Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miket egyek, hogy fogyjak?

Miket egyek, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Ti mit esztek egy nap?

170cm körüli lány vagyok és 81-82kg kb.

Mozgás szempontjából mindennap biciklizek ugye a munkába, de ennyi nem elég természetesen.



2021. márc. 4. 19:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%

8-as, pont ezt irtam, a túlzott bevitel okoz mindig gondot, nem az optimális.


7es

2021. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
És szerinted mennyi az optimális és mikortól túlzott a ch bevitel? Mert azt írtad, hogy a 2-es válasza abszolút helytálló. Pedig a napi 150 g ch egy vicc.
2021. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12, Lehet hogy neked egy vicc, de azoknak a diabetikus orvosoknak és étkezési tanácsadóknak nem volt az akikhez hónapokig kellett járnom.

Hidd el nem magamtól találom ki ezeket, elég jól ismerem a témát.


Hogy mennyi az optimális, mindig egyénfüggő. Ha pl valaki intenziven sportol, több az igény.


Általában 4 gramm szénhidrát/testsúlykilogrammal kell számolni a napi optimális szénhidrat bevitelt. A teljes kalóriabevitel nem érheti el a 3500 Kcal-t.


"Az inzulinrezisztens betegek számára az esetek többségében 160 grammos szénhidrátdiétát írnak elő, ami alapvetően egy egészséges és tartható beviteli mennyiség. Akinek a szervezete igényli (pl sportol), 200 gramm körül is fogyaszthat szénhidrátot naponta. Azok számára, akiknek csökkenteni kell a napi bevitelt,(pl. fogyni szeretnének) érdemes 120-140 gramm környékén fogyasztani, ez alá viszont csak indokolt esetben szabad menni, orvosi vagy más szakértői tanácsra."


11es

2021. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Sok más dietetikus és étkezési tanácsadó meg azt mondja, amit én. Akkor most melyiknek van igaza?


Forrás az idézethez? A cukorbetegség meg nem a ch miatt alakul ki, hanem a zsír miatt. Nem is azzal kell kezelni, hogy a ch-t 160-ra leviszed. Le van írva az idézetedben, hogy 120-140 g ch kell fogyókúra esetén. De hol vannak mellette az érvek? Gondolj bele. Ha a kalória keretet nem léped túl, akkor miért kellene a ch-t minimalizálni? Vagy szerinted 2000 kcal keret mellett (csak egy példa) 1800 kcalt viszel be, de annak 70 %-a ch, akkor nem fogsz fogyni?

2021. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kalóriát sose számolgattam mert az orvos és az étkezési tanácsadó javaslata az volt hogy csak akkor számoljam a kalóriát ha hizok a beállitot szénhidrátmennyiség mellett.


Az én esetemben:

175 cm vagyok 99 kiló voltam mikor elkezdtem. 200 gr/nap szénhidrát mellett megállt a fogyásom. 160 grammnál olyan gyorsan fogytam hogy az orvosom megrémült igy 180 gramm lett nálam az ideális. Igy fogytam 2 hónap alatt 10 kilót.

Folytattam a diétát, most vagyok 75 kg.


Úgy látom te pont a kalória mennyiség felől közelited meg a fogyókúrát, én meg a ch felől.

Valószinűleg mindkettőt figyelembe kell venni, ezért mindkettőnknek igaza van valahol, vagyis mindkét módszer működik.

2021. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

15ös vagyok.

"Vagy szerinted 2000 kcal keret mellett (csak egy példa) 1800 kcalt viszel be, de annak 70 %-a ch, akkor nem fogsz fogyni?"


Ezt kiderülne ha összeszámolnám mennyi kalória van azokban az ételekben amit én eszem, a 180 gramm/napos szénhdrát diéta alatt, minden nap egy hónapon át.

Mivel én fogyok, valószinűleg nem lépem túl az a ch %-ot amit emlitesz.

2021. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért fogytál, mert lecsökkentetted a ch bevitelt. Lecsökkentetted a ch bevitelt, tehát csökkent a kalória beviteled is, emiatt fogytál.

Ha kalória deficitben vagy, akkor fogysz. Ettől függetlenül nem mindegy, hogyan is sikerül lefogyni. Amíg a fehérjéből és a zsírból jóval kevesebbet tudsz hasznosítani, addig ez a szám a ch esetében a legmagasabb. Ezért kell a kalória keretet nem túllépve a ch-t megtolni és nem a másik kettőt. Ennél azért persze bonyolultabb sztori ez, de leegyszerűsítve kb ez a lényeg.

2021. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!