Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik mozgás a leghatékonyabb...

Melyik mozgás a leghatékonyabb a túlsúly leadásához?

Figyelt kérdés
Kb. 10 kg fölöslegem van és főleg a hasamon és az oldalamon látszódik. Futásra és hullahoppkarikára gondoltam és az étkezésem megváltoztatására. Melyik lehet a legjobb módszer?
2021. febr. 24. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
A futás szerintem szuper meg én ellipszist és lépcsőzőt használok itthon, hogy változatosabb legyen (meg közben tudok sorozatot nézni :)). Szépen lement rólam a felesleg.
2021. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
87%
Napi fél-egy óra gyaloglás. A hulahopp is nagyon jó.
2021. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Én a hulahoppot tudom ajánlani. Én nagyon szeretem!

Futni utálok, de sétálni nagyon szeretek, hangoskönyveket szoktam hallgatni közben.

A futás csak akkor nem káros ha futópadon vagy futópályán futsz. Futópályán borzasztó unalmas körbe-körbe menni, kondi pedig nincs nyitva.

Séta hátránya, hogy több idő.

2021. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ezek közül inkább a futás. De alapvetően az aerob mozgás a legjobb, ez pulzustól függ. Lehet kocogás, bicikli, elliptikus tréner, görkori, roller, taposógép, akármi, ami picit megemeli a pulzusodat, de nem túlzottan, és nem terheli jelentősen az izmaidat. Külön jó, ha ezt éhgyomorra csinálod, mert akkor hamarabb kezdődik el a zsírégetés, mert hamarabb kiürülnek a glikogén raktáraid. Utána viszont egyél rendesen, hogy nehogy összeess.
2021. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a lényeg, hogy mozogj. És leld benne örömed.


A tíz kilóból nem evidens mennyi izomzatod van. Ne szakadj meg elsőre. Szép lassan kezdj felépíteni egy rendszeres edzéstervet, sok nyújtással, és lassan növekvő terheléssel.

Mindig melegíts rendesen be.


Ha nem bírsz futni, sétálj, majd szép lassan felépíted magad, futhatsz, ugrálhatsz is.

Ha túl gyorsan a semmiből elkezded tolni a nagy súlyokat, és a kardiót, könnyen lesérülhetsz, és csak rosszabb lesz.

2021. febr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

10 kiló annyira nem sok, így a futás, bemelegítéssel, futással. (Azért fontos, hogy nem sok a 10, mert ha sok kéne, akkor természetesen a gyaloglás)


Lépcsőzés szintén szuper.

Ami még szörnyen jó az az ugrálókötelezés 😇😇

2021. febr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
#6, a bemelegítés mellé még a lenyújtást is hozzátenném. Ha nincsenek lenyújtva az izmaid, egyrészt bemerevednek a végtagjaid, másrészt izomszakadást is okozhat, ha nem nyújtasz rendszeresen, és túlterheled. Nekem sajnos volt részleges vádliszakadásom. Nem kellemes, és nagyon veszélyes, mert utána egy hirtelen mozdulattól tovább szakadhat, ami csak műtétileg hozható rendbe nagyjából.
2021. febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lokális fogyás nincs.


A zsír égetését pedig akkor tudod legtovább csinálni, ha alacsony intenzitással sokáig mozogsz. Magasabb intenzitással aránytalanul hamar elfáradsz, befejezed a mozgást és kész. Annyira valószínűleg nem vagy edzett, hogy egy csomó tejsavat tűrj és halmozz fel, amit utólagos zsírégetésnél a szervezeted feldolgozna - szóval marad a séta, kerékpár, lassú futás esetleg, ami mellett még fenn tudsz tartani egy beszélgetést, vagy ha egyedül mozogsz, akkor végig tudod mondani az Anyám tyúkját!

2021. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a tempós gyaloglást, túrázást ajánlom, azt is emelkedőn, vagy a hegyi kerékpározást. Én így fogytam tíz kilót egy nyár alatt. A futást csak akkor, ha biztos vagy abban hogy jó a szíved.
2021. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Futáshoz nem csak jó szív kell.


Ha nincs minőségi futócipőd, és betonon futsz, az csúnyán elkųrhatja a térdeidet.

Ha van lehetőséged, pl a Margitszigeti gumisávon futni, akkor persze, de random aszfalton, betonon amúgy ne...

2021. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!