Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék le újra?...

Hogyan fogyhatnék le újra? Úgy érzem, kezdek megőrülni!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pár éve nagyon el voltam hízva, de akkor még megvolt a motiváció, azaz barátok, barátnő, kiegyensúlyozódni látszó társasági és magánélet, totál rendben voltam, majd sorra jöttek a problémák, jött a covid, rengeteg embert kirúgtak, köztük engem is, az egyetemre is kevesebbet tudtam fókuszálni, párommal 4 év kapcsolat után szakítottunk (ezt nem részletezem miért), barátokkal meg alig tartjuk a kapcsolatot, jó, ha hárman vagyunk így akik összetartunk, ráadásul még ha tartom is a kapcsolatot szülőkkel, egyetlen jó szóra nem számíthatok, tehát totál zéró motiváció az, amit kapok és azt veszem észre, hogy mikor diétázok, nem tudom tartani, mert egyik percben látom, másik percben nem látom értelmét, mikor pedig edzenék, ha nem tudom szabályosan csinálni a gyakorlatot, úgy érzem egy maréknyi sz*r vagyok és feleslegesen csinálom. Az elmúlt 1 évben megint felszedtem egy csomót, de tényleg rengeteget, 190cm és 97 kg voltam tavaly januárban, most szintén 190cm, de 120 kg vagyok. A fogyókúra lenne a legelső dolog, amit csinálni szeretnék, mert rengeteg problémám van magammal kapcsolatban, kezdve azzal, hogy milliák vannak a szemeim körül, szemeim alatt meg pigment hiányos a bőröm és "hála istennek", még enyhén X lábam is van (ezeknek orvos adott hangot, én több évig nem is foglalkoztam vele, de miután (akkori) munkahelyen, barátok között, meg közösségben is volt hogy egy-két random megállított mert nem tudták hogy jól vagyok-e vagy nem, eléggé elkezdett zavarni) és azóta sem jöttem rá, mit kezdhetnék vele. Először motivációra lenne szükségem, hogy legalább ezzel rendben legyek és tudjak haladni valamerre, a többi még ráér... Csak tényleg valami motiváció, valami bármi. Nem tudom, hogyan csináljam, nincsenek meg azok a "támasztékok", amik annó.
2021. febr. 17. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd akkor az egészet a fenébe. Ha csak csajért, más emberekért fogynál le.

Majd amikor rájösz, hogy a saját egészséged, jövőd, izületeid érdekéban akarsz változtatni, akkor lesz jó.

2021. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem miattuk/értük érnék el változást, de akkor látom nem volt egyértelmű a posztom. Egyszerűsítek: Mentálisan olyan elb*szott vagyok, hogy szükségem van valami, legalább szóbeli támogatásra. Barátokat úgy értettem, hogy mikor kondiba mentünk, támogattuk egymást (akár 10× jött a "Na mégegyet aztán vége!", a "nem fog menni"-re a "Kuss és csináld", stb), párt nézve az elismerés, hogy "Tök jól nézel ki", vagy a "Tök jó látni, hogy jobban érzed magad", stb. Egész szájbakúrt életemben csesztetve voltam, minden sz*rért én voltam a hibás. Egyszerűen nem vagyok olyan, mint mondjuk te, hogy minden/legtöbb dolog menjen magamtól. Igen is sok olyan dolog van, amiben Szükségem Van arra, hogy valaki támogasson. Ha csak rajtam múlt volna, már rég nem lennék itt, ezzel kapcsolatban pszichiátrián is voltam már. Olyan, mintha lenne egy könyv(a testem), ami már rég szét akarna foszlani, de az olvasó ('én') még olvasni akarná. Ez az, amiben kell, hogy támogassanak, hogy legyen motivációm/hitem abban, hogy van értelme az életemnek, hogy van miért élni. Mert? Szerinted rosszul látom? Ötletem sincs, hogyan verhetnék magamba egy minimális motivációt, önbizalmat, önbecslést a(z) (orvos által diagnosztizált) mentális betegségem/rendellenességeim ellenére. De ha másképp nem, akkor egy ilyen példával élnék: Ha egy beteg emberbe segítség nyújtás helyett belerúgnak mások, egyértelműen gyógyulás helyett a "megkönnyebbülést" kívánja, de ha van felé akár csak néhány jobb szó, segítő kéz, stb, már nem úgy fekszik le, hogy "bárcsak holnap véget érne", hanem úgy, hogy "bárcsak holnapra jobban lennék". Épp ezért kértem/kérek segítséget, mert ha csak és kizárólag rajtam múlna, akkor már nem múlna. A franc se akarja szedni a gyógyszereket, járni kezelésekre és még ezt is csinálni. Ja, persze, van akinek nehezebb, van akinek ezerszer rosszabb. Nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy majdnem egy évszázaddal ezelőtt még mentek háborúzni és kibírták és végig csinálták, ami ma nem így lenne. Lehet, hogy évmilliókkal ezelőtt az ősember meg tudta azt tenni, hogy barlangban lakjon a mai civilizáció nélkül, mai ember már nem biztos hogy kibírná. Érted mire gondolok? Én felfogtam, hogy az én életem, én egészségem, én jövőm, de muszáj, hogy kapjak valami támogatást mégha csak annyi is, ahogy haverom mondta annó, "kuss és csináld mert megöklözlek" (érdekes humora volt, épp ezért is bírtuk sokan). Nem megsérteni akarok én ezzel senkit, csak megértetni azt, amit mondani akarok/ami bennem van, ami őszintén szólva legtöbször mocsok nehéz.
2021. febr. 17. 08:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg egy olyan példával tudnám éreztetni mégjobban, hogy mennyire nincs rendben idebent (most képzel azt hogy a fejemre mutatok) sokminden: Amikor megcsörren/megrezzen a telefon, úgy érzem nehezebben kapok levegőt, kicsit remegni kezdek és enyhén dadogni és folyamatosan az ismétlődik bennem, hogy "Ki az isten hív már megint és minek?", pedig jó, ha hetente egyszer hív valaki.
2021. febr. 17. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fentieket olvasva szerintem kellene neked egy (vagy több) társ, akivel együtt diétázol és edzel, akár online is tarthatjátok a kapcsolatot. Voltak itt is már korábban olyanok, akik ilyen társat kerestek.
2021. febr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted? Zoom-on virtuális kobkőfutás? :D

Ez tényleg jól hangzik, de nem tudom pontosan mit takar. Őszintén szólva még nem hallottan ilyenről egészen idáig.

2021. febr. 17. 09:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vedd fel a kontaktot egy szakemberrel. Ezt úgy értem, hogy keress egy edzőt, vagy akár dietetikust, akiről tényleg jók a visszajelzések. Sajnos manapság nehéz jó szakmabeli találni, de nem lehetetlen. Ő majd megadja neked az alapokat, mit hogyan kellene csinálnod ahhoz hogy okosan fogyj!

Sajnos a motiváció a viszont senki sem tud segíteni. Hogyha belül nincs meg az elszántság, határozottság nem fogsz kitartani.

Nem mondom hogy annyira nehéz, de életmódot váltani, és diétázni bizony egy embernek aki eddig nem így élt, nem könnyű és kell a kitartást.

Ajánlom hogy inspirálódj, olvasgass, próbáld meglelni a belsó motivációdat.

És ne mások miatt fogyj le, csakis saját magad miatt. A saját egészséged, boldogságot legyen az első

2021. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kereshetsz fogyókúrás csoportot is facebookon vagy valahol.
2021. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a csoport is!
2021. febr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!