Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Március 15-ig fogyhatok 10 kilót?

Március 15-ig fogyhatok 10 kilót?

Figyelt kérdés
164 cm és 101 kg vagyok. igen, tudom hogy nagyon sok. tudni kell rólam, hogy stresszevő vagyok sajnos, volt egy stresszesebb korszakom tavaly február és április között, amikor ráadásul ki sem lehetett nagyon menni, tehát nem is mozogtam túl sokat. most eldöntöttem hogy a saját egészségem és önbizalmam érdekében lefogyok, de nem várok hirtelen csodát, tudom hogy ez hosszú folyamat. 10 kg-t híztam ebben a február-április időszakban. reális lenne március 15-ig (azaz kb. 10 hét alatt) a 10 kg? (szerintem nekem könnyebb lenne ha ilyen célokat tűtök ki magam elé, hogy egy időpontig leadok valamennyit)

2021. jan. 12. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha rendesen tartod a diétát, akkor nem lehetetlen, de 6-8 kg reálisabb cél szerintem.
2021. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehetetlen, de tényleg kisebb célt tűzz ki, mert ha nem sikerül, akkor csak demotiválod magad, holott már az is eredmény, hogy elkezded, és elindul a fogyás.
2021. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Fogyhatsz mert az első 2 héten simán lemehet 3-4-5 kg a víz és béltartalom miatt. Utána meg havi 3 kg körülre ha beállsz tökéletes, az picit több, mint heti fél kg
2021. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
54%

Szia! Én reálisabbnak látom inkább az április elejét kijelölni.


Én kicsit soknak találom ennyi idő alatt, mármint nyilván lehetséges ennyit leadni, de a tartós fogyáshoz sokkal több idő kell. Azt vettem észre,ha gyorsan fogy valaki akkor ugyanolyan rövid idő alatt vissza is tudja hízni azt a tömeget.Annak meg úgy sok értelme nincs. De adok pár tippet mit lehetne csinálni. Egyél rutinosan. Próbáld meg a napi 3x étkezést betartani. Ha sokat is eszel próbáld meg a nap első felére besűríteni, mert ha alvás előtt eszel vagy az az előtti órákban, akkor nem lesz időd leadni a felesleget. Testmozgás az alap. Mostanában ugye nem üzemelnek a konditermek, de mozogni lehet. Pl. Csinálj meg napi 2x20 fekvőtámaszt. Egyet reggel, egyet pedig késő délután. A biciklizés is hatékony. Jelöld ki magadnak, hogy te minden este 7től fél 8ig vagy 19:40ig biciklizgetsz. Ahhoz pedig tartsd magad. Ezt csináld meg hónapokon keresztül mindennap. Ha nem tusolsz, hanem inkább a kádban fürdés a szokás nálatok, akkor alvás előtt vegyél egy jó félórás 'gőzfürdőt' mindennap. Azt nem tudom miket iszol, de a Cola, energiaital, cukros kávé kategóriát mellőzni kell, vagy nagy mennyiségben csökkenteni, ha ezeket iszod. Ajánlom a zöld teát,sok fogyókúrázó is preferálja. Étkezések után desszerteket elhagyni. Ha van időd akkor hétvégenként menj ki futni egy pár órára. Nekem anno az segített. Ha úgy érzed sokat eszel, kicsit már függés szintjén. Hát nem akarlak biztatni, de napi 2-3 szál cigi tudná csökkenteni az étvágyad.Nálam sokat játszott közre, hatékony volt ilyen téren, bár más hatásai miatt nem teljesen érte meg.


Utóbbit lehet tényleg hanyagold, csak ötlet volt. Fogadd meg ezeket a dolgokat. Tűzz ki magad elé ilyen célokat! Nekem amúgy nagyon tetszik, hogy te ezt így megszabtad, hogy március 15.-ig 10kg.Menni fog, hajrá! :) Amúgy mi a végleges cél? Írtad 164 cm vagy, ahhoz még a 90 is sok kicsit. De figyu, nekem van egy 188 cm magas haverom, aki 163 kg. Ő még nehezebb helyzetben van.

