Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Párom 32 éves férfi, 38 a BMI...

Párom 32 éves férfi, 38 a BMI indexe, most számoltam. Majdnem sírok. Mivel lehet motiválni valakit?

Figyelt kérdés

Hiába főzök zsírszegényen, egészségesen, átjár az anyjához remek zsírdús kajákat enni.

Reggeli neki a munkában fél kiló kenyér, rengeteg vaj, töménytelen majonéz.

Rajtam is van fölösleg, igaz "csak" 4 kiló, pedig szültem is már.

Egyszerűen azt se tudom már mit mondjak neki, mivel motiváljam.

Zöldséget, gyümölcsöt meg nem enné, csak kenyér, tészta, krumplis dolgok, sütik tömkelege. Én ugyan sütni nem sütök, mert 35 évem alatt nem szerettem meg a sütiket, hát most se igen fogom.

Attól félek, hogy előbb-utóbb baj lesz ekkora túlsúlyból.

Érdekes, hogy csak a hasára hízik, sehova máshova.


2020. dec. 21. 14:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
61%
Az elhízásnak masszívan lelki okai vannak, ezért az, hogy a nem evéssel bsztatod, még kontraproduktív is lehet, ha az evésbe menekül valójában. Én egy másik megközelítést javaslok, arról beszélgess vele, hogy hogy érzi magát mostanában, stresszel-e valamin, megváltozott-e valami körülötte, hogyan viszonyul az ételekhez, miért eszi túl magát, mit pótol az evéssel. Ez egy nehezebb beszélgetés mindkettőtöknek, de azzal önmagában, hogy egy kövérnek annyit mondanak, hogy ne zabálj annyit, az kb olyan, mintha egy alkoholistának mondanád, hogy ne igyon annyit. Szóval ha tényleg fontos neked, akkor ne ragadj meg a felszínen, hanem ténylegesen próbálj a támasza lenni.
2020. dec. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%
Lelki okai is lehetnek, de nem feltétlenül vannak lelki okai. Itt inkább az van, hogy nem érdekli/nem hiszi el, hogy az egészségével játszik.
2020. dec. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik rokonunknál ugyanez volt a helyzet...

A férje kb. 130 kg volt 38 évesen, vérnyomásproblémákkal.Próbált rá hatni, de esélytelen volt.

Egyszer reggel rosszul érezte magát, de elment dolgozni. Nem telt el sok idő, munka közben összesett és meghalt.

Ott maradt egy 2 éves pici fiúval a rokonunk :(


Sajnos tényleg nem lehet addig mit kezdeni ezzel, míg ő nem dönti el fejben. De talán ha elmondanád neki, hogy szereted és gondoljon a gyermeketek jövőre is, stb. Vagy akár ezt az esetet is meséld el neki.

Kitartást! Hátha egyszercsak megembereli magát... Még időben...

2020. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
56%
22: az, hogy vki nem foglalkozik saját magával, annak oka van. Többnyire mentális. A kör bezárult. Könnyű elintézni annyival, hogy egy lusta semmirekellő, de mindennek oka van, ezért kellene beszélgetni vele.
2020. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
74%
#21, egyetértek. olvasgatva a kérdező hozzászólásait, azon gondolkodom, hogy ez a felnőtt, családos/gyerekes férfiember miért is mászkál át folyton az anyjához..? jelen esetben enni? levált ő már vajon a saját anyjáról?
2020. dec. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Nem közös a lányom.

Mielőtt összejöttünk, éveken át az anyjával élt. Valami indoka mindig van, hogy átmenjen.

2020. dec. 22. 07:49
 27/35 anonim ***** válasza:
90%

hát akkor itt kezdenék el kapirgálni. mert tényleg lelki okok vannak legtöbbször az elhízás mögött.

a szénhidrát - tészta, kenyér, krumpli - nagyon jó szorongáscsökkentő is. valami frusztrálja, valamit kompenzál, valami ellen védekezik ezzel a zsírpáncéllal.

2020. dec. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 8 évben indult meg a hízás nála, amikor az anyjához visszaköltözött az exétől.

Fogalmam nincs mi lehet a baja, mert meglepően kiegyensúlyozott, nyugodt, jó munkahelye van, jó fizetése.

Egyszerűen eszik, eszik és eszik, nekem meg már 200 lesz a vérnyomásom, hogy a francba kell enni 24 órából 12-t folyamatosan.

Szexuális életünk rendben. Egyenlőre.

2020. dec. 22. 08:04
 29/35 anonim ***** válasza:
48%

21-es vagyok, nem csodálom, hogy megosztó volt a kommentem, mert a kövérek a társadalom bokszzsákjai, rajtuk aztán mindenki szereti élcelni a nyelvét, hiszen csak lusta szarok, mit zabálnak folyton..... :)


Holott a nem megfelelő étkezés hozzájárul a depresszióhoz, a szorongáshoz, szinte biztos, hogy a Kérdező párja IR közeli állapotban van, vagy már esetleg az, állandóan hintában van a cukra, amitől folyton éhes, aki pedig éhes, az lelkileg sincs a topon. Az, hogy folyton átjár az anyjához és az is az evéssel van összefüggésben, ordít, hogy vmi nem stimmel. El kell döntenie, hogy életmódot vált, ez tény, de csak akkor tudja ezt döntést meghozni, ha felismeri, hogy mi vezetett idáig és mit ad neki az evés. Ha azt le tudja cserélni másra, akkor képes lesz lejönni a szemét kajáról, de addig nem. Ezért kell neki elsősorban ebben segíteni.

2020. dec. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
22%
Ezek szerint szerint a középkorú családos férfiak és nők jelentős része depressziós, nem csak egy ellustult fax :D
2020. dec. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!