Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok fogyni, miért van...

Nem tudok fogyni, miért van ez? Mindig zabálok.

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a problémám, hogy nem megy a fogyás. Mindig eltervezem, hogy számolom a kalóriákat, betartom, de nem megy. Nem tudom mit tegyek már. Egyszer sikerült fogynom, de most megint nem megy. Akkor se értettem miért tudom betartani.

Ez a dolog mindig is központi kérdés volt az életemben. Sosem voltam kövér, de sosem voltam magammal megelégedve, sajnos a szüleim is ráerősítettek erre. 11-12 éves lehettem, mikor már elkezdtem emiatt szorongni és megfogalmazódott bennem, hogy fogyni akarok. Sokszor(talán még most is), ehhez kötöttem a 'boldogságom". Mondván, ha lefogyok, minden jó lesz. Talán ez is ok lehet, hogy tudat alatt félek lefogyni, mert akkor kikerülök a komfort zónámból, de ez csak egy ötlet.

Nem vagyok éhes és nagyon sokat iszom, de mégis megyek mindig enni valamit. Pedig nem akarok, de úgy vagyok vele, hogy ez még belefér. Aztán mikor már átléptem a keretem, akkor jön a "már mindegy, inkább holnap nem eszem semmit". Aztán másnap mégis eszek és ugyanígy túllépem a keretem és zabálok.

Többször is volt az, hogy este értem haza és nem voltam éhes, nem akartam enni. De valahogy mégis kényszert éreztem rá.

Szerintem stressz evő vagyok vagy fogalmam sincs, de ez így szörnyű, csak egyre jobban beforgatom magam a helyzetembe ezzel is.:(

Tudom, hogy valami nem oké, mivel egyszer inkább meghánytatom magam, utána megint zabálok. Mit tegyek? Kitől kérjek segítséget?

Mielőtt kérdeznétek, nem az adagokkal van a baj, 1500 kalória most az, amit be szeretnék tartani, de ez se megy.

157 cm vagyok es 60kg.

18/l



2020. okt. 18. 17:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz! Ha más nincs, akkor először az iskolapszichológushoz, és ő majd megmondja, hova menj. Nem a táplálkozásoddal van a hiba, hanem a lelkeddel. A bulímia kapujában! De egy vércukorvizsgálat se árt, kérj a háziorvostól.
2020. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
én egy nap egyszer eszek mégse tudok fogyni.... ennel kevesebbet hogy egyek :(
2020. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
42%
Tanulj önuralmat!
2020. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy érzem, hogy fontos lenne pszichológus segítsége. Akár csak néhány alkalom, hogy segítsen tudatosítani, összefoglalni saját magadnak, hogy mik azok a hibás nézetek a fejedben bevésődve, amik miatt ennyire rástresszelsz a kajatémára. Utána hosszú idő lesz, mire ezeken változtatsz, de ha tudatosultak, utána már egyedül is menni fog remélhetőleg.


Módszernek pedig több ötletem is van. Egyrészt próbálj minél többet házon kívül lenni, sétálni, sportolni, könyvtárba menni. Vagy ha otthon vagy, jól elfoglalni magad. Akár számítógépes játékkal, vagy olvass egy jó könyvet, mindegy, csak ne a kajatémán járjon az eszed.


Másrészt lehet, hogy sporttal együtt az 1500 kcal kevés. Próbáld meg 2 hétig azt, hogy nincs keret, hanem csak írod, hogy mit eszel. Semmit nem kell betartanod, korlátoznod, de mindent föl kell írni. A végén nézd meg, hogy fogytál-e. Hátha :-) Ha nem, akkor pedig számold ki, hogy átlag egy napra hány kcal jött ki (tehát összeadod az egészet és 14-gyel osztod), abból vonj le 10%-ot, és ez legyen a keret 2 hétig. Ha fogysz, jó. Ha nem, akkor megint vonj le 5-10%-ot, és így tovább, míg meg nem indul a fogyás. Így egy reális keretet fogsz kapni. (Ha nem indul meg a fogyás, pedig már 1500 vagy alatta van a keret, akkor fordulj orvoshoz, hogy nincsen-e anyagcsere problémád.)


