Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket egyek, hogy fogyjak?

Miket egyek, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Ti mit esztek egy nap?

170cm körüli lány vagyok és 81-82kg kb.

Mozgás szempontjából mindennap biciklizek ugye a munkába, de ennyi nem elég természetesen.



2021. márc. 4. 19:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
45%

Fehér kenyér/fehér liszt/feherlisztből készült pékáruk helyett teljeskiörlésű, rozskenyer,abonett kenyér

Napraforgó olaj helyett olivaolaj

Tejtermékekből minél kevesebb zsírszázalékú

Cukor helyett eritrit vagy stivia

Sok gyümölcs és zöldség

Sok fehérje, főként zsírszegeny hús csirke, pulyka

Köretként főzelékek, bulgur, barna rizs, kuszkusz, quinoa

Reggelire zabkása, chia puding

Édesség helyett minél magasabb százalékú étcsoki

2021. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Szénhidrátot keveset. Max 150gramm/nap. Ha be tudod tartani, heti 1-2 kg fogyás garantált.
2021. márc. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
Kuszkusz miért?
2021. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld kerülni a hozzáadott cukros dolgokat. Érdemes vigyázni, sok fogyókúrásnak tartott étel is tele van vele, pl bolti zabkásák. Minél több mindent készíts magadnak, azzal nem foghatsz mellé, tudod mi van benne. Ahogy telik az idő, egyre kevésbé kívánod az édességet, csokit, csipszeket, legalábbis velem ez volt. Valamennyire átalakul az ízlésed, nekem pl a fagyasztott meggy, szőlő már teljesen cukorka-szerű élmény, pedig ez korábban elképzelhetetlen volt.
2021. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én ilyesmiket eszek egy nap: Szóval nem eszek kenyeret, tésztát, meg ilyeneket sem, max. nagyon ritkán, alkalmanként. Édességet sem eszek, viszont van, amikor csinálok magamnak zabpehelyből + túróból + gyümölcsből/kakaóval ilyen házi készítésű kis édességet. Nem tartalmaz sok cukrot, és ilyen köztes étkezésekre is tök okésak ezek szerintem. Akkor esetleg kuszkuszt, bulgurt, quinoát szoktam enni, akkor tonhalat... főzelékeket szoktam, pl. tökfőzelék, zöldbab főzelék. Húsból ha eszek, leginkább csirkemellet. Akkor szoktam tojást enni. Illetve kb. 2-3 dl tejet naponta instant kávéba. Viszont cukor helyett édesítőszert használok mindenbe. Nem iszok cukros üdítőket, ha meg ritkán iszok valamit, akkor zero cukorral. Nekem ezek így beváltak. Számolom a kalóriát, a szénhidrátot is, és én az ilyenféle kajákkal megvagyok. És a 4-es válaszoló jól leírta, hogy az ilyen bolti egészségesnek szánt ételek sem a legjobbak. Szóval mindent próbálj meg inkább magad otthon elkészíteni. Pl. ha veszel bolti kávét, ott egy 250 ml-s kávéban van vagy 25 gramm cukor. Ha magadnak csinálsz otthon kávét tejjel, édesítővel, akkor is max. kijössz egy ilyen 11-12 gramm cukortartalommal. De ez nem csak a kávéval van így, hanem minden bolti cuccal kb. Szóval a titok az, hogy számold a kalóriát, szénhidrátot, és próbálj meg otthon mindent megcsinálni magadnak, úgy a legegészségesebb.
2021. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Az 1-es jókat írt, kivéve hogy az olajat teljesen ki kell iktatni. Semmivel nem jobb az oliva sem. A sok fehérje megint csak tévedés, a napi kalóriabeviteled kb 20 %-a legyen maximum. Apróság, de a stivia félék helyett a datolyával jobb édesíteni egészség szempontjából.

A 2-es válasz abszolút helytelen. A ch mehet fel 65-70 %-ra. Tévhit, hogy a szénhidrát miatt híznak az emberek. Persze teljesértékű szénhidrátokat kell bevinni, lásd az első válaszát.

2021. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

"Tévhit, hogy a szénhidrát miatt híznak az emberek"


Nem a szénhidrát miatt, hanem a TÚLZOTT szénhidrát bevitel miatt, azaz ha többet eszünk mint amennyi hasznosul.

A szénhidrát cukorrá alakul, a fel nem használt cukrot a máj zsirrá alakitja.


Vagyis a 2-es válasza abszolut helytálló.

2021. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"A szénhidrát cukorrá alakul, a fel nem használt cukrot a máj zsirrá alakitja."


Ha nem viszel be túl sok kalóriát, akkor szó sincs ilyesmiről.


Bővebb olvasmány a témában: [link]

2021. márc. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Keruld a hozzaadott cukrokat, es a lisztbol keszult eteleket.

A tobbibol mind ehetsz, de csak a FELE mennyiseget, mint eddig.

Ezen kivul setalj-fuss-gimnasztikazz-zumbazz-tancolj-akarmi hasonlo testmozgas minden nap legalabb 30 percig ugy, hogy izzadj-lihegj kozben.

Le fogsz fogyni!

2021. márc. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a fő kérdés, hogy mit, hanem a mennyit. Ha kalóriadeficitbe kerülsz, fogyni fogsz.
2021. márc. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!