Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudok több zsírt...

Hogyan tudok több zsírt egészséges keretek között az étrendemhez adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy másfél hónapja újra elkezdtem a súly leadást, változtattam az étrendemen. Szerintem minden közelít a tökéletes felé, kivéve a zsír bevitelem. Nem ecsetelem, hogy miből derült ez ki, hogy a jóízlés határain belül maradjunk. Az emésztésről és annak végtermékéről van szó :D Jelenleg kb annyi zsírról beszélünk, ami kb 2 evőkanál olivaolajban és 200-250 gram csirkében és a hozzá járó köretekben van (rizs, zöldség). Zabkása, rántotta reggelire és hasonlók. Csináltam egy tesztet (a jó öreg hamburger teszt :D), és szinte órákon belül khm... visszaáll az emésztésem a régi állapotába. :D

Van valami tippetek, trükkötök, hogy mivel tudok extra zsírt hozzá adni az étrendemhez úgy, hogy ne kelljen olivaolajat innom az üvegből? :D Gondolkoztam még a csokoládén is... hmmm :D



2020. dec. 23. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok zsír van például a diókban, mogyorókban.
2020. dec. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Laylah ***** válasza:
100%
Olajos magvak, pontosan. :)
2020. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tojás, avokádó, olajos magvak, magasabb zsírtartalmú tej, ha bírod. Margarin helyett vaj, csirkének a bőre, stb.
2020. dec. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy ezért itt meg fognak kövezni, de ott vannak még a hagyományos zsírok is. Az állati zsírok, szalonna, tepertő.


Egyesek szerint az állati zsír egészségtelen, mások szerint a növényi olaj egészségtelen. Mindkét tábor alá tudja támasztani az igazát tudományos(nak tűnő) állításokkal, legfeljebb jelenleg az olaj pártiak sokkal hangosabbak.


Mi is sokat agyaltunk rajta régebben, végül tapasztalatokra alapozva a növényi olajokat teljesen száműztük az étrendünkből és csak állati zsírokat fogyasztunk. Ennek már jó sok éve és még jól vagyunk :)


Azt tapasztaltam, hogy az állati zsíroktól az első pár napban elő szokott fordulni hígabb széklet, ha nincs hozzászokva a szervezet. Főleg, ha gondok vannak az epeműködéssel. De hamar helyreáll és utána többet nincs gond.


Pl én, amikor véletlenül olyan ételt eszek, amiben növényi olaj van, akkor egyből megérzem. Már nem igazán tolerálja a szervezetem. Régen, amikor rendszeresen fogyasztottam, akkor nem volt ilyen.

2020. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A salátákra is lehet tenni jó minöegü olajakat, és még segíti a vitaminok felszívódását is.
2020. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Zsíros kenyér .
2020. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Olajos magok, salátára is lehet tenni (salátaöntetnek joghurt+1 ek tökmagolaj+kis só nagyon finom), tőkehalmáj (az omega3 zsír miatt is; érdemes összeturmixolni az olajával, hagymával meg kis mustárral, nagyon finom szendvicskrém). Ami az egészségi hatást illeti, a telítetlen olajok hatása pozitív, a telítetteké semleges, a transzzsíroké ártalmas, de azok nálunk már be vannak tiltva. A csökkentett zsírtartalmú ételek gyakran cukrosabbak, ami károsabb, mint a zsír, amit kihagynak belőle.
2020. dec. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Magvak
2020. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Étcsokoládé, magvak, sajt a rántottába/ csirkéhez, zsíros túró, hummusz, magvajak

De egy jó kis kézműves hambival sincsen igazából gond, ha nem a mekis mű fajta, végül is csak hús, olaj, fűszerek, kenyér, sajt meg zöldség normálesetben

2020. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A magvakban pl. Dió, Kesudió, mandula egészséges zsírok vannak.
2020. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!