Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet szerintetek...

Hogyan lehet szerintetek leszokni az érzelmi evésről?

Figyelt kérdés
Annyira nem akarom, a hátrányait is tudom meg minden, de ha ott vagyok, ezek semmit a világon nem érnek... es ha elkezdem akkor meg már ugy vagyok vele, hogy mostmár ugy is mindegy, ami persze nem igaz.... nagyon rossz érzés. Ugy érzem nem tudok tenni ellene....
2020. júl. 20. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tereld el valami kevésbé károsra! Szóval elszívni egy szál cigit, vagy legurítani egy felest pont nem jó ötlet, de ha találnál valamit, ami hasonlóan örömérzetet okoz, az működhet.


Meg ha üres a hűtő, meg a kamrapolc. Ha nincs kéznél a jutalomfalat, akkor ha eltelik az 1-2 kritikus perc, akkor könnyebben túllendülsz rajta.

2020. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy a problémát kell megoldani, nem a tünetet. Menj pszichológushoz. Mi az érzelmi evésed oka és miben nyilvánul meg?
2020. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A figyelemelterelés valóban jó ötlet. Engem a zabálás miatt egyre romló egészségem (konkrétan egy laborlelet) ijesztett meg eléggé, hogy tényleg megpróbáljam abbahagyni. Az első hónapok nehezek voltak, de utána megszoktam, hogy nem kajával vezetem le a feszültséget.

Segített, hogy nem vettem nasikat, meg semmi olyat, amit befalhatnék, inkább naponta jártam boltba.

Ha zabálási kényszerem volt, elképzeltem milyen rosszul érezném magam utána, és hogy szenvedne a testem a rengeteg szénhidráttól.

Plusz elkezdtem rendszeresen edzeni.

2020. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
ez egy függőség...annyit lehet tenni, hogy ne három tányér gombócot egyél, csak egyet, aztán hagyd abba. A szalámit, kolbászt ne harapd, hanem néhány vékony szeletet egyél. Stb...stb...
2020. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Döntés kérdése elsősorban. És ha van elég motivàciód arra, hogy új életet kezdj, akkor le lehet szokni róla. Segít ha végig gondolod és foglalkozol a lelki problémàiddal, amik miatt az evésbe menekültél, és jó ha van valami hobbid, hogy ne a kajàn jàrjon az eszed. Hasznàlhatod a mozgàst is arra, hogy levezesd pl a feszültséget, stresszt, vagy ha unatkozol, vagy eltereld a figyelmed.

Én is függő voltam. Időbe telt legyőzni, de úgy érzem sikerült. Én Nem kértem semmilyen külső segítséget. Szégyelltem. Egyedül vàltottam életmódot, étrendet, bevezettem a rendszeres mozgàst, és àtràgtam magam a múltban átélt dolgaimon... Nem mondom hogy könnyű de nem is lehetetlen. Kb egy év volt lezàrnom és tovàbblépni.

De ha neked egyedül nem megy azzal sincs semmi gond, mehetsz pszichológushoz, aki valószínűleg tud segíteni.

2020. júl. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Jusson eszedbe mindig a bűntudat amit utána érzel miatta, vagy ha esetleg a kinézeteden is meglátszik ez az érzelmi evés és nem tetszik akkor fotózd le magad és nézz rá mindig amikor elkezdenéd az érzelmi evést és válassz hogy melyik a fontosabb, 5percnyi "öröm" vagy amit utána fogsz látni a tükörbe minden nap
2020. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!