Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha tartani akarom a súlyomat...

Ha tartani akarom a súlyomat akkor ezentúl tényleg csak ennyit ehetek?

Figyelt kérdés
Sikerült kemény munkával, szorgalommal elérnem az 57 kilógrammot , a 157 centimhez. Szép formás, izmos testem lett. Ilyenre vágytam. Viszont bennem van a félelem az újbóli elhízástól. Ha jól tudom 1665 kalóriával tudok majd súlyt tartani. A mozgás az életem része maradt, bár nincs kedvem mindennap elmenni, de heti 3 alkalom belefér. Ezek szerint nem ehetek többet a kedvenc ételeimből? Ott van a csokis brownie, péksütemények, tészták🤤 Nem merem majd őket megenni. Sajnos sokat tudok enni, és ha már eszem egy közepes tányérral pl anyukám spagettijéből akkor már az aznapi keretem majdnem felét elfogyasztottam. Belebolondulok! Tényleg csak maximum 2000 kalóriát ehetek ezentúl?
2021. febr. 5. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ehetsz, de ritkán és mértékkel.
2021. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen nem véletlen, hogy igen gyakori probléma, hogy az ember sikeresen lefogy, aztán visszahízik.

Lefogy aztán újra visszahízik.

Lefogyni "könnyebb" mert az csak időleges, tudod, hogy egyszer vége lesz, csak x ideig kell kitartani.

A súlymegtartás viszont egy életre szól.

2021. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

A 1665 kcal súlytartásra nagyon kevésnek tünik a magasságodhoz viszonyítva, ennyi lenne a fogyós keret!

Másrészt ehetsz többet is, ha rendszeresen sportolsz, az ugyanis elhasznál egy csomó energiát.

Ha meg az egy adag spagettival a napi kereted felét felhasználod, akkor a többi étkezést fogd kicsit vissza.


De szerintem nézz utána, valamit rosszul számolsz, ez a keret, amit írtál, túl kevés.

2021. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Próbáltad már ezeket az ételeket ch csökkentett módon elkészíteni?

Vannak olyan jó receptek,hogy fel sem tűnik a különbség és többet ehetsz belőle.

A másik ha többet mozogsz,de egyébként ha időnként eszel egy keveset nem fogsz visszahízni. Mértékkel.

2021. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát én 10cmvel magasabb vagyok nálad, 52 kg és 1600al tartok súlyt( 0 mozgás mellett, ezt érdemes nagyon!!!!! Figyelni)

Ha mozogsz egész nap simán lehet 2000 kcal.

Mire én lefogytam, már nem zabáltam, mert összement a gyomrom, azt nem szabad elrontani össze vissza zabálással, nekem azt is sikerült.

Amúgy én 3 hónapig ettem mindent össze vissza és 3 kgot híztam, azt sikeresen le is adtam azóta:’)

2021. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Mindent ehetsz, csak mértékkel, és ritkábban. Meg lehet úgy szervezni, hogy beleférjen a kalória keretbe, vagy ha pár hetente egyszer túlléped a keretet párszáz kalóriával, attól még nem fogsz visszahízni.

Spagettiből válaszd a durumtésztát, tovább megmarad utána a jóllakottság érzés. Egyél belőle 60-70 grammot (szárazon mérve annyi), azzal már viszonylag jól lehet lakni, és kb 250 kcal. Persze ott a többi hozzávaló is, de beleférhet. Browniet ehetsz néha reggelire, vagy egy tartalmas leves után ebédre, egy saláta után vacsorára. Heti 1-2 alkalommal simán lehet édességet, tésztát enni.

2021. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez mind szép és jó, és igazad van. De aki olyan mint én, meg mint valószínűleg a Kérdező, annak ez a tudat őrjítő. Hiszen az ember nem akar egész életében mértékkel enni meg számolgatni. (Tudom, ez kell a súlytartáshoz, nekem is ezt kell csinálnom). Ha ebbe belegondol valaki, aki szeret enni és örömet ad neki az evés, az elkeseredik. Hiszen nem néha akarna brownie-t meg tésztát enni, hanem lehet, hogy naponta. Így ez egy komoly örömforrás elvesztése. És nem mindenkinek van mindig akaratereje, hogy kitartson a "néha eszek csak ilyet, meg mértékkel" hozzáállás mellett.
2021. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!