Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltásnak van értelme...

Életmódváltásnak van értelme mérleg nélkül?

Figyelt kérdés
Kb. másfél hónapja váltottam életmódot, de igazából azt se tudtam hány kilóról indultam, és hogy most mennyi vagyok. Annyit tudok, hogy olyan 100-105 kiló körül lehetek a régebbi mérések alapján. Igazából változást nem látok magamon még, csak ha a másfélhónapja és a most készült képemet egymás mellé rakom, akkor az arcomon már látszik. Szerintetek érdemes lenne vennem egy mérleget? Motiváció szempontból van értelme?
2021. márc. 1. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes venned egy mérleget, hogy jobban lásd a változást és nagyon tud motiválni is. De amúgy nélküle is folytasd az életmódváltást, hiszen nem a kg-ok a fontosak, hanem az egészséges élet :)
2021. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Méreg nélkül van csak igazán értelme. Méreggel nagy kevés ideig fog tartani az új élet (mód)
2021. márc. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes mérleget venni. Nagyon nagy örömöt tud okozni, mikor rá állsz a mérlegre, és pár kilóval kevesebb vagy, mint voltál. Na, meg persze csalódást is tud okozni, mikor bármit teszel, nem megy lejjebb a szám. Viszont meg kell próbálni a pozitív dolgokra koncentrálni. :) Persze nem csak a mérleg számít, de nagyon sok motivációt tud adni, ha tudod, hogy már ennyi meg annyi kilót letudtál adni, motivációt ad arra, hogy folytasd tovább.
2021. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. De persze mérleg nélkül is van értelme az életmódváltásnak, csak szerintem a mérleg nagyon sok motivációt tud adni.
2021. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mérleg nélkül is van értelme persze. Én ritkán állok mérlegre, de így tudom ellenőrízni, hogy a diétám megfelelő. Emellett rendszeresen csinálok képeket a testemről, ha motiváció hiány van ellégé megdobja ha látom mennyit változtam.
2021. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az emberek minden nap látnak, amikor kimész az utcára, mázsázó viszont többnyire nincs náluk. Érted mire akarok célozni?
2021. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp megéri folytatni. DE, mindenképp megéri hogy vegyél egy mérleget is minél hamarabb. Bőven elég havonta, vagy mondjuk 3 havonta ráállni. Mert attól függetlenül, hogy van , nem kell ráfüggeni, de jó érzés egyre kisebb számokat látni.

Én extrém sokat fogytam már, és még van leadni valóm, de amikor a három számjegy már csak kettő lett, bevallom elsírtam magam a boldogságtól. És akkor is, amikor az életveszélyes, a közepes, majd az enyhe elhízásból végül már " csak" túlsúlyos lettem. Rengeteg munka van benne amit jó érzés számokban is érzékelni.

2021. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kezdetben kevésbé látszik a változás, ilyenkor a mérleg jobban mutatja - ez motiválóbb lehet.

Később, amikor már látványosabb a változás a tükör jobban megmutatja.


De mérleg nélkül sincs semmi baj. Csinálj hetente alsóneműben (vagy anélkül) képet magadról ugyanott, ugyanabban a pózban. És minden hónap elején nézd végig a teljes sorozatot. Ez is nagyon jó technika a változás figyelésére.

2021. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én meg elkezdtem hogy nem is nézem a súlyom max havonta.

Múltkor is azért adtam fel mert több mint 1 hónapig nem ment lejjebb a kg pedig keveset ettem és mozogtam is. Most ezt akarom elkerülni

2021. márc. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemesebb egy komplex mérleget keresni, pl edzőteremben, orvosi rendelőben, ami nem csak súlyt, de testzsírt és szívritmust is néz.


Az otthoni mérlegek pontatlanabbak, és a napi ingadozás pl ciklus, víz és kajasúly, kakálás miatt is bezavar az önképedbe.


Tök felesleges napi 3szor nézni a súlyt otthon, pláne úgy, hogy nincs kontextusban.

2021. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!