Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van mindenki ellene a...

Miért van mindenki ellene a szigorú diétáknak?

Figyelt kérdés
Ha valaki tartani tudja magát, hogy ne zabáljon be még alkalmanként se, ha valaki kibirja fagyi és lángos nélkül a strandon és úgy nagyjából édesség és kenyér nélkül akkor miért kell ellenezni ? Ha egyszer valaki úgy érzi jól magát ?
2010. aug. 4. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
ha jólérzem magam, akkor szarok rá, mit gondolnak a kajálásomról
2010. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

A fagyi, lángos, édesség és fehér kenyér (fehér liszt) elhagyása nem szigorú diéta, hanem egy lépés az egészséges életmód felé. Ezt normális válaszoló nem ellenzi, csak aki döngeti a mellét, hogy őőőőő bármit megeszik, mégsincs semmi baja. Most még. De azt elfelejti, hogy a cukor és a fehér liszt (meg a helytelen táplálkozás) nála is ugyanazt okozza, mint a kövér kérdezőknél, csak a kérdezőnél 1-2 éven belül, ha nem változtat, a melldöngetőnek meg 10-20 év múlva: cukorbetegség, szívbetegség, rák... stb.


Viszont: a kenyér teljes kiiktatása eszetlenség, a szervezetnek szüksége van jó minőségű szénhidrátra, többek között kenyérre is, amit teljes kiörl. kenyér formájában vehetsz magadhoz.

2010. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: nem csak ennyiről van szó, hanem minden cukor és gabonaféle megvonásról, és van aki még ezt is birja és jobban érzi magát
2010. aug. 4. 14:05
 4/9 anonim válasza:
100%
A szénhidrátok nélkülözhetetlen szerepet töltenek be az emberi testben. Megfelelő agyműködéshez ugyanis a szervezetnek folyamatos cukor ellátásra van szüksége. Sokan úgy gondolják, hogy mindent kibírnak.Ha nincs megfelelő vitamin, ásványi anyag és szénhidrát pótlás, a szervezet összeomlik. Sajnos, kutatások bizonyítják, hogy a zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék, a termőföld kizsigerelése, a környezetszennyezés, a vegyszerek használata, az érés gyorsítása, az éretlen szüretelés következtében már nem tartalmaznak annyi vitamint és ásványi anyagot mint 30 évvel ezelőtt. Lehet, hogy ezek a zöldségek, gyümölcsök fényesebbek, nagyobbak, de sem illatuk, sem vitamintartalmuk nem egyezik meg a 30 évvel ezelőtt termelt kissé hibás gyümölccsel. Nem azt mondom, hogy tömd magad lángossal és nyalogassál fagyit, de a már említett jó minőségű teljes kiőrlésű gabonából készült kenyérre szüksége van a szervezetnek. A többség nem a szigorú diétát, hanem az eszetlen diétát ellenzi.
2010. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok, a 3. válaszolt helyettem is.
2010. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Idén tavasszal voltam olyan buta, hogy ész nélkül koplaltam. Eredmény: annyira lelassult az agyam, hogy elbuktam 3 vizsgámat, mert semmi nem maradt meg!


(Csak az egyik válaszolóról jutott eszembe...)


Szóval én a saját bőrömön tapasztaltam (egy szempontból)

2010. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ne egyél mű ételeket(chips, csoki, meg amit ember gyártott lényegében), sportolj napi 30 percet(bringázás, futás stb vagy 2 óra séta stb.) és napi 5-6szor étkezz. Havonta 1-3 kilót lehet így fogyni.
2010. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

pedig igaz az , hogy mindent lehet enni csak mértékkel feltéve ha az ember sokat mozog és sportol. csak az emberek többsége egyáltalán nem sportol és így is mindent ész nélkül eszik. nincs azzal baj ha megeszel 2 kocka csokit vagy egy szelet pizzát akár. csak az emberek mohók és nem állnak meg 2 kocka csokinál és megesznek egy egész pizzát vacsorára ,0 mozgás mellett. ezért híznak.

ha nem lennének lusták akkor nem kéne mindent megvonó diétákat alkalmazni.

én 49 kg vagyok , sportolok minden nap és nagyjából mindent eszek csak mértékkel.

2010. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert a magyar emberek többsége hascentrikus... Aki kibirja hizlaló ételek esetleg hús nélkül, az egy elmebeteg. Tipikus mentalitás. :(
2010. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!