Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek étkezési zavarom...

Szerintetek étkezési zavarom van? Ha az van hogyan jöhetnél ki belőle?

Figyelt kérdés

Régen megszállottan koplaltatt magam, le is fogytam nagyon, elment a menstruációm( ami a mai napig nem rendeződött még, de már dolgozok az ügyön nőgyógyásszal. A család támogatására mentálisan ki tudtam jönni belőle, elkezdtem enni, és ekkor jöttek a zaba rohamok. Egy ideig nem bántam, mert normális súlyt akartam elérni. Alapvetően egészségesen ettem, de ha megkivántam valami péksüti, kekszet, nem vontam meg magamtól. Ma már a legmagasabb súlyomban vagyok. 171cm 65-66-67 közt ingadozik a súlyom.Igaz, sok az izom is rajtam, de azért zsírt is bőven felszedtem. Sose voltam 60kg felett:(. A falás ok pedig a mai napig nem áltak le. Ideig óráig egészségesen eszem( egyedül cukrot, fehér lisztet nem fogyasztók, helyette gyümi, zöldség, rizs, édesburgonya, teljes kiőrlésű tészta, hús, máj, tojás, tejtermék.. Stb), aztán az étrendemnek egy falás roham vet véget. Nem tudom, hogy mentálisan vagyok ilyen gyenge, vagy a testemnek még mindig tápanyag rá van szüksége:(

Most egy Dietetikushoz fordultam, hátha ő tud majd segíteni nekem, nem tudom mit tehetnék még

Rendszeresen edzek eleget, és az életem is rendben van. Szerető barátaim, barátom, családom van, jó munkám amit imádok, azért nem hinném hogy Pszichológusra lenne szükségem, mert lelkileg rendben érzem magam, boldognak.



2020. okt. 21. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem még mindig nem egészséges a kapcsolatod az étellel.


Én a bulímiából a normális súlyommal átestem a túlevéses zavarba (nem bírtam már hánytatni magam, refluxom lett, stb), és 40 kilót híztam... Nem bírok lefogyni, ugyanez a ciklikusság van nálam is.. Szóval pszichológus kéne, de én se bírom rávenni magam.

2020. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Étkezési zavarod van, és pszichoterápiával tudnál kijönni belőle. Az egy dolog, hogy szerető családod és jó munkád van, de ez nem egyenlő a lelki egészséggel. Jobbulást!
2020. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is voltam bulímiás. Anorexiából estem át bulimiába, majd abból jött ez a falás roham:(( én is híztam kábé 15kgot. Próbálkoztam pszichológussal is, ami hatásos is volt, de nem bírtam tovább fizetni. Hetente 25.000ft volt. Tudom hogy a pszichológus lenne a legjobb, de egyszerűen nem bírom anyagilag. Állami finanszírozás a pedig nincsen lehetőség rá(háziorvosommal már beszéltem)
2020. okt. 21. 11:05
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy unom, hogy az étel irányítja az életemet:( szeretnék normális lenni, normális súllyal egészségesen.

Sokkal jobban érzem magam egészségileg, mint bulímiásként, vagy anorexiásként, és nagy dolognak tartom, hogy le tudtam álni a hánytatásokkal,koplaltatásdal.

A héten kb 6 napot normálisan eszem:normális adagok, egészséges ételek, mindenből eszem, de mértékkel. Majd egyszercsak egy napra elpattam valami.. És elkezdek enni össze vissza. Addig teljesen kiegyensúlyozott voltam, éltem az életemet a barátaimmal, szerelmemmel, munka, tanulás stb... Majd ebben az egy napban, szomorú leszek. Úgy érzem, amiért eddig küzdöttem, a "normális élet", meg áll. Mintha újra visszaesnék a betegségembe. Ilyenkor kábé egész nap csak feküdnék otthon a szégyenben, hogy annyit zabáltam, amennyit más egy hét alatt eszik meg.

2020. okt. 21. 11:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Elnézést hogyha panaszkodok, csak elkeseredett vagyok, mert ha az egyetlen megoldás a pszichológus, akkor örökre ebben az ördögi körben maradok:((
2020. okt. 21. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sztem a fekete-fehér gondolkodással van baj, végülis ha egyszer elrontod, az nem azt jelenti, hogy az egészet elrontod, ugyanúgy folytathatod tovább. Persze mondani könnyű, én se tudom, hogyan törjek ki ebből a nagyon végletes gondolkodásból, tényleg pszichológus tudna ebben segíteni.. (1-es vagyok).
2020. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A héten kb 6 napot normálisan eszem:normális adagok, egészséges ételek, mindenből eszem, de mértékkel. Majd egyszercsak egy napra elpattam valami.. És elkezdek enni össze vissza."

Én pont így vagyok vele és se anorexiás, se bulimiás voltam/vagyok. Imádom az édességeket, nassolnivalókat, eszek is minden nap párszáz kcal-ban, úgyhogy sóvárgás kizárva. 1500-1700 kcal-t eszek naponta, tehát nem túl keveset. De amikor eldurran az agyam (meglátom, valaki hoz valamit stb.), akkor egész nap zabálok. És ha már teleettem magam és tudom, hogy már aznap vissza kéne térni a normális kajához, akkor úgyis mindegy alapon tovább zabálok. Sorra próbálom ki a megoldási lehetőségeket, most a magnézium van soron. Mintha használna.

Egy szó mint száz, ez tök normális. :-)

2020. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mióta nem hánytatod magad? Az, hogy nincs még menzeszed is azt jelzi, hogy a hormonrendszered még nem heverte ki a koplalást és a bulímiás időszakot. Illetve pszichésen is benned lehet a nyoma a korábbiaknak, és itt nem az a lényeg, hogy milyen a környezeted, mennyire vagy általában kiegyensúlyozott, inkább az, hogy még nem teljesen egészséges az evéshez való viszonyod (nem tudsz leállni az evéssel, de utána meg szégyelled magad). Az is lehet, hogy valamilyen tápanyagból még mindig keveset viszel be, hiába eszel eleget. Amit az utolsó írt, az jó ötlet, érdemes lenne vitaminokat és egyebeket szedned, esetleg csináltass egy vérképet is.

Azt még próbáld megfigyelni, milyen ételeket eszel jellemzően nagy mennyiségben akkor, amikor falásrohamod van, vagy mi az, ami beindítja a falásrohamot. Ha van bennük valami közös, akkor lehet, hogy az ilyen fajta ételekkel jobb lenne óvatosnak lenned. Vagy ha mindig ugyanazon a napon történik ez, akkor tégy óvintézkedéseket, pl. csinálj valami nem otthoni programot, vagy kérd meg a családodat, barátodat, hogy segítsenek leállni, figyeljenek rád, hogy mennyit eszel.

2020. okt. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez bizony bulímia. Az anorexia később gyakran torkoll bulímiába.

[link]

Akik hasonló cipőben járnak, nekik ajánlom az ő oldalát. Ő is átesett mindezen és jelenleg is segíti az evészavarosokat. Rengeteg hasznos, motiváló posztot találtok nála.

2020. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Vitaminokat szedek rendszeresen. Alap vitaminok, probiotikum, magnezium, kálcium.

Amiből sokat szoktam enni, azok a lisztes, cukros ételek. Ha elkezdem enni őket pl egy tésztát, nem tudok leálni, mert gyorsan megéhezek, és újból kívánom.

Egy év telt el körübelül a bulímiás korszakom óta.

Igen sajnos a menzesz még nincsen teljesen rendben. Voltam vérvételen, pajzsmirigy, inzulin vizsgálaton,ott hál isten mindent rendben találtak.

2020. okt. 21. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!