Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 4-5 hónap alatt...

Hogyan tudnék 4-5 hónap alatt 15 kg-ot fogyni a legegészségesebben és leghatékonyabban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg hasonló kérdés van, és napokon át bújtam a netet, hogy össze tudjak magamtól állítani kb valami étrendet és edzéstervet, de folyton ellentmondásokba ütköztem és nem lettem semmivel sem okosabb. Ezért köszönöm, ha valaki időt szán rá, hogy mégis elolvassa ezt és válaszoljon. Leírok minél több adatot, ami fontos lehet.

17 éves lány vagyok, 166 cm és 70 kg. Ránézésre nem vagyok kifejezetten nagy darab vagy duci, genetikai okok miatt nagyon vastag a csontozatom. Pajzsmirigy alulműködésem van (ez lassítja az anyagcserét, de elvileg a gyógyszerem teljesen kordában tartja). Eddig nem mozogtam valami sokat, mondhatni semmit a tesiórákon és heti 1,5 óra aerobikon kívül. A családom étkezése főleg szénhidrát központú, szinte kivétel nélkül minden étkezésünk tartalmaz tésztát, kenyeret vagy krumplit. 2 hete elkezdtem magamnak főzni, minden nap ebédelek sok-sok zöldséget, néha egy kis natúr hússal, vacsorára pedig gyümölcsöt vagy főtt tojást eszem, a cukrot és a lisztet gyakorlatilag 100%-ban elhagytam (kivéve gyümölcsök) illetve minden nap csinálok 100-100 guggolást és felülést, vagy elmegyek egy hosszabb (1,5 órás) sétára. Ti mit ajánlotok, mit/hogyan tudnék ezen változtatni? Gondoktam rá, hogy el kéne kezdeni futni, de nem igazán tudom, hogyan, mert nagyon hideg van és félek, hogy megfáznék az izzadtságtól. Nagyon megköszönök bármilyen segítő véleményt és választ:) Eddig ezzel a diétával kb 2-3 kg-t fogytam.

Kérlek a negatív hozzászólásokat kerüljétek ha lehet, évekig bulimiás voltam, és most érzem először, hogy a diéta mellett is kiegyensúlyozott vagyok, és nem zabálok fel pár naponta mindent, és ez nagyon boldoggá tesz és motivál.

A kérdésben említett súly (55 kg) mindig is a "goal weight"-em volt, ezért nagyon büszke lennék rá, ha most sikerülne elérni.



2020. nov. 23. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
1200 kalóriát egyél naponta, havonta 2 kilónál többet ne fogyj!
2020. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Én 4 hónap alatt 14 kilót fogytam. Kalóriaszámolás, és mindennapi mozgással.
2020. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha 2-3 kilót 2 hét alatt sikerült leadni akkor nagyon jól haladsz.

Az izzadságtól való megfázás megfelelő ruházattal elkerülhető.

1200-1400 kalória, mozgás lehetőség szerint minnél változatosabban. Elegendő alvás...

2020. nov. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
A felesleget sem 4-5 hónap alatt zabáltad megadra. Tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes havi 1-2 kilónál többet fogyni, mert a dupláját szeded vissza
2020. nov. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Jó, amit csinálsz, de arra figyelj, hogy egyél elég fehérjét (egy kis szelet hús és 1-2 tojás kevés), és a kalória se legyen túl kevés, nehogy megint bulimia legyen a vége. Az elején nem ártana számolnod a makrókat - ha nagyon kevés szénhidrátot eszel, a zsírbevitel lehet magasabb.

A futást szerintem ne most kezdd el, ebben a taknyos időben. Jobb lenne tavasszal. Én ilyenkor inkább a lakásban tornázok.

2020. nov. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A téli mozgás + megfázáshoz annyit, hogy ne gondoljátok túl. Így is úgyis szükség van ahhoz, hogy kapcsolatba kerülj a vírussal. A hideg levegő önmagában nem okoz megfázást, akkor sem, ha ki vagy hülve, vagy le vagy izzadva. Annyi, hogy ha többet vagy hidegen, akkor fogékonyabb vagy a vírus elkapására, azonban ha olyan közegben mozogsz, ahol nincs vírus (futsz az utcán egyedül), akkor nem kell annyit aggódni a dolgon.
2020. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!