2021. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék megmaradni a 90-nél, inkább csak egy kitűzött cél, hogy addigra le akarom adni azt a 10 kg-t. A fő cél az 70 lenne, de az még messze van. Jól mondjátok, lehet inkább április elejére kéne ezt tennem.

Azt hozzátenném, hogy régen energiaitaloztam, ezt a függőségem sikerült félretennem, már kb 4 hónapja teázok helyette. Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket^^

2021. jan. 12. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Sziaaa én is szeretnék leadni 10kg-t,mondjuk én május elsejét tűztem ki neki hogy ha esetleg meg lesznek tartva a majálisok akkor ne legyen bennem a félelem hogyha felülök valamire az nem törik össze. :D Tudom ez eléggé betegen hangozhat de én tényleg nem merek semmi ilyesmit kipróbálni mert bennem van a félsz hogy tönkreteszem és nem tudom elengedni magam pedig annyira szeretnééék majálisozni.Szóval igen nekem is lenne egy ilyen célom.



Diétázni én mondjuk nem igazán szeretnék,próbálkozom elhagyni ami nem kell illetve összetetteben kajálni de például nem akarok zöldségen élni fél évig meg hasonló(Tudom ez túlzás de akkor is :D)


Kitartás:) szerintem mivel te 100kgról indulsz ezért lépes leszel a -10re bőven, én 87ről fogytam le most 80ra tavasz óta úgy hogy rengeteg kihagyásom volt és egyáltalán nem táplálkoztam tudatosan akkor még csak elhagytam a napi több pohár kakaót meg hasonló:)


80kg/L

2021. jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%

Én azt tanácsolom, mindenképpen menj el endokrinológushoz. Ki kéne vizsgálni, hogy nem vagy-e pajzsmirigy beteg és hogy rendben van-e a cukrod+ az inzulin szinted. Ha ezekkel gond van, akkor nehéz lesz lefogyni irányított diéta és gyógyszer nélkül. Az inzulin rezisztencia manapság nagyon gyakori. Nekem sem stimmel az inzulinom. Elmehetnél egy dietetikushoz is. Körzeti is tud adni beutalót, még TB-re is, csak valószínűleg akkor hónapokat kell várni az időpontra.

Én személy szerint soknak tartom, a heti 1 kg-ot. Az már az egészséges határán van. Én csak heti fél kilót lőttem be és azt gond nélkül, éhezés nélkül meg tudom csinálni. Nekem az a tapasztalatom, hogy tartós életmód váltásnál, az a vállalható, hiába lassú, de ez egy hosszútávon is tartható. Inkább kevesebbet fogyj, de bírd ki legalább egy évig, mint hogy 2 hónap után feladd. Szerintem az a baj ezzel, a pontos dátum kitűzésével, hogyha meg nem sikrül, akkor meg elkedvetlenedsz. Én legalább is így voltam. Feleannyit fogytam, mint reméltem és teljesen elvette a kedvem egy időre, pedig visszagondolva, hülyeség volt abba hagyni a diétát, meg leállni a tornákkal, hiszen fogytam, csak nem olyan mértékben, mint reméltem, ráadásul érezhetően jobb volt a közérzetem. Csak nem voltam elég türelmes.


Életmódváltásra kellene törekedned, nem elsősorban a kilókra koncentrálni, hanem arra, hogy mit eszel és mennyit. Azoknak milyen az összetétele stb. Egy egészséges életmódot kialakítani, a rossz szokásokat fokozatosan elhagyni stb. Ha normális étrendet alakítasz ki, mozogsz is hozzá valamit, akkor egy idő után úgy is fogyni fogsz. Az ütem pedig egyénenként eltérő lehet. Lehet három hónap lesz csak az, hogy egyáltalán beinduljon a fogyás. Ilyen is van. Én azt javaslom kezdetben használj valami app-ot, ahol számolod a kalóriákat, meg a szénhidrát, zsír, fehérje arányt. pl. Kalóriabázis. és mérd az ételt. Pár hónap után, mér fejből is tudod, majd kb. miben mi van és mennyit ehetsz belőle.

Mindenesetre sok sikert kívánok! Ha kevesebb sikerül, akkor se kedvetlenedj el.

2021. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!