Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Párom 32 éves férfi, 38 a BMI...

Párom 32 éves férfi, 38 a BMI indexe, most számoltam. Majdnem sírok. Mivel lehet motiválni valakit?

Figyelt kérdés

Hiába főzök zsírszegényen, egészségesen, átjár az anyjához remek zsírdús kajákat enni.

Reggeli neki a munkában fél kiló kenyér, rengeteg vaj, töménytelen majonéz.

Rajtam is van fölösleg, igaz "csak" 4 kiló, pedig szültem is már.

Egyszerűen azt se tudom már mit mondjak neki, mivel motiváljam.

Zöldséget, gyümölcsöt meg nem enné, csak kenyér, tészta, krumplis dolgok, sütik tömkelege. Én ugyan sütni nem sütök, mert 35 évem alatt nem szerettem meg a sütiket, hát most se igen fogom.

Attól félek, hogy előbb-utóbb baj lesz ekkora túlsúlyból.

Érdekes, hogy csak a hasára hízik, sehova máshova.


2020. dec. 21. 14:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
65%
A középkorú családos férfiak és nők jelentős része túlsúlyos vagy elhízott, az ő körükben pedig több a depressziós, igen, nézzél bármilyen statisztikát erről, élvonalban vagyunk. Ja, hogy könnyebb ellustult fszozni meg ítélkezni mások felett? Ennek is van egy neve :)
2020. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
37%
Én rengeteg ilyet ismerek, és egy sem boldogtalanok közülük. Inkább boldogok és zabálnak.
2020. dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
59%

#21,29: Van igazság abban, amit írtál. A saját tapasztalatom is az, hogy a rossz táplálkozás és a mentális problémák összefüggenek, oda-vissza hatnak egymásra. Viszont szerintem egyszerűbb és eredményesebb a táplálkozás részébe beavatkozni, mint a lelki okokat feltárni, orvosolni, hátha attól majd egyszer megjavul a táplálkozás is. Nekem az étrendem átalakítása nem csak a testsúlyomra és az egészségemre, hanem a közérzetemre, lelki nyavalyáimra is jó hatással volt. Bár az is igaz, hogy az első 1-2 hét, amíg lejöttem a sok finomított szénhidrátról, nem volt kellemes, de tudtam, miért csinálom, hogy van értelme, és kitartottam. Azóta pedig nagyon jól érzem magam, semmi pénzért se térnék vissza a régi étrendemhez, amitől lelkileg és fizikailag is beteg lettem.

#3

2020. dec. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
21%
A férjed egy tohonya ember. Szerintem minél hamarabb hagyd el!!!!!!
2020. dec. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
16%
Hogy van gusztusod hozzá..? Eddig jó volt?
2021. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!