokat most 3 hónapig szednem kell, mert hullik a hajam, közte van a C-vitamin is, ha elfogytak a bogyóim, amit mondtál kipróbálom. Köszi (:


#4: köszönöm! 😌

Izmosodni nem sokat izmosodtam, a karjaimon és a lábaimon látszik egy kis valamennyi izom, de szerintem csak azért, mert kevesebb a háj rajtam. :D


Valóban keveset iszok, általában nincs meg napi másfél liter sem, az üveg aljában mindig marad pár deci még, azt reggel szoktam meginni, és úgy bontok új flakont. Pedig próbálok figyelni rá, hogy igyak rendesen, de nem vagyok szomjas, így elfelejtek inni.


#5: Azt, hogy úgy eszek, mint előtte, nem úgy értettem, hogy a fogyás előtt, hanem a fogyás belassulása előtt. Szóval a fogyás közbeni időszakra gondoltam.


Amióta kezdek jobban kinézni, elkezdtem szeretni a mozgást, szóval nincs bajom azzal, ha többet mozgok, szívesen csinálom, annyit amennyit tudok, nem hajtom túl magam szerintem.


Gyümölcsöket nem igazán eszek, inkább a zöldségeket szeretem jobban, alma általában van itthon, elkezdek azokkal is szemezgetni. 😄


Köszönöm a válaszokat :)

2020. júl. 18. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy úgy eszek, mint előtte, nem úgy értettem, hogy a fogyás előtt, hanem a fogyás belassulása előtt. Szóval a fogyás közbeni időszakra gondoltam." - Én is pont így értettem.

#5

2020. júl. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor félreértettelek, bocsánat.
2020. júl. 19. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:

A kollagént nyugodtan szedheted már most is, nemcsak bőrre, hanem hajra, körömre is jó.

Picit csökkents a kalórián és nézd meg, hogy segít-e. De ne koplalj. És több víz, több rost.

2020. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!