Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vannak itt személyi edzők?...

Vannak itt személyi edzők? (Vagy valaki, aki ért a dologhoz? )

Figyelt kérdés

Tanácsra lenne szükségem. Olyan dolgokat írjatok, ami tényleg megfelel nekem, a kitartásommal nincs baj. Most is edzek, de nem oké az állapotom.


SZÓVAL:

86 kg-ról fogytam 75-re. Most innen még szépen 5 kg-mossával 57 akarok lenni.


Járok futni, de semmi változás. Keveset eszem, mégsem jó.


Hogyan kellene táplálkoznom , illetve itthon milyen gyakorlatokat végezek, amitől változhatok, fogyhatok?

A combom és a fenekem tömény zsír, ezt szeretném ledolgozni és végre szép lábakat elérni. Álmom a miniszoknya.



Hogyan csináljam? Elég, ha esténként kimegyek kocogni 20-30 percet+ 2 naponta dvd tornázok?


2010. aug. 14. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
"5 kg-mossával" :D:D:D:D:D:D:D
2010. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy TE olyan tökéletes vagy, sosem írsz baromságot. Én most írtam, elismerem, na bumm.


Köszi kinevetést, cserébe megy a lepontozás, most én nevetek.

2010. aug. 14. 17:07
 3/14 anonim ***** válasza:

0) Célzott zsírégetés nincs

1) Kalóriadeficit

2) A DVD-s torna azoknak jön be legjobban, akik kiadták

3) Futni jó, de nem ártana lejárni kondiba, hogy formásodj is

4) Gyors eredmény nincs, és nem 5 kilónként fogsz fogyni

5) Egyél fehérjedúsan, csökkentsd a ch mennyiségét, és minőségi kaját egyél

6) Rengetegszer feltették ezt a kérdést nézz utána

7) Ne koplalj, ne kezdj el 90 napos diétát, semmi ilyen hülyeséget

8) Fizess egy személyi edzőt, aki kidolgoz neked személyre szabottan egy edzéstervet, mivel mi nem látunk, így nem is tudunk semmit mondani

9) Ne a leadott súly számítson, hanem testzsír%-ot figyeld

2010. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagyok személyi edző, de úgy gondolom értek a dologhoz. Viszont lusta vagyok hosszú tanácsokkal bombázni így csak kérdéseket teszek fel:

- Megfelelő a diétád?

- Szerinted a torna dvd van olyan hatásos mint a konditerem?

- Szerinted otthon lehet kiemelkedő eredményt elérni? (végül is ja ha van egy komplett konditermed)

- Ez edzésterv?


Nem rossz akarásból írom a dolgokat de nagyon messze vagy még a céltól. Ha rendes edzéstervet írsz, és összeállítasz egy diétát hajlandó vagyok átnézni. Ha ez nem tetszik olvasgass:

[link]

[link]

2010. aug. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Előzőnek ment egy csillagos 5-ös!
2010. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Figyelj!


Őszintén bevallom, nincs személyi edzőre sem konditeremre pénzem. Nme azért, mert nem akarom, hanem valóban nincs.

A sógornőm, heti 2-szer jár edzeni olyan 1-1,5 órát alkalmanként. Kapnak segítséget a táplálkozást illetőleg, valamint az edzéssel kapcsolatban is.

Elmondása szerint futópadoztak, 2 kg-mos súlyokkal edzettek, aerobikoztak. Így fogyott 1 év alatt -16 kg-mot.

Ezt én is elvégezhetem itthon. Nincs futópad a tulajdonomban, de kijárok futni, dvd tornázok. Nem ér annyit? Nincs helyi zsírégetés.


Leírom a táplálkozásomat is, hogy kijavíts, ha valamit helytelenül teszek.

2010. aug. 14. 17:45
 7/14 A kérdező kommentje:

Reggelente tejtermékeket fogyasztok általában (tej, túró, kefír, joghurt, sajt), illetve rántotta zöldségekkel kenyér nélkül.


Ebédre azt fogyasztom , ami épp azon a napon menü (ugyanis dolgozom) de nem eszek sokat. PL: egy tányér leves, azt mindig megeszem. A második általában 1-2 szelet sült, főtt hús. Főtt krumpli, sárgarépa, nyers paradicsom, uborka stb. Attól függ, hogy otthon eszem-e vagy a munkahelyemen. A lapos tányért mindig félig szedem.

Sajnos néha pörkölt van, stb. A köret mindig zöldség, max főtt rizs.Tésztát , kenyeret nem eszek, kerülöm a cukrot. Édesség nem vonz, nem vagyok a híve.


Este: 6 óráig eszem, joghurtot, zöldséget, főtt csirkemellel is szoktam párosítani.


Folyadék: napi 2 liter csapvíz, illetve tea csak citromlével.

2010. aug. 14. 17:57
 8/14 anonim ***** válasza:

A 20-30 perc futás semmit nem ér ebből a szempontból! Ahhoz, hogy beindulhasson a zsírégetés, legalább heti három-négyszeri, minimum 40 perces aerob mozgásra van szükség, ami lehet kocogás, bicikli, aerobik vagy tempós séta is. A kulcs a pulzusszám, nem szabad, hogy túl magas legyen, mert akkor az már kardio edzés, ami nem a zsírt égeti! A zsírégető zóna általában a maximális pulzsuszám 60-70%-a, amit könnyen kiszámolhatsz az internet segítségével!

Emellett ajánlott a súlyzós edzés is, mert formálja az izomzatodat és sok kalóriát éget!

A táplálkozás: ha a munkahelyi étkezést nem tudod máshogy megoldani akkor úgyis mindegy, de nem olyan vészes egyébként! Reggelire mehet pl. főtt tojásfehérje, vagy rántotta (max 2 sárgájával), zabpehellyel vagy teljes kiőrlésű kenyérrel. Ilyenkor mehet egy kis gyümölcs is. A vacsora jó, csirkemell, hal, zöldségekkel, zsírszegény túró (ez fahéjjal és édesítővel nasinak is elmegy). Ehetsz este 6 után is, attól függően mikor fekszel le, lefekvés előtt kb 3 órával egyél utoljára, de ekkor már csak nagyon lightos kaját, főtt tojásfehérjét vagy zsírszegény túrót! A lényeg, hogy reggel és délben egyél jó minőségű szénhidrátot, később elég a fehérje és a zöldségek! Amúgy nem olyan szarok azok a dvd-k, van olyan ami megfelel a célnak, csak ne ilyen fetrengős torna legyen! :)

2010. aug. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző: megfelelő diéta esetén nem az aerob edzés alkalmával akarunk zsírt égetni hanem a nap 24 órájában. A kalóriadeficit kialakítása miatt 20-30 perc is számít, főleg úgy, hogy a pulzusa kocokás alatt bőven 140 felett van, így ha nem is éppen zsírégető tartományban van, de szépen égeti a kalóriákat.
2010. aug. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen ez igaz, de a kalóriadeficit nem feltétlen olyan nagy, sokkal hatékonyabb lehet, ha hosszabb ideig végez aerob edzést! És mivel eddig 20-30 percet futott, lehet jót tenne neki egy más jellegű edzés. Fő a változatosság! Én csak tapasztalatból írtam, nekem aerobbal sokkal könnyebben megy, de mindenki más...
2010. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!