Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha állandóan (ok nélkül) éhes...

Ha állandóan (ok nélkül) éhes vagyok, akkor érdemes étvágycsökkentőt szednem? Vagy más állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Állandóan fáradt vagyok, de gondolom azért mert vérszegény vagyok (diagnosztizált). Erre fogok majd szedni megint vastabit, csak mostanában elfelejtettem.


De emellett állandóan éhes vagyok. Ha kiadósan reggelizek (pl tükörtojás, sonka, kifli) ha nem (gabonapehely) akkor is 1-2 órán belül kell ennem egy kis joghurtot, délben szinten sokat eszek (általában főtt kaját) de nem telik el ismét 1-2 óra legszívesebben még egy tányért bevágnék (mielőtt nem fogyóztam, be is vágtam) aztán a következő 2-3 órában biztosan megéhezem mégegyszer vacsoráig, akkor is rendes adagot eszek, majd a lefekvés előtti 2-3 órában ismételten bevágnék még egy tányért, vagy valami könnyebbet...


Már ebből elegem van, kezd undorom lenni ebből, hogy más alig eszik, rám pedig csak lassan jönnek fel (évek alatt) a kilók. Túl sokat eszem, ez kész tény. S ha bemegyek a városba, szintén igazi zabatúrát tudnék tartani, és már úgy kell visszafogni magam, hogy "nem vágok be egy gofrit a kínai után".


178 cm magas lány vagyok, 71-72 kg a mostani csúcssúlyom. Itt telt be a pohár, régóta szeretnék 66-ra lefogyni. Nem érzem így jól magam, állandó szégyenérzetem van a karjaim meg a hasam miatt.


El is kezdtem edzeni (végre sikerült rávenni magam) de ezzel az evésmániámmal egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Amióta csak az eszemet tudom, így és ennyit ettem, a súlyom általában stagnált is, az utóbbi fél évben híztam fel ezt a 2-3 kg-t. Leginkább a kaják ízére vágyom, de közben konkrét éhséget is érzek.


Szerintetek van értelme gyógyszerrel is segíteni az elhatározásomon? Mert az önuralmam nem elég hozzá.


Ha igen, tudnátok valami vény nélkül kapható, leginkább természetes hatóanyagú készítményt ajánlani?


2020. aug. 26. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Egyél zöldségeket, azoknak magas a rost és alacsony a kalória tartalma, eltelítenek. A főétkezésekhez is, illetve köztes étkezésnek egy sárgarépa, pár retek, vagy karalábé jó alternatíva.
2020. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Teljes eü. kivizsgálásod volt? Keresték az állandó éhségérzeted okát (pl. IR)? Lelkileg rendben vagy?
2020. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem volt, de nem is tudnék kihez fordulni.


Van itthon vércukormérőm, arra gondoltam, hogy reggel lemérem, hátha az kimutat valami határértéket... Vérvizsgálaton nem volt semmi.



Lelki okokra már gondoltam, de igazából nincs mit pótolnom vele. Családon egyben, karrierem jó irányban, én magam is egy vidám személyiség vagyok. Inkább mentálisan függhettem rá a kajára..

2020. aug. 27. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt lehet, hogynem jók a makróid. Hiába eszel sokat, ha nem kapja meg a szervezeted, amire szüksége van, éhes leszel. Ezért nem szabad étvágycsökkentőket szedni. A szervezeted nem hülye. Vagy fizikai, vagy pszichés oka van az éhségnek, így azt kell kezelni, nem a tünetet elnyomni.

Pár napig méricskélj, miből, mennyit eszel, milyen makróid vannak, van-e olyan, ami túl kevés. Ha igen, máris megvan a megoldás. Ha nincs ilyen, akkor pszichés a dolog, lehet unatkozzol, nincsenek lekötve az energiáid, vagy rossz szokás. Ilyen esetben én is azt javaslom, amit korábban írtak: zöldségek. Magas rost, víz, vitamin, ásványi anyagok, alacsony kalória. Én filmezés közben szeretek nasizni, olyankor szoktam zöldségtálat csinálni.

2020. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én is így gondolom, hogy a testem nem véletlenül balhézik, ennék is szívesen, ha nem híznék tőle.


Tápanyaghiányra nem gondolnék, mert elég változatosan étkezek, de akkor megpróbálom a több zöldséget.

2020. aug. 29. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!