Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Már korábban lefogytam, de...

Már korábban lefogytam, de most nem megy, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálok fogyni, de nem megy, már lelkileg teljesen kivagyok.

Salátákat eszem, illetve csirkehúst. Egy hónapig játszottam azt, hogy reggel, délben, este caesar salátát ettem, de megállt egy kilónál a súlyom és ennyi. Meg se moccant egy hónapig, ezután meginogtam pár napig kicsit elengedtem magam és simán visszajött majdnem két kiló! Úgy érzem az elejéről kell kezdenem. Ezelőtt két évig szedtem fogamzásgátlót a nyár végén hagytam abba, mert azalatt híztam meg amíg szedtem, és azt hittem ha abbahagyom sikerül fogynom, de nem megy.

Tud valaki valami jó tanácsot adni? 15 kilót híztam és azt szeretném leadni.

Szobabiciklim van, azt használjam mindennap? Mennyit tekerjek vele? Emellett mit és mennyit egyek? Érdemes kalóriát számolni? Azért is kérdezem mert régen kalóriaszámolással fogytam le, de most nem megy.

Kérem aki tud segítsen! Köszönöm!



2021. febr. 26. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Sok oka lehet annak ha nem fogysz. Kor, az anyagcsere és a hormonrendszer aktuális állapota, hogy neked, az anyagcserédnek egyénileg megfelelő étrendet követsz- e, az se mindegy valós - reális e az a felesleg amit te annak ítélsz.

Én régebben, tiniként nagyon drasztikus módszerrel ( koplalással) fogytam kb fél év alatt 25 kilót. Egyszerűen nem ismertem más utat. Persze képtelen voltam megtartani. A sokszorosa jött vissza.

Sokat jojóztam évekig, kalóriamegvonásokkal, mindenféle fogyókúrákkal, nem ment. Továbbra sem tudtam lefogyni, főleg nem tartósan. Beteg lettem, orvos által ajánlott módszert betartottam rendesen, akkor már egy gramm se ment le fél év alatt, viszont addigra az egész szervezetem teljesen fel volt borulva. Majd miután ez se sikerült, itt teljesen elkeseredtem, feladtam, és bánatomban évekig nem törődtem vele. Ettem ami jól esett, és nagyon sokat híztam, mire a testem jelezte, hogy ennek nagyon rossz vége lesz.

Aztán mivel a sablon orvosi tanácsokban már nem bíztam meg, egyedül a neten kerestem utána, hogy mi lehet a megoldás ami passzol hozzám, az állapotomhoz, nem kell éhezni, és élethosszig tartható.

Így akadtam egy dietetikusra aki felvázolta mit hogyan kellene az én állapotomban enni, hogy az egészségemet amennyire tudom rendbe hozzam, és lefogyhassak. Nem kell hozzá kalóriákat számolgatni korlátozni( ami nekem a halálom volt mindig), és éhezni sem. Egy picit a magam szája- íze szerint kiegészítettem a dolgot ezzel- azzal, hogy tartani tudjam életmódszerűen, aminek az alapja az úgynevezett LCHF életmód. Alacsony szénhidrát és magas zsírtartalmú étrend. Ez tökéletes lett számomra. Ennek köszönhetem az életem. 82 kilót fogytam, 2 év alatt, hol gyorsabban, hol lassabban itt- ott stagnálva, megtanultam türelmesnek lenni, megbecsülni minden pozitív változást, és szépen lassan megyek az új életem útján, már " csak " 26 kg mínusz kell:)

Hát ennyi. Nagyon sok mindentől függ a fogyás, és a lényege annyi, hogy mindenkinek meg kell találni a saját útját, a motivációját is, mert lehet hogy ami nekem jó, az nem biztos hogy neked is. Próbálkozni kell.:)

Sok erőt és kitartást kívánok!

2021. febr. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
A szobabiciklizés hasznos. Én anno 15 kg-t fogytam vele, csak sajna buta voltam, és egy idő után felborult az egész egészségesebb életmódom, és visszahíztam.. de most újra ezen vagyok, hogy leadjam. Én anno úgy kezdtem a szobabiciklizést, hogy először csak 15-20 perc, majd 30 perc (30 perc alatt 15 km-t tekertek), és egy idő után ez felment 45 percre, majd 60-ra. És ezt heti 1 max 2 pihenőnappal csináltam. Kb. három hónap alatt fogyhattam 15 kilót. Emellett volt, mikor elmentem sétálni is. Szóval szerintem érdemes szobabiciklizni, csak egy idő után sajnos elég monotonná válik.
2021. febr. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Kéne még pár infó, kor, testsúly, magasság. A saláta + csirkehús étrend szerintem elég egyhangú, ennél változatosabban kellene táplálkoznod.

Arra vigyázz, hogy ne legyen belőle koplalás. Ha bizonytalan vagy azzal kapcsolatban, hogy eleget eszel-e (minimum 1200 kcal), de nem túl sokat, egy ideig számold a kalóriákat és a makrókat is.

Ha tartósan nem sikerül fogynod, én a helyedben megnézetném a pajzsmirigyhormonokat. A fogamzásgátló rendesen felboríthatja a hormonháztartást, a pajzsmirigy-alulműködés pedig gátolhatja a fogyást. Én magam is megtapasztaltam, most pedig a testvérem küzd ezzel.

2021. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha normálisan ennél mindent IS és mozognál mellette, nem pedig "fogyókúráznál", segítene a dolgon.


Persze, eheted ezeket a kajákat is - megsúgom, semmi változatosság, semmi normális tápanyag -, aztán úgyis idő kérdése, hogy elkezdj zabálni és mindent 2x hízz vissza. ;)

2021. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! Beiktattam mindennapra mozgást, és többféle ételt eszem, húst, zöldséget, gyümölcsöt, még szénhidrátot is csak abból keveset. Annyit változtattam még, hogy egy nap próbálok négyszer enni keveset, így elkerülöm az éhséget. Remélem ez beválik. :)
2021. márc. 5. 11:32
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 hány kalóriát eszel egy nap?
2021. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1200-1300 valamelyik nap 1400 volt. 1200 alá sosem megyek
2021. márc. 5. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában miket eszel egy nap?
2021. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Húst, csirkét vagy halat, zöldségeket, gyümölcsöt, szénhidrátor rozs kenyérként.
2021. márc. 5. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!