Nekem a "nem vagyok éhes, de eszem" ellen segít még, ha előre meg van tervezve a napi kaja (de csak akkor, ha az elegendő mennyiségű). Tehát tudom előre, hogy mi lesz a reggeli, tízórai, ebéd stb., és azt is, hogy mennyi. Ha eszembe jut soron kívül az evés, akkor könnyen tudok arra gondolni inkább, hogy pl. majd 10 órakor ez és ez lesz a tízórai, most nem megyek a konyhába. Ha fantom-éhség tör rám (mikor eleget ettem, mégis éhes vagyok), akkor meleg gyümölcsteát iszom, attól elmúlik.


Az utolsó pedig hogy megpróbálhatod növelni a rostbevitelt. Ha a lelki problémádat az okozza, vagy felerősíti, hogy egészségtelen a bélflórád összetétele, azon így tudsz segíteni. Sajnos a rostbevitelt számolni elég macerás, mert nem minden étel csomagolásán tüntetik föl. De ha a Spar sajátmárkás termékeit megnézed, azon általában van rostadat (kivéve ha úgyis 0 lenne, pl. tej), arra tudsz alapozni. Zöldségeknél pedig ott az USDA adatbázis, abban is van rost is. Számolóprogramból se mindegyikben lehet rostot beírni, a myfitnesspal tudja például, én azt használom. Az ajánlott minimum 25 g, de nyugodtan megcélozhatod az 50 g-ot is (csak ne hirtelen növeld). Viszont 70 g-nál több nem ajánlott. Sok rost van például a hüvelyesekben, mint borsó, sárgaborsó, lencse, bab, ha szereted az ilyesmit.

2020. okt. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Még egy trükk. Ha kitévedek a konyhába, de nincs evésidő, akkor nekiállok valami házimunkának. Pl. elteszek pár edényt a szárítóról, ki-be pakolom a mosogatógépet, letörlöm az asztalt vagy a tűzhelyet, felsöprök, ilyesmi. Ez segített megtörni a reflexet, hogy kitévedek a konyhába, akkor egyenesen a hűtőhöz megyek.
2020. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Szia. Mit eszel egy nap? Ha fehérkenyeret, pék sütit, rizst, kakaót, olajon sült ételeket, csokit, csipszet, akkor nem csoda, hogy folyton éhes vagy ezek az ételek megemelik nagyon gyorsan a vércukrod, majd, amilyen gyorsan felment úgy le is esik a vércukorszinted, így megint éhes leszel, minden ami fehérlisztes, vagy cukros annak magas a glikémiás indexe, és gyorsan szívódik fel. Cseréld le a fehérlisztet teljes kiőrlésű lisztre, bármit lehet előle csinálni pl szendvics vagy palacsinta, egyél sok zöldséget pl mexikói zöldségkeverék, csirkemellet, tofut, tojásrántottát, tk lisztet találsz pennyben 200 valamennyi forintért, és tk tésztát is, cukormentes csokit is 350 forintért, ha esetleg rád jönne a csoki evés, zabpehelyből csinálhatsz zabkásást, édesítővel almával,cukrozatlan kakaóval vagy valamilyen gyümölccsel. Nem kell megvonnod magadtól az ételt, csak le kell cserélned néhány dolgot. Tudom, hogy nehéz, én is épp úgy vagyok mint te, 158 cm vagyok 51 és 53 kiló között mozgok. Vannak facebook csoportok, ha beírod hogy életmódváltás, vagy 160 gramm diéta. Ha van hozzá kedved elkezdhetünk együtt életmódot váltani, és privátban megbeszélnénk ezeket a dolgokat, ezt azért írom, mert nekem nem megy ez az egész egyedül, csütörtökön fogok venni mérleget akkor kezdem majd el számolni a makrókat, meg a kalóriát, szóval ha van kedved akkor, fogyózhatunk együtt is.

Néhány hasznos csatorna: https://www.youtube.com/watch?v=U-jA9wLQvtc

https://www.youtube.com/watch?v=F6FTPILQaLQ

https://www.youtube.com/watch?v=4-5OACxB47k

2020. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16-os, eszedbe ne jusson fogyni!
2020. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Egyértelműen lelki eredetű a probléma. Sokra nem mész a makrókkal meg számolással, ha más a kényszer oka. Az Ehes lélek gyógyítása c.könyv hasznos lenne neked.
2020. okt. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!