Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem fog már lejjebb menni a...

Nem fog már lejjebb menni a súlyom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves elmúltam és 157cm / 70 kilóról indultam 8 hónapja. Jelenleg 60 kiló vagyok és 4 hónapja egy kilót sem fogytam. Egyszerűen nem megy lejjebb a súlyom. Van rajtam izom is nem azt mondom, de a combom még mindig vastag. Egyszerűen 60 alá nem bírok menni. Étrend +mozgás rendben van, dietetikussal és személyi edzővel együtt csinálom. Mindkettő azt javasolta, hogy folytassam. Nyilván folytatni szeretném, de miért van az, hogy megálltam és nem megy lejjebb a súlyom? 1500kalóriát fogyasztom. Már ezer éve cukrot sem meg lisztet, fehér kenyeret sőt jóformán zöldség+gyümölcs, hal, csirke, maximum rízs vagy magvak szerepelnek az étlapon. Tejtermékeket nem fogyasztok, csak ritkán. Akkor is laktózmenteset ( laktózérzékenység) . Heti 3-4 konditerem mikor mennyi időm van. Lehet ez lenne az ideális súlyom, azért nem megy lejjebb? Folyadék fogyasztásom 2 liter víz legalább.
2020. nov. 11. 10:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy releváns-e de nehezebb fizikai munkát végzem.
2020. nov. 11. 10:38
 2/7 A kérdező kommentje:
Ettem*
2020. nov. 11. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vidd le 1200-ra! Nőknek általában ennyi a megfelelő fogyáshoz, te ráadásul kicsit kisebb is vagy az átlagnál.
2020. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 1200 kalóriával lehet kidölnék munka közben. :/
2020. nov. 11. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Így viszont nem fogysz.
2020. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hoyg 1200 kcalt egyél, ez gyakorlatilag koplalás lenne, aki ilyet ír, annak fogalma sincs az emberi szervezet müködéséröl!

Az 1500 kcal alá menni nagy ostobaság lenne.

A stagnálásnak több oka lehet, sok esetben van, hoyg hónapokig áll a súly, utána megint megindul lefelé, de olyan is van, hogy egyszerüen a szervezet megszokta a mostani helyzetet és "elkényelmesedett".


A kérdésed alapján 4 hónap alatt fogytál 10 kilót, ami nem kevés, ilyenkor gyakori, hogy egy idöre megáll a fogyás.

Ami az értendedet illeti, azt szeretném megkérdezni töled, ezt akarod egész életedben tartani? Ugyanis csak akkor van értelme ennyire megszorítani, hogy mit eszel.

A másik a mozgás, az kifejezetten jó, ha sportolsz, de egy idö után ajánlott másféle mozgásra állni, ami más izomcsoportokat mozgat meg és más módon, mert az is ok lehet, hogy az izmoknak nem kihívás többé az, amit csinálsz.

2020. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jókat mond a 6-os, annyit tennék hozzá, hogy nem mindegy az edzés milyensége sem. Ha súlyzós edzést csinálsz döntőrészt, akkor nem csoda, ha nem fogysz tovább. Nagyon jó, és hasznos alakformálásra, ellenben fogyásra kifejezetten az aerob edzés javasolt, legalább heti 3 alkalommal. Ha jó edződ van, akkor nem mondtam újdonságot. Ha esetleg mégis, akkor keress neked tetszó aerob mozgást, és csináld heti párszor pluszba.

Minden más láthatóan teljesen rendben van, amit írtál. Maximum anyagcsere gond lehet még, ha azt nem vizsgálta dietetikus.

Ha minden, amit írtam "vótmá", akkor nincs más teendőd, mint kitartani :) A stagnálás előfordul, normális. Próbálj más dolgokra fókuszálni, mostani alakodhoz illó ruhát venni, jól érezni magad, és szinte fel se tűnik makd, hogy már ki is fogytál megint mindent :)

2020. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!