Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A 13 éves húgom le szeretne...

A 13 éves húgom le szeretne fogyni mivel 174cm és 80kg. Nem tudom mi lenne a legjobb módszer arra, hogy lefogyjon. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Amúgy nem eszünk szinte semennyi édességet se csipszeket és főleg vizet vagy teát iszunk(persze édesítés nélkül).

2021. jan. 11. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mozogjon! Az bőven elég, ha nem zabál mellette.
2021. jan. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És milyen mozgás a legjobb? Mivel lehet a legjobban lefogyni?
2021. jan. 11. 01:36
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
A futást tudnám ajánlani, mert oda nem kell konditerem, stb. Evvel csak az a baj, hogy a sulyából nem fog sok lemenni, mert izmosabb lesz...
2021. jan. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Marhaság, hogy a futás nem fogyaszt. Mikor elkezdtem futni, első hónapokban 5-5 kilót fogytam, mellette nem igazán diétáztam. Utàn is 2-3 kiló lement, szép lassan.

Kicsit formáztam a hasam, a felső testem, ha tehettem, úszni is jártam.

Nem lógott a bőröm, klassz alakom lett, és 80 kg-ról mentem le 57-ig, 160 cm-hez.

2021. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Amit a 3.válaszoló írt, az baromság ahogy van

Még kemény súlyzós edzéssel, is se olyan egyszerű több kiló izmot felszedni, csak úgy véletlenül:D nem hogy futással

2021. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Én a zumbát javaslom. Rengeteg videó van fent a youtube-on, csak csinálni kell és már heti 2x1 óra is meg fog látszódni idővel!
2021. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
82%

A legfontosabb az étrend. Hiába mozog valaki ha utána halálra zabálja magát.

Tehát ne egyen annyit és sokat mozogjon.

"Igyál meg egy pohár vizet" módszert kell alkalmazni, bár kontrollált keretek között. A futással meg csak óvatosan, mivel ilyen tömeg mellett tönkreteheti az ízületeit. Séta, túrázás, biciklizés, úszás - relatív mind ízület kímélő.

Ja meg még annyit, hogy valóban nem feltétlenül a kilókat kell nézni, hanem a testzsír százalékot (bár jelent esetben egy 13 évesnek a 80 kiló az rengeteg - nem értem hogyan engedhettétek ezt meg szüleiddel - bár tudom vannak akik betegség miatt vannak elhízva)

2021. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Elég nagy súlya van ahhoz hogy egyenlőre ne terhelje a térdét futással. Kezdetben menjetek el minden nap egy jó nagyot sétálni (1-1.5 óra). Ha szeretnéd támogatni akkor menj vele és ez így inkább szórakozás lesz mint kényszer. Meg youtubeon vannak tök jó edzés videók abból heti 5x 30- 60 perc emellé, Pamela Reifot tudom ajánlani, edzésterveket is kirak szintek szerint és nagyon kemény edzései vannak. Aztán ha vége van ennek a karanténos időszaknak beiratkozhat egy bármilyen egyesületbe, amilyen sportot szeretne és jó eséllyel kap egy jó hobbit meg egy közösséget ahova szeret járni.

Emellé napi 3 főétkezés normális kajából és mennyiségekkel.

Pl reggeli tojásránotta 3 tojásból 1 szelet kenyérrel meg zöldséggel

Ebéd bármi normál kaja 1 tányérral pl tányér durumtészta bolognai szósszal és sajttal v egy szelet hús rizzsel és sajttal.

Vacsira meg tányér zabkása/ 2-3 szelet pirítós sonkával, sajtkrémmel zöldséggel, pohár tej.

Lehetőleg étkezések között egyen gyümölcsöt, esetleg zöldséget vagy kevés olajos magot ha megéhezik de legjobb lenne ha nem nagyon nassolna.

Nem kell keveset ennie csak legyen rendszeres az étkezés és tápláló. De normális mennyiségek, még fejlődik, nem cél hogy ebben gátolja hogy hiánybetegségei vannak.


Ha szeretnéd támogatni, sétálj és tornázz vele közösen, legyen ez egy programmotok, ha nem is akarsz fogyni neked is jót tesz egy kis mozgás ebben a sok otthon ülésben

2021. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
#8: Tökéletesen egyetértek, csak nem említetted a fehérjebevitelt. Diéta alatt kimondottan fontos a viszonylag nagy mennyiségű fehérje bevitele, mivel anélkül a szervezet könnyebben fog izmot bontani zsír helyett. Ha 80 kg jelenleg, akkor legalább napi 80 gramm fehérjét vigyen be, lehetőleg olyan forrásokból amiknek magas az esszenciális aminosav tartalmuk. Pl. különböző húsok, 80 gramm fehérje az úgy nyersen 400 gramm húsban van benne.
2021. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Szerintem táncolással fogja lemozogni pl.:kardió mivel nem nagyon szeret kint sportolni és nem igazán járunk kirándulni szóval túrázás ki van zárva. Biciklire pedig nincs hely, és a régi el már nem lehet csak rövid távokat menni. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 11. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!