Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 40 felett hogy lehet fogyni...

40 felett hogy lehet fogyni és megőrízni a karcsú alakot?

Figyelt kérdés

45 éves nő vagyok.Átlagosan étkezek. A zsírban tocsogó ételeket nem szeretem. Amolyan "menzás" kaján vagyok, ami vegyes, de nem túl nehéz étkezés. Sajnos a napi kis nasi adagról nem nagyon tudok lemondani, de igyekszem fisszafogni magam és egészséges nasit választani. Pl egy kis szőlő sajttal vagy sós mogyi chips helyett. Étcsoki.

Most 65 kg vagyok és 165 magas. Valamiért úgy beállt 65 kilóra a súlyom, hogy már évek óta se le, se fel nem megy. Szoktam edzeni, de munka miatt nem tudok rendszeresen. Van, hogy napokig kevesebbet eszem valamirt, de bármit csinálok, a 65 kg nem változik csak pár dkg eltérsek vannak.

Nem vészes az alakom, de most amolyan "skinny fat" formában van kb, ami nekem nem tetszik. Na ez ellen kellene valami hatékony megoldás.

Akinek sikerült és hasonló korú, hogyan csinálta?

No cigi, pia. Azt még hozzá tenném. Vérnyomi csökkentőket szedek, de a doki szerint azok a fajták nem okoznak hízást.


2020. szept. 30. 09:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Csak 10kg-mal vagy több az ideálisnál.Az nem olyan sok
2020. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 9es! Nem tudom, hogy mit hiszel, de 40 felett nem áll meg az élet. Idióta.

Kalóriaszámlálás és a makrók számolgatása. Illetve rengeteg türelem kell hozzá. Én most 78ról indultam egy hónapja, és stabilan fogytam 3 kilót

2020. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
19%
#12 Vagy te!Én elhiszem hogy fáj az igazság,de a petyhüdt bőrrel nem sok mindent lehet kezdeni a nyugdíjhoz közelebb,mint a pályakezdőhöz.
2020. nov. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
86%

#9, 13:

Én speciel elsősorban az egészségem miatt változtattam az életmódomon. Az arcomtól eltekintve most jobban nézek ki, mint 35 évesen, két gyerek előtt. A bőröm nem petyhüdt, de ha az lenne, az se zavarna annyira, mint a 15 kg felesleg, amit magamon kellett cipelnem. Jó érzés fittnek lenni, és az is, amikor olyan emberek, akik nem régóta ismernek, rendre 10 évvel fiatalabbnak néznek.

A nővérem 50 felé jár, évek óta próbál lefogyni. Kb. 40 éves koráig nagyon csinos volt különösebb erőfeszítés nélkül is. Sajnos autoimmun pajzsmirigy-alulműködése lett, ez idén derült ki. Nem azért hízott meg (ahogy én sem), mert "nem adott a külsejére". Évek óta sportol, vannak otthon kondigépei, szobabiciklije és futni is jár, sajnos kevés eredménnyel (izmosabb lett, de nem vékonyabb). Látom, hogy mennyire rosszul érzi magát attól, hogy nem tud lefogyni. De remélem, most már sikerülni fog neki, az önbizalmának, közérzetének biztosan jót fog tenni.

Szerintem 40 felett sem kell elásnia magát senkinek. Mindig van értelme változtatni, ha valami nem jó, jobb külsőre, jobb egészségre törekedni. Majd ha te is eléred ezt a kort, rájössz.

2020. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!