Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem a diétát ?

Hogyan kezdjem a diétát ?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban (karácsony óta) rengeteget ettem főleg édességet. Napi 3000-4000 kcal. Ma is kb 4000kcal-t sajnos... (érdekes nem híztam)

Holnaptól elszeretnék kezdeni diktálni (egészségesen táplálkozni.. ) az első napon tartsak egy pihenőt vagyis csak vizet ínnék egesz nap és csak azt követő napon kezdeném a rendes étkezést ?


Tudnátok tanácsokat adni,ki hogyan kezdene el és hogyan tudnák kevesebbet enni ?



2021. márc. 9. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Akkor még ma megehetsz egy dobostortát 😀 éjfélig, aztán holnaptól jöhet a saláta, víz, gullon keksz, zab, ratyi kása, magok, meg az a sok íztelen vacak, amit a többi fogyni vágyó magábaeröltet 😀 Sok sikert hozzá! Ne feledd! Ma még 1 torta... Utoljára 😀
2021. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk hány kg és cm vagy és mennyit szeretnél fogyni. Nem látom értelmét a csak vízivós napnak. Tessék regisztrálni a kaloriabazis.hu-ra, ott beállítod, hogy mikorára hány kiló akarsz lenni. Célszerű nem túl közeli dátumot választani, hogy ne kelljen nagyon koplalni. Mellette ha mozogsz azt is írd be, akkor többet is ehetsz. Minden nap vezetni kell mit ettél és legalább hetente mérd meg magad.
2021. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
2-es válaszoló vok. Én az általam leírt módszerrel fogytam 5 hónap alatt 30 kg-ot, ez egy éve volt, azóta egy kg-ot sem híztam vissza. Minden nap vezetem hogy mit ettem (édesség is belefér) és minden reggel mérem a súlyom.
2021. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

"az első napon tartsak egy pihenőt vagyis csak vizet ínnék egesz nap és csak azt követő napon kezdeném a rendes étkezést ?" Baromság. Önsanyargatás. Fogyáshoz nem vezet.


"hogyan tudnák kevesebbet enni ?" Sehogy. De az a jó, hogy nem is kell. Egy jó diétás étrend nem kevés kaját tartalmaz, hanem csak az energiamennyiség amit a szervezet nyer belőle lesz alacsony! Nagyon nem mindegy. Minden (valamire való) diétás étrend alapja a magas hús és zöldségfogyasztás. Hogy mennyi az a magas, az testtömegtől függ. Úgy 600-1000 gramm (nyersen mérve) hús, legalább ugyanennyi zöldség, és 100-200 gramm szénhidrátforrás (krumpli, rizs, ilyenek). Mennyiségre ez minden, csak nem kevés. Mégis ha kiszámolod az energiatartalmát, lehet hogy 2000 kcal alatt lesz. Hogy neked mennyi kell, azt így nem lehet megmondani. Számolj utána a tömeged függvényében.

2021. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Legyél kalória deficitben. A fogyás ennyin múlik. Ha egészségesen akarod csinálni, akkor a zsírt vedd le minimumra és egyél sok teljesértékű szénhidrátot. Iktasd ki a következőket: fehérliszt, pizza, péksüti, cukor, olaj, chips.
2021. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Szia

Én most kezdtem és először úgy kezdtem, hogy próbáltam kevesebbet enni és egy hét után most kedek el mellé otthoni edzést csinálni. Szerintem a fikozatosság a lényeg.

Sok sikert a fogyáshoz! :)

2021. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt jegyezd meg, hogy az étel nem ellenség. A jó étel meg pláne nem. Nem az a jó, ha minél kevesebbet eszel. Enni kell. Csak nem szemetet.
2021. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 szerinted pl miket kéne enni?
2021. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8

Teljeskiörlésű kenyér, barna és fekete rizs, quinoa, bulgur. Sok zöldség és gyümölcs, hüvelyesek. Minimális lemmag és olajos magvak. Én nem eszem húst, ha te akarsz, akkor a minél kevésbé zsírosakat. A mit nem kérdésre lásd 5. komment.

2021. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 quinoa, bulgur: ezeket mihez ajánlod? Mit lehet ezekből készíteni?
2021. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!