Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amióta egészségesen eszek,...

Amióta egészségesen eszek, sportolok, csúnyább a bőröm és a hajam?

Figyelt kérdés

Mindehol azt olvasom hogy az egészséges étkezéstől és a sporttól szebb lesz a haj és a bőr. Hát nekem nem.

2 hónapja váltottam életmódot, mert fogynom kellene kb 15 kilót. Eddig sem ettem nagyon egészségtelenül, de azóta mégjobban figyelek rá. Sportolni is sportolok heti 3-4 nap. Naponta megiszok minimum 2.5 liter vizet. Vitamint is szedek, de azokat régen is szedtem.

De a bőröm semmit nem javult, sőtt. Sosem voltam pattanásos, most meg folyton kijön a homlokomon. A hajamat eddig 3 naponta mostam, mostmár a 2. nap is tökre zsíros.


2020. aug. 3. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy érzékeny vagy valamire, amiből most többet eszel, mint régebben. Én a tejre vagyok enyhén érzékeny, és hiába egészséges mindjuk a túró, tele leszek tőle piros pöttyökkel és pattanásokkal. Gondolom más étel is okozhat ilyesmit.


Meg az se mindegy, hogy milyen diétát követsz. Zsírszegény? Szénhidrátszegény? Miket szoktál enni?

2020. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miket szoktál enni? Lehet, hogy érzékeny vagy valamire, vagy túl kevés kalóriát viszel be. Vagy valami olyan "diétás" dologból fogyasztasz túl sokat, ami nem egészséges (pl. édesítőszerek, diétás/light kaják adalékanyagai).
2020. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sporttól szép lesz a haj? Hát, ha gyakran leizzadok a sporttól, nekem is gyakrabban kell mosnom. Ha úszás közben vizes lesz a hajam és utána nem mosom meg, szintén hamarabb zsírosodik (hosszú hajam van).

A bőröm nekem sosem lett szebb, akármennyit mozogtam és akármennyi vizet ittam. A pattanásaim leginkább a tejtermékektől jönnek ki, kisebb mértékben a növényi olajtól. Az állati zsíroktól és a kókuszzsírtól viszont egyáltalán nem. Eltartott jó ideig, mire ezekre rájöttem, illetve mire találtam egy olyan sampont, ami az én fejbőrömnek, hajamnak jó.

2020. aug. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nekem pl. attól is csúnya lesz a bőröm, meg a hajam, ha túl kevés zsiradékot eszek. Kiegyensúlyozottan kell fogyasztani mindent, egyik makrót sem szabad teljesen kiiktatni, a lényeg a mértékletesség. És ne nagyon vegyél ilyen zsírcsökkentett, light, meg ilyesmi termékeket, inkább vedd meg a rendeset, és abból egyél kevesebbet vagy egyél valami teljesen mást.
2020. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, így kissé megnyugodtam.

Csak nem értem akkor miért írják mindenhol hogy az egészséges ételektől, életmodtól "szebb leszel".

Egyébként korábban ugy éttem hogy pl reggelire joreggelt keksz joghurttal, vagy bolti cukros müzli. Ebédre valami köret és rántott ételek (vega vagyok szóval húst nem eszek). Vacsorára szendvics, pizza. És minden nap ettem csokit. Nem sokat, de 1 szeletet minden nap.

Most viszont reggelire zabkása. Ebédre főzelékek, tortillába tekert zöldségek, durumtészta vagy ilyesmi. Vacsorára rántotta, túró, vagy szendvics sok zöldséggel, és csakis tk kenyér. Plusz fehérjeturmix. Nasikat már nem eszek. Esetleg zabkekszet vagy egészséges muffint sütök (hetente egyszer), édesitőszerböl. De édesítőszerr korábban is használtam. Cukor nincs otthon évek óta.

2020. aug. 3. 16:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta fehérjeturmix? Milyen fehérjéből készült? Valószínűleg azt kellene elhagynod, vagy ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor másfajta fehérjével próbálkozni, ami nem tej alapú.


Amúgy szerintem azzal sem volt semmi gond, amiket ezelőtt ettél. A cukros müzlit lecserélhetted volna egy kevesebb cukortartalmúra. Az ebéddel sem volt gond, annyi, hogy a "rántott dolog" lehetőleg ne sajt legyen, hanem zöldség vagy gomba. Esetleg rántott helyett időnként lehetne grillezett vagy rakott zöldség. Vacsorára a szendvics vagy pizza, ezekkel sincs gond, ha mértékkel fogyasztod. A szendvics vékony szelet kenyérből van, a pizza meg vékony tésztával. És nagyon kevés sajttal. Egy szelet csoki pedig simán belefér minden nap, ha a többi kaja rendben van. Főleg, ha mondjuk egy kis szelet, egy magas kakaótartalmú feketecsoki, az kifejezetten egészséges.

Szóval a helyedben visszatérnék a régebbi kajákhoz.

2020. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!