Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak a kalória hizlal? Tudom...

Csak a kalória hizlal? Tudom idióta kérdés de érdekel hogy ha pl. light kólát iszik valaki ugye 1 kalória attól független h egészségtelen nem hizlal?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Így van. A kalória az energiatartalom mértékegysége. A light cola nem hízlal, de attól még ne idd.
2010. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
A light kóla, amiben aszpartam van, egyrészt rákkeltő, másrészt csökkenti a szerotonin szintet, ami éhségérzetet okoz. Ez az aceszulfamra is igaz.
2010. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy káros és nem is szeretem csak más példát nem találtam
2010. aug. 10. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Tudom, hogy itt senki sem fog velem egyet érteni, ezért nem is bővitem ki nagyon a véleményem, viszont nagy vonalakban elmondom a lényeget: létezik egy olyan amerikai oldal, hogy " Második vélemény " - ezen az oldalon olyan dolgokat vizsgálnak, amik köztudottak, tudományilag is elfogadottak, mégsem teljesen igazak. És ami a legmegbontránkoztatóbb az az, hogy ilyen dologból nagyon sok van, a kalóriáktól elkezdve egészen a sportig, a vegetáriánus életmódig s a sor még folytatódik.


Sok olyan dologra fényt vetnek, amik miatt a világ nagy része tévúton jár, illetve nem vet nagy fényt a dolgokra, mivel kevés ember hajlandó valóban utánna járni a témának és megvilágitást keresni. Szinte minden ember, aki fogyni vágyik, tisztában van a kalóriákkal. Ha a felhasznált kalóriák aránya nagyobb, mint a bemeneti kalóriák száma, akkor fogyásról beszélünk. A diéta szakértők ezt egyszerű matematikának nevezik.

De hányan járnak valóban utánna ennek az információnak ? Hányan szántak rá valaha is 30-40 percet, hogy ennek a témának alaposabban is utánnajárjanak ? Mert amit találni lehet, az elképesztően ütközik a belénk táplált elvekkel. És mégis, lehet, hogy eddigi diéta tudományunk nagy része mégcsak nem is súrolja a valóságot...

2010. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: Ezt kifejthetnéd bővebben is, biztosan sokakat érdekel itt!


Amúgy a light cola nagyon nem egészséges. Cukros "lónyál" inkább igyál vizet!

2010. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó mint már irtam nem iszok kólát csak egy pl de kösz h ilyen figyelmes vagy
2010. aug. 10. 22:02
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Jajj bocs tényleg =)
2010. aug. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Harrr ***** válasza:
Attól is függ miből eszed meg a kalóriát. Például a húsból nehezebben lesz zsír, a fehérjéket nehezebb lebontani, hiába kalória. Persze itt nem zsíros húsokra kell gondolni, azok elég egészségtelenek.
2010. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Az hízlal, ha sokat eszel és keveset mozogsz.
2010. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyél tiktakkot! Abban csak 2 kalória van:D
2010. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!