Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel a fogyókúrával sikeres...

Ezzel a fogyókúrával sikeres eredményt lehet elérni? Ha igen, körülbelül mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 171 cm és 105 kg. Már régóta túlsúllyal küzdöm viszont most elhatároztam hogy szeretnék fogyni.

A tervem az hogy teljes étrend változtatást csinálok. Nem eszem többé krumplit, tésztát, vöröshúst, tejtermékeket, fehér kenyeret és pékárukat, tojást valamint édességeket, nassolnivalókat és üdítőket. Mindez helyett sok zöldséget és gyümölcsöt ennék, barna vagy teljeskiörlésű kenyeret, csirkét, halat vagy pulykát, rizset, bulgurt, kuszkuszt stb. Plusz sok folyadék ( víz és zöld tea. )

Amíg még az idő engedi, minden nap tekernék 15 kilómétert biciklin, már van egy szokásos utam.

Inzulinrezisztencia miatt 1000 mg-os Mercformint szedek napi 1 szemet. Már sikerült ennek segítségével fogynom pár kilót de szeretném a kezembe venni az irányítást és tovább fogyni.

A célom 80 kg lenne. Tudom még a magasságomhoz képest abból is lehetne fogyni, de egyelőre nem akarok óriási célt kitűzni, mert akkor csak nehezebbnek tűnne a fogyókúra. Mondanátok véleményt erről a fogyókúráról? Valamint szerintetek mennyi idő alatt érhetném el egészségesen a kívánt eredményt, ha kitartó vagyok?



2020. aug. 11. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez így jó, IR-nél van javasolt napi CH bevitel is, ezt érdemes lassan felszívódóakkal megoldani, pl zabpehely, tk kenyér. Rizsből is inkább a barnát vagy basmatit mértékkel, emellett a krumpli helyettesítésére (bár néha ez is belefér, én nem hiszek etelcsoportok teljes megvonásában, kivéve a finomított dolgok) nagyon jó az édesburgonya.

Emellett jó, ha kiszámolod a kaloriaszuksegleted fogyáshoz és azon belül maradsz. Ha mindezt tartod es szigorú vagy magadhoz, nincs elhajlás, akkor kb 6 hónap alatt lemegy rólad, így jövőre már dolgozhatsz a maradék 10 kgon:)

2020. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A kalóriaszükségletedet nem tudod átverni. Az mindegy, hogy egészségesen étkezel-e ha többet eszel, mint amit eléget a szervezedet, akkor hízni fogsz. Ha kevesebbet akkor fogyni.


Ma reggel tükörtojás mellé megettem egy fél kicsi francia bagettet, 2 fő étkezésnél tészta volt a köret (kicsivel kevesebb kalória is volt benne 100gban, mint ugyan annyi rizsben), meg megettem egy diétás csokit, amiben volt kb 200kcal mert anyukám adott egyet és jól esett.


Mivel 2.500kcal körül van a szükségletem, még így is bőven alatta voltam és a diéta kezdete óta így étkezem. Folyamatosan fogyok.


Sőt az volt a problémám, hogy alul becsültem a kalóriaszükségletemet, mert a 2.500 soknak tünt és túl gyorsan fogytam az elején.


Szóval ténylegesen csak azon múlik, hogy mennyit eszel, nem hogy mit.

(Persze ez egy lebutított kijelentés. A valóság komplexebb)


Ha tartósan akarsz fogyni inkább találd meg azt amit szívesen és boldogan tudsz enni úgy hogy a kalóriaszükségleted alatt maradsz.


Mert ez a hírtelen 180 fokos fordulat 2-3 hét múlva már annyira fárasztó lesz hogy nagy valószínűséggel abba is fogod hagyni a diétát, mert "túl kemény".


Nyugodtan csináld. Csak ekkora hírtelen változás elég fentarthatatlan a legtöbb embernek.


Az hogy az étkezésed mennyire egészséges, majd inkább csak hónapok múlva lenne egy jó kérdés, amikor már hozzá szoktál a kevesebb étel fogyasztásához és közelebb vagy a célodhoz.


Persze, ez csak az én véleményem.

2020. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy rosszul állsz hozzá alapból. Nem látom semmi értelmét a komplett tiltólistáknak, ezt nem eszel, azt nem eszel, amazt nem eszel. K***va unalmas lesz egy idő utàn, a zöldség/hús/ gyümölcs, gabona, kenyér önmagában, ha ennyi mindent kizársz. Ráadásul ha amúgy szereted ezeket a dolgokat, hosszútávon bezabálás, majd feladás lesz belőle, egyenes út a jojóeffektushoz. Tapasztalat.

Ahogy az is, hogy sokkal inkàbb számít az, hogy mit eszel, mint hogy mennyit. Főleg IR- ben ami egy szénhidrát anyagcsere betegség. A szervezeted nem tudja feldolgozni úgy a szénhidrátot ahogy kellene. Ezért van súlyfeleslege az IR- esek legnagyobb részének..


Én szintén IR- es vagyok. A mindennapokban eszem tojást, húsokat( csirke, pulyka, sertés, marha), zöldségeket ( krumplit is mértékkel), tejtermékeket( részben laktózmentesen), olajos magvakat, szénhidrátcsökkentett kenyeret- tésztát, illetve diabetikus édességeket( cukorka, csoki, keksz, nápolyi) mértékkel, és havonta 1 csalónapom van, amikor azt eszem amit megkívánok. Csipsz, csoki, süti, kínai kaja/ egyéb gyorskaja.

Ez így egy hosszútávon fenntartható életmód, amit majd másfél éve kezdtem el, -55 kg- nàl járok.


Amit te akarsz csinálni, az inkább hirtelen felindulásból elkövetett drasztikus fogyókúrának tűnik, tele irreálisan sok megvonással, amit ha nem bírsz, visszahízol ( többnyire többet is mint az eredeti felesleg). Hosszútávon nem sok esélyed van a megtartásra, mert túl szigorú, és egyhangú az amit kitaláltál.

De persze csináld ahogy gondolod. 😊Sok sikert kívánok hozzá.

2020. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a koncepciódat, mi bajod van a tojással és a vörös húsokkal? Kiváló szelén-, biotin-, kolin-, fehérje- és vasforrások. 2 tojás 155 kcal, 100 g marhahús 200 kcal, ezek simán beleférnek egy normális diétába.

Tejtermékek közül is vannak hasznosak, a sajt jó B12-, fehérje- és kalciumforrás, a joghurt és a kefír jót tesz a bélflórának. Utóbbi meglepően laktató ahhoz képest, hogy 100 grammjában 65 kcal van.

Ha IR-ed van, a szénhidrát mennyiségére és minőségére kell leginkább odafigyelned, hogy fogyni tudj. A finomított szénhidrátokat (finomliszt, cukor, ételekből kivont keményítő) érdemes kerülni. Fehérjéből vigyél be legalább 70-80 g-ot. A sok zöldség nagyon jó, édes gyümölcsökből viszont ne egyél sokat.

Heti fél-1 kg fogyással számolhatsz hosszabb távon, ha minden jól megy.

2020. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciával ha nincs elhajlás és kitartó vagyok, tényleg sikerül majd 6-8 hónap alatt?
2020. aug. 13. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelsz a szénhidrátokra, akkor megvan az esélye. Sok sikert :)

#4

2020. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!