Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akiknek pajzsmirigy alulmüködé...

Akiknek pajzsmirigy alulmüködésük van hogy diétáznak?

Figyelt kérdés
Menyi ch-t szabad enni? Menyit mozogtok? Mit nem szabad enni?

2020. nov. 13. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Én pl. nem diétázok.

Betartom a gyógyszeradagolást, és megfelelő a TSH-szintem (t3, t4 szintén)

2020. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy azelőtt, hogy kiderült, csak beveszek reggel egy tablettát.
2020. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal egészségesebben táplálkozom, ritkán eszem feldolgozott ételeket. Lényegében gluténmentes low carb étrenden vagyok (IR miatt is). Laktózérzékeny is vagyok, ezért nagyon kevés tejterméket fogyasztok. Egy ideig szedtem a gyógyszert (Letrox), de pár éve anélkül is normális tartományban vannak a pm hormonjaim, a tüneteim megszűntek és le is tudtam fogyni.

A mozgás változó, néha edzek, de nem viszem túlzásba.

Ha autoimmun eredetű az alulműködés (magas anti-TPO), érdemes a glutént, esetleg még a szóját és a tejet is kerülni.

2020. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Kedves 2-es válaszoló, menyi ch-t eszel? És a gyógyszer szedése után mikor kezded el be indulni a fogyás?


Kedves 3-as válaszoló, menyi idő volt míg le fogytál az álomsúlyra?



Sajnos ahol segítséget szeretnék kérni, mindig azt kapom hogy a betegségre fogom. Pedig kalória deficitben vagyok, egészségesen étkezem, sok vízet iszom, és Szobabiciklizek heti 2-3 szor. És egy kilót sem fogytam május óta.

2020. nov. 13. 21:52
 5/14 A kérdező kommentje:
A gyógyszert még most kezdtem el szedni pár napja.
2020. nov. 13. 21:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Több hónap amíg a hormonpótlás beáll és a tünetek csökkennek!
2020. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. nov. 13. 22:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, rajtam kb. 10 kiló fölösleg volt mielőtt szedni kezdtem, másfél év alatt ment le lassanként. CH-t nem számoltam meg úgy igazán nem fogyóztam, csak nagyjából számoltam a kalóriákat, hogy átlag napi 1800-2000 körül legyen, aztán elkezdtem rendszeresen sportolni (hosszútávfutás, túrázás) és annak megfelelően növelni a napi kalóriaszámot. Most kb. 2 éve normális a testsúlyom nagyon minimális ingadozással, ugyanezt az életmódot folytatva.
2020. nov. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. nov. 14. 01:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én áprilistól szedem a gyógyszert, közben kiderült egy kezdődő IR is, és csökkentett szénhidrátot eszem. 4 kiló lement azóta.
2020. nov. